Connect with us

Події

Україна та Естонія обмінюватимуться експертами з цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство економіки та зв’язку Естонської Республіки підписали Меморандуму про співробітництво у сфері цифрових трансформацій.

Метою Меморандуму є створення та розвиток механізмів співпраці для сприяння здійсненню заходів, спрямованих на реалізацію спільного бачення та спільних дій для сталого цифрового розвитку, побудови цифрової економіки, впровадження цифрових інновацій, розбудови електронного та мобільного урядування, розвитку електронної демократії, інформаційного суспільства, цифрових навичок та цифрових прав громадян, національних електронних інформаційних ресурсів, інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету та телекомунікацій, електронної комерції та ІТ-індустрії.

Також документ слугуватиме удосконаленню системи надання електронних та адміністративних послуг, розвитку електронних довірчих послуг та послуг з електронної ідентифікації, побудові ефективної моделі управління кіберзахистом та пов’язаної ІТ-інфраструктури і її зв’язку з європейськими кібер-центрами, забезпеченню прав громадян на доступ до публічної інформації.

Як зазначається на офіційному сайті Президента, співпраця може здійснюватися у різних формах. Зокрема, це обмін експертами у сфері цифрових трансформацій у рамках візитів до Естонії українських фахівців та естонських – до України, організація семінарів, конференцій, форумів, поширення знань та досвіду з питань цифрового розвитку шляхом обміну нормативними та інформаційними документами, організація навчальних поїздок для перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців сфери цифрових трансформацій.

Advertisement
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

Перша міжнародна конференція з аграрного права

Асоціація правників України разом з IBA запрошують на Міжнародну конференцію з аграрного права, яка відбудеться 18-19 травня 2020 року.

Аграрний бізнес сьогодні потребує відповідного юридичного супроводу. Юрист, який працює у цьому напрямку повинен мати неабиякий багаж знань та постійно його вдосконалювати. Тому відвідати Міжнародну конференцію треба найперше – задля хорошого, якісного контенту та знань, кількісних знайомств як з учасниками, так і з експертами галузі й корисних відкриттів на цьому майданчику обміну досвідом.

На події обговорюватиметься коло питань, серед яких українська земельна реформа та світовий досвід у цьому питанні, моделі інвестицій у сільське господарство, застосування IT-технологій у сфері, вплив інновацій на її розвиток. Також мова йтиме про заміну людської праці роботами, використання дронів та міжнародну торгівлю.

Серед спікерів очікуються визначні правники галузі, які спеціалізуються на зазначеному, підтверджуючи це результатами своєї практики.

Для відображення у повному обсязі духу українського села та агрокультури, у рамках конференції буде проведена екскурсія на еко-ферму “Копиця Сіна”.

Під час поїздки ви: відвідаєте українське село, побачите сільське господарство на власні очі, матимете змогу поїздити на агротехніці, прогуляєтеся полями, лісом та відвідаєте контактний зоопарк.

Прийняти участь в еко-екскурсії можна написавши організаторам.

Конференція пройде в готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv – вул. Набережно-Хрещатицька, 1.

Початок реєстрації гостей – 09:00.

З програмою заходу можна ознайомитися тут.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату АПУ за тел.: +380 (44) 492-88-48, електронна пошта: conference@uba.ua

Контактна особа –  Тетяна Осауленко.

Читати далі

Події

Відбувся наймасштабніший захід з кримінального права та процесу цього року – 9-th Kyiv Criminal Law Forum

6 грудня центром обговорення реформ у кримінальній юстиції, міжнародно-правових аспектів у кримінальній практиці; успішних кейсів захисту у справах про корупційні злочини;  сучасних технологій та комунікацій, а також інших актуальних проблем кримінального законодавства, – став 9-th Kyiv Criminal Law Forum.

Захід традиційно відкрили Зоя Ярош, Президент ААУ, керуючий партнер АО Marshaller Group та представники Генеральних партнерів форуму – Тарас Пошиванюк — партнер EQUITY Law firm та Олексій Шевчук, партнер АО Barristers, член Правління ААУ.

