Connect with us

Події

Українські суди: впровадження Правил організації ефективного судочинства

Опубліковано

Третього червня в Київському апеляційному суді відбувся круглий стіл за участі очільниці та експертів проекту «Судова влада і суспільство в Україні», голови ВРП, суддів ВС, членів РСУ, представників правоохоронних органів, адвокатури, суддів судів-учасників проекту та представників медіа щодо питань, пов’язаних із застосуванням судами Правил організації ефективного судочинства в судах, розроблених у рамках вказаного проекту, що реалізується Центром міжнародного правового співробітництва (Center for International Legal Cooperation – CILC) за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів у рамках Програми МАТRА.

Читайте також: Понад 200 реформ проведуть у 2024 році

Ішлося про імплементацію цих Правил в організацію ефективного судочинства в Україні. Вказані Правила розроблялися пілотними судами-учасниками нідерландсько-українського проекту МАТRА разом з експертами проекту – професійними суддями Королівства Нідерланди. Аналогічні Правила організації ефективного судочинства були розроблені суддями Королівства Нідерланди та успішно застосовуються як суддями, так й учасниками судових проваджень цієї країни. «Розробка Київським апеляційним судом та іншими пілотними судами цього проекту Правил організації ефективного судочинства покликана зробити судовий процес більш ефективним та оперативним. Ми прагнемо переконати учасників судових проваджень у тому, що суд зацікавлений розглянути справу в максимально короткі строки, уникаючи безпідставних відкладень, за результатами якого видати законне й обґрунтоване судове рішення» – зазначив голова цього суду Ярослав Головачов.

Під час роботи круглого столу представники судів-учасників проекту поділилися своїм досвідом напрацювання і впровадження Правил та обговорили спільне бачення механізму практичної їх реалізації. Натомість очільниця проекту Естер де Рой відзначила важливість проведеної українськими судами роботи та висловила слова поваги від себе та своїх колег із Нідерландів українським суддям, які, незважаючи на воєнний стан, змогли не лише професійно виконувати свої обов`язки, а й працювати над удосконаленням здійснення судочинства шляхом реалізації цих Правил судами.

На завершення дискусії голова Київського апеляційного суду Ярослав Головачов подякував усім присутнім учасникам, міжнародним партнерам та суддям, які провели надзвичайно важливу роботу задля впровадження Правил ефективного судочинства. Окрему подяку від імені всіх учасників круглого столу було висловлено уряду і народу Королівства Нідерландів за підтримку, дуже важливу і вкрай необхідну допомогу та очільниці проекту МАТRА «Судова влада і суспільство» пані Естер за вклад та допомогу в наближенні системи правосуддя України до найкращих європейських стандартів.

Читайте також: Відомості про нотаріальну дію реєструються в е-реєстрі в день її вчинення

Додамо, що дана тема була предметом онлайн-зустрічі керівництва і працівників Вищої ради правосуддя з представниками цього ж проекту. Як було відзначено, розроблені міжнародним проектом правила стануть допоміжними для суддів, які керуються в роботі процесуальними кодексами. «Це буде корисно для суддів і працівників апарату судів та сприятиме ефективності розгляду справ», – впевнений голова ВРП Григорій Усик. При тому він уточнив, що Вища рада правосуддя не має повноваження своїми рішеннями імплементувати такі правила організації ефективного судочинства в діяльність судів. Водночас Рада суддів України як орган суддівського самоврядування, на який покладається, зокрема, вирішення питання організації внутрішньої діяльності судів, може рекомендувати судам першої та апеляційної інстанцій схвалити такі типові правила, а також запропонувати зборам суддів затвердити їх як локальний акт із метою використання як допоміжного інструменту до процесуальних кодексів. За його словами, такий спосіб відповідає нормам чинного законодавства і повноваженням як органів суддівського самоврядування, так і ВРП як органу суддівського врядування.

Підготувала Надія Бондаренко,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.