Connect with us

Законодавство

Відомості про нотаріальну дію реєструються в е-реєстрі в день її вчинення

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 травня 2024 р. № 619, якою визначено процедуру ведення Електронного реєстру нотаріальних дій у межах реалізації експериментального проекту щодо реєстрації вчинених нотаріусами нотаріальних дій в Реєстрі.

Ведення Реєстру передбачає:

1) внесення та реєстрацію відомостей про нотаріальні дії, вчинені державними нотаріусами державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів та приватними нотаріусами;

2) пошук відомостей про вчинені нотаріальні дії;

3) електронну інформаційну взаємодію Реєстру із складовими частинами Системи е-нотаріату;

4) формування електронних справ;

5) надання інформації з Реєстру у випадках, установлених законом.

Відомості Реєстру становлять нотаріальну таємницю та не підлягають оприлюдненню, надаються виключно у випадках та порядку, встановлених законом.

Ведення Реєстру здійснюється державною мовою, крім