Перша сесія була присвячена головним змінам, які відбулися в кримінальному праві за останній рік. Модератором виступив Тарас Пошиванюк — партнер EQUITY Law firm.

Під час сесії були обговорені Зміни до КПК, практика Вищого антикорупційного суду України, революційні рішення Конституційного Суду у кримінальному процесі, кримінальні проступки, судова практика та оцінка тенденцій правових позицій Верховного Суду та стратегія захисту клієнта.

Спікерами виступили:

Катерина Гупало — партнер, адвокат, керівник практики кримінального права та захисту бізнесу АО “Arzinger”, член правління ААУ.

Віра Михайленко — слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, кандидат юридичних наук.

Олександр Шадрін — партнер АО «Barristers».

Денис Шкаровський — адвокат, радник VB PARTNERS.

Олександра Яновська — суддя Великої Палати Верховного Суду, д.ю.н., професор.

Олександр Лисак — партнер EQUITY Law firm, адвокат.

Сучасним технологіям та комунікації у кримінальній юстиції була присвячена дискусійна панель 2В 9-th Kyiv Criminal Law Forum, яку модерував Олексій Шевчук – партнер АО «Barristers», член Правління ААУ.

Володимир Безмалий, консультант ООН з питань інформаційної безпеки та Дмитро Золотухін, експерт з конкурентної розвідки та інформаційних війн розповіли адвокатам, як краще захисти інформацію при використанні сучасних засобів комунікацій.

Продовжила тему Катерина Дробязко, адвокат Amber Law Company, яка зупинилась на питання електронних доказів: проблем доказування, дослідження та спростування.

Про те, як адвокатам взаємодіяти зі ЗМІ та активистами під час ведення резонансних справ розповіли Наталія Влащенко, генеральний продюсер телеканалу ZIK, ведуча суспільно-політичних програм та Тетяна Дмитрюкова, юрист, член юридичної команди проекту “Тисни” (Bihus. Info).

Про пошук релевантної інформації в щоденній роботі адвоката доповідав Григорій Маленко, керуючий партнер агентства «SERM».

Тетяна Локацька, голова Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, юрист, журналіст розповіла про громадський контроль правоохоронних органів та участь в ньому адвокатів.

Антон Геращенко

Експертами сесії виступили Антон Геращенко — заступник міністра внутрішніх справ України та Годуєва Ксенія — старший детектив Національного антикорупційного бюро України

Безліч кейсів ефективного захисту в кримінальному процесі розглянули під час сесії 2В 9-th Kyiv Criminal Law Forum, модератором якої виступив Олег Вдовичен, керучий партнер АО «Вдовичен та партнери», член Правління ААУ.

Були розглянуті питання актуальної практики ЄСПЛ в кримінальних справах; інтерпол: методи та прийоми співпраці; процесуальні гарантії захисту осіб, права та інтереси яких обмежуються досудовим слідством; міжнародне співробітництво у справах НАБУ; порушення недоторканості житла та його захист в кримінальних провадженнях.

Спікерами та експертами виступили:

Вадим Іванін, адвокат Amber Law Company.

Олексій Міхалевіч, партнер International Collegium of Lawyers “Legal Status” (Вільнюс, Литва).

Андрій Левковець, партнер АО «Barristers».

Дмитро Сирко, партнер та керівник практики захисту бізнесу АО “MITRAX”.

Тетяна Комарова, адвокат, доцент кафедри права Європейського союзу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Марія Зелінська, суддя Солом’янського районного суду м. Києва.

Сесія 3А була присвячена «Антикорупційним війнам» та успішним кейсам захисту останнього року.

Денис Бугай 

Модератором виступив Денис Бугай,  партнер VB PARTNERS, Президент Асоціації правників України.

Тетяна Гавриленко, Суддя Вищого антикорупційного суду України виступила на тему:”Відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні: що, як, коли і кому?”

Про  резонансні справи року та іронічний погляд адвоката на інформацію з відкритих джерел розповів Сергій Лисенко, засновник юридичної фірми GRACERS, кандидат юридичних наук.

