Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Суддям, які не пройшли кваліфоцінювання, можуть збільшити зарплату

Опубліковано

on

Відзначивши на минулому тижні перші 100 днів роботи, Верховний Суд взявся за наведення ладу в правозастосуванні. Так, чергове засідання пленуму суду присвятили двом зверненням до Конституційного Суду: щодо оплати праці, зокрема обчислення суддівської винагороди, та пенсійних виплат.

Попри організаційно-установчий період у Верховному Суді доволі швидко підготували аналіз норм, які безпосередньо впливають на матері­альне забезпечення як лю­дей у мантіях, так і багатьох звичайних українців. Пер­ша стосується сумнозвісної відмови від поняття «міні­мальна заробітна плата» як базової величини для визна­чення посадових окладів. З минулого року для їх обчис­лення береться фіксована сума — 1 600 грн. (п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про внесення змін до деяких за­конодавчих актів України» від 6.12.2016 р. No 1774­VIII). До того ж, вона залишається незмінюваною, попри інфляцію та перегляд міні­мальної зарплати.

Якщо для суддів Верховного Суду, а також тих, хто пройшов кваліфікаційне оцінювання, посадові оклади вже визначені в про­житкових мінімумах, то для решти таке обмеження суттєво позначається на доходах. Адже до них застосовують старий закон з нови­ми поправками. А це, безумовно, впливає на матеріальне забезпе­чення як складову незалежнос­ті суддів. Тобто не відповідає як статтям 8, 22 та 24 Конституції, так і гарантіям, визначеним у її стат­тях 126 і 130.

Урешті-решт Основний Закон прямо забороняє визначати розмір винагороди людини в мантії в будь-який інший спосіб ніж законом про судоустрій. Жодні «перехідні поло­ження» інших актів під це визначен­ня не підпадають.

Друге звернення ставить під сумнів конституційність нового порядку призначення мінімальних пенсій, визначеного в частинами 2, 3 ст. 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». І це вже стосується всіх пенсіонерів. Адже фактично лише після 65-річчя та наявності стажу в 35 (для чоловіків) і 30 (для жінок) літ можна розраховувати бодай на прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Звісно, сам факт звернення навіть від такої поважної установи ще не означає, що Конституційний Суд погодиться з наведеними аргументами. Та показово, що новий Верховний Суд досить оперативно реагує на порушення конституційних прав.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

Розпочалася реєстрація на Громадський Форум СОТ

Опубліковано

on

От

На сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України,  поміщено повідомлення, що з 2 по 4 жовтня 2018 р. в місті Женева (Швейцарія) на базі штаб-квартири СОТ відбудеться Громадський Форум Світової Організації Торгівлі.

Знайти інформацію щодо Форуму можна на веб-сайті СОТ.

Форум є дуже популярним заходом –  його відвідують приблизно 1500 зацікавлених осіб. Кожного року участь у Форумі приймають парламентарі, голови держав, представники найвпливовіших бізнесових кіл світу.

Цьогоріч Форум буде присвячено питанням впливу розвитку технологій на торгівлю і матиме назву «Торгівля 2030». Всі охочі зможуть висловитися з приводу того, чи зможе торгівля позитивно впливати на створення робочих місць.

Обговорення  відбуватиметься з урахуванням Цілей сталого розвитку, що їх людство поставило перед собою та планує досягти до 2030 р.

Як головні напрями на форумі висвітлюватимуться:

 • торгівля та забезпечення сталого розвитку;
 • нові можливості торгівлі у зв’язку із розвитком технологій;
 • більш інклюзивна торгівельна система.

Метою цьогорічного обговорення визначено пошук платформи для обміну думками в межах СОТ, яка б дозволила учасникам відслідковувати та вчасно сприймати тенденції розвитку торгівлі.

Взяти участь у Форумі можуть представники громадянського суспільства, наукових кіл, бізнесу, засобів масової інформації, урядових, парламентських і міжурядових організацій.

Світова Організація Торгівлі вибере найкращі пропозиції щодо тематики обговорень. Заінтересовані учасники мають заповнити реєстраційну форму та надіслати її на електронну адресу [email protected] до 4 червня 2018 р.

Читати далі

Події

Вебінар “Все, що потрібно знати бухгалтеру про бюджетування”

Опубліковано

on

До вашої уваги вебінар з підвищення кваліфікації на тему “Все, що потрібно знати бухгалтеру про бюджетування”.

Вебінар відбудеться 17 квітня 2018 р., початок о 10:00 до 11:30.

Вартість участі: 350 грн (для членів ФПБАУ – 270 грн).

Для участі необхідно заповнити заявку та зареєструватись на сайті.

Надішліть, будь ласка, заяву на електронну адресу: [email protected]  Після отримання заяви Вам буде надіслано рахунок до сплати.

При виникненні питань звертайтесь за тел.:(044) 586-40-81 (82)

Читати далі

Думка експерта

Аванс и залог: практические отличия

Опубліковано

on

Из анализа судебной практики можно выделить следующие критерии такого института как «задаток»:

 • Задаток вносится с целью обеспечения выполнения существующего обязательства.
 • Задаток может иметь место только в случае наличия обязательства, то есть заключенного между сторонами договора, которым определен предмет и существенные условия.
 • Гарантийный взнос и задаток похожи по своей правовой сути.
 • Задатком являются денежные средства, подлежащие возврату только в том случае, если сторона, их оплатила, докажет, что обязательство было не исполнено не по его вине.
 • Положения ч. 2 ст. 571 ГК Украины не подлежат применению к спорным правоотношениям сторон.
 • Сумма задатка может быть любой, однако она обязательно должна быть меньше, чем общая сумма обязательства.

Под термином «аванс» подразумеваются:

 • денежные средства, уплаченные по заключенным предварительным договорам;
 • денежные средства, уплачиваемые в счет намерения заключить основной договор в будущем;
 • денежные средства, уплачиваемые вперед, в счет будущих расчетов;
 • денежные средства, подлежащие возврату в независимости от того, по чьей вине не был заключен договор.

Таким образом, учитывая анализ судебной практики, следует сделать вывод, что практическими различиями между задатком и авансом являются следующие особенности:

 • Задаток применяется с целью обеспечения уже существующего обязательства, взятыми на себя сторонами по заключенному договору. Аванс оплачивается по предварительным договорам с целью в будущем заключить основной договор.
 • Заключенные договора между сторонами должны отвечать требованиям действующего законодательства, быть заключенным в надлежащей форме, согласованы все существенные условия договора, поскольку, если хоть одно из существенных условий не согласовано, в таком случае, уплаченные денежные средства будут считаться как аванс.
 • В случае невыполнения или прекращения обязательства, уплаченные денежные средства в качестве задатка будут возвращены только в том случае, если сторона, оплатила задаток, докажет, что неисполнение или прекращения обязательства произошло не по его вине. Кроме того, в случае невыполнения или прекращения обязательства по вине кредитора, он обязан вернуть должнику задаток и дополнительно уплатить сумму в размере задатка или его стоимости.
 • В случае невыполнения обязательства, по которому передавался аванс, независимо от того, по чьей вине это произошло, аванс подлежит возврату лицу, который его оплатил.

Светлана Мороз, управляющий партнер

[email protected]

Читати далі

В тренді