Події
Удосконалення навичок написання судових рішень в адмінсудочинстві
У перший тиждень квітня в Дніпрі регіональне відділення Національної школи суддів провело підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.
Відкриваючи навчання, директор Дніпропетровського регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко представив викладацький склад. Затим заступник директора, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник поінформувала присутніх про те, що в межах підготовки помічників суддів відбудеться апробація тренінгу «Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства», а заразом роз’яснила організаційні питання проведення однотижневої підготовки помічників суддів.
Сама підготовка слухачів розпочалася з лекцій судді Максима Тауса щодо практичних питань застосування норм Конституції України і про кримінальне провадження на підставі угод. Надалі, під час інтерактивних лекцій судді Лілії Дараган, слухачі дізналися про сучасну методику оптимізації робочого часу, а також розглянули існуючі на сьогодні гендерні аспекти організації роботи суду.
Натомість суддя Ірина Єдаменко своє заняття розпочала з перегляду відео фільму про діяльність Європейського суду з прав людини, а потім розповіла слухачам про застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики ЄСПЛ у національній судовій практиці. Згадала суддя й про правові позиці ЄСПЛ, що викладені в його рішеннях, які набули статусу остаточних.
Практично значущим для помічників суддів виявилось навчальне заняття, на якому І. Єдаменко зосередила увагу на методиці складання процесуальних документів і особливостях формування тексту проектів судових рішень, ухвал та постанов суду.
Досвідом застосування трудового законодавства при розгляді цивільних справ й про злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж поділилася суддя Тамара Юрлагіна.
Цікавою для використання в роботі була міні-лекція доцента кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата філологічних наук Неонілли Баракатової про особливості правопису з урахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю. Під час виконання практичного завдання викладач провела аналіз найбільш поширених помилок, експрес-опитування з використанням клікерів і надала відповіді на всі запитання.
Надалі доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас розглянула засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду і детально зупинилася на психологічних аспектах спілкування з агресивно налаш тованими відвідувачами суду і покращенні навичок спілкування з людьми з особливими потребами.
Також у межах підготовки помічників суддів відбувся тренінг на тему: «Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства». На початку тренінгу, після демонстрації відеороликів суддя М. Таус провів модеровану дискусію, під час якої слухачі обговорили проблему тлумачення поняття «згода на секс», а потім відбулося вхідне тестування з використанням клікерів.
Протягом навчання учасники прослухали міні-лекції щодо загальної характеристики злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості, зокрема осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку та розбещення неповнолітніх і виконали два практичних завдання. Наприкінці тренінгу відбулося вихідне тестування з використанням клікерів.
Підготував Максим БОНДАР,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login