Юрій Радзієвський, керуючий партнер АО «Радзієвський і Яровий» розкрив тему документування отримання неправомірної вигоди та поділився останніми тенденціями у цій сфері.

Андрій Тригуб, асоційований партнер АО “Скляренко, Сидоренко та Партнери”, кандидат юридичних наук розглянув питання суб’єкта у справах про службові злочини.

Катерина Нікітюк, адвокат, правозахисник виступила на тему “Адвокат як представник заявника у кримінальному процесі”

В якості експертів участь у дискусії взяли:

Дмитро Терьохін, начальник третього слідчого відділу Другого управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідувань злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Державного бюро розслідувань.

Сергій Грабар, старший детектив Національного антикорпуційного бюро України.

Сесію 3 B, яка була присвячена актуальним питанням сьогодення, модерував Костянтин Дорошенко, адвокат, іменний партнер АО “Лещенко, Дорошенко і партнери”.

Станіслав Борис, керівник практики безпеки бізнесу АО «Юскутум» розглянув тему розмежування хабаря та його провокації.

Про кримінальну відповідальність за рейдерство в Україні розповів Андрій Приходько, керуючий партнер ЮК “PRIKHODKO & PARTNERS”, кандидат юридичних наук.

Антон Янчук, Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів поділився особливостями передачі арештованого майна на АРМА.

Про викривача як нового учасника кримінального провадження розповів Артем Крикун-Труш, юрист DLA Piper Україна.

Максим Шевердін,  керуючий партнер АО «Шевердін і партнери» поділився етичними та психологічними аспектами роботи адвоката з клієнтом у кримінальному провадженні.

Його доповідь продовжив Спартак Суббота, науковий керівник інституту когнітивного моделювання, психотерапевт, кандидат психологічних наук, який розповів про особливості психологічної підготовки до допиту на базі особистісних характеристик.

Також в якості експерта виступила Наталія Нестор, заступник директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, д.ю.н.

ААУ висловлює подяку всім учасникам, спікерам, модераторам, експертам за активну участь у заході.

За сприяння в організації заходу:

Генеральним партнерам: AO «Barristers», EQUITY Law firm.

Партнерам: AMBER law firm, АО «Arzinger», ЮФ «GRACERS», АО «Juscutum», АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», АО «MITRAX», VB PARTNERS, АО «Вдовичен та партнери», АО «Шевердін і партнери», ЮБ «PRIKHODKO & PARTNERS», АО «Радзієвський і Яровий»,  АБ «Катерини Нікітюк».

Медіа-партнерам за інформаційну підтримку:

Генеральному медіа-партнеру «Юридична практика», Інноваційно-аналітичному партнеру «ЛІГА:ЗАКОН», виданням та інтернет-порталам — «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «LexInform», «Поради юриста»,  «Юридичний вісник України», «Українське право», «Протокол», «Lawyer.ua», «БІЗРЕЛІЗ», «ActiveLex», «Loйеr», «Дім юриста», Координаційному центру з надання правової допомоги, «Jusnote», «Femida.ua».

Повний фотозвіт та презентації спікерів – тут 

Відмітити себе у фейсбуці можна за цим посиланням

Читати далі

Події

Верховенство права як головний закон

Сучасні українські правники, говорячи образно, опинилися між молотом влади та ковадлом правової системи. Щоб обговорити наявні проблеми Союз юристів України і вирішив зібрати фахових юристів.

Зібранння, яке виявилося доволі чисельним, чого давно вже не бачили за нинішньої ситуації, пройшло 29 листопада в Києві в Українському домі. Йшлося про «Про стан національної правової системи». Дійсно, це не клубна, не кабінетна і загалом не рядова подія. Це — масове зібрання, на яке прибуло майже півтисячі юристів з усієї країни. Бо всіх їх турбує доля цієї самої правової системи. Для когось це абстракт, суха схема стримувань і противаг, чи недолуга структура державної влади, що не встигає за розвитком подій, а для професійних юристів — це повсякденне правове життя, це попит і пропозиція на захист прав людини, охорону Конституції, це підтримка статусу суверенної держави. Захід було проведено за рішенням Виконкому Ради Союзу юристів України, що у відповідь на чисельні звернення українських правників, занепокоєних процесами деградації правової системи держави, нехтування з боку органів влади, попередньої і чинної, вимогами Основного Закону України, нормами міжнародного права. У великій залі Українського дому того дня довелося бачити нинішніх працівників і ветеранів прокуратури, інших правоохоронних органів, суддів, адвокатів, нотаріусів, представників наукових установ і навчальних закладів, а також громадських організацій — партнерів Союзу юристів України: Союзу Чорнобиль України, Спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури, організації «Зелена планета», Союзу експертів України, Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «Центр».

Відкриваючи форум, голова Союзу юристів України Святослав Піскун, зазначив, що в СЮУ нині активно обговорюється ситуація з реформуванням правової системи країни. Він нагадав, що місяць тому звернувся з відкритим листом до Президента України В. Зеленського, намагаючись привернути увагу глави держави до проблем порушення прав працівників правоохоронних органів і, як наслідок, масового порушення прав наших громадян. На жаль, до цього часу реакції на дане звернення немає. Тому проведення подібного роду зібрання саме стало на порядок денний після невдалих декількох років реформ у судовій гілці влади, нового переформатування органів прокуратури, чергових перезавантажень в юридичній освіті і численних змін у статусі і повноваженнях нотаріусів, слідчих, адвокатів. У виступах відомих всьому українському юридичному загалу фахівців — Василя Маляренка, Володимира Гузиря, Ніни Карпачової, Катерини Коваль, Олександри Яновської, Юрія Севрука, Владлена Неклюдова, Юрія Шемшученка та інших, загалом осіб стриманих з відпрацьованою за довгі роки звичкою до аналітики й розважливості, цього разу все було навпаки. Відчувалося, що непокоїть не стільки стан, скільки якість тієї самої правової системи. Адже її осердя — Основний Закон знову знаходиться під загрозою чисельних змін, а держава готується жити не за Конституцією, а за гонитвою та шматуванням тієї ж Конституції. Також на зібранні прозвучали вагомі й такі, що заслуговували на увагу, фахові пропозиції щодо якості та стану правової системи. Зокрема, йшлося про роль і місце вітчизняної науки у процесах реформування правової сфери держави; судову владу як гарантію забезпечення верховенства права в державі та проблеми незалежності судової гілки влади; тенденції судочинства України та наслідки реформування системи правосуддя; механізм забезпечення принципів верховенства права в умовах реформування органів прокуратури та про стан забезпечення трудових і соціальних прав працівників органів прокуратури; законодавчий механізм поновлення прав працівників правоохоронних органів у співпраці з громадськістю; законодавчі пропозиції щодо поновлення порушених прав працівників правоохоронних органів; шляхи реформування судочинства та суміжних правових інститутів, зокрема адвокатури; сучасний стан та перспективи реформування правових інститутів держави в контексті забезпечення гарантій конституційних прав і свобод людини тощо. Важко уявити, яка громадська організація наважилася б порушити такі серйозні питання. Щодо демократизму форуму, то він був забезпечений можливістю отримати слово та бути почутим, а виступали не лише представники Києва, а й Харкова, Запоріжжя, Дніпра, а також Луганської, Донецької, Одеської областей. А ухвалений центральний документ—резолюція Всеукраїнського форуму правників «Про стан національної правової системи», як обіцяно, буде надіслана у всі державні органи та організації. Адже їхні керівники та посадові особи мають усвідомити, що згідно з Конституцією наша країна є правовою державою. В Україні визнається і має діяти принцип верховенства права, що вимагає безумовного втілення цього принципу в правотворчу та правозастосовну діяльність. Лише так можна й треба утверджувати сучасну Українську Державу. Проте під прикриттям реформ відбувається деградація, політизація і депрофесіоналізація всіх структур, які утворюють правову систему держави. Далі так не повинно бути. І юристи своє слово вже сказали. Черга за владою, громадськістю.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ
голова Київської організації Союзу юристів України

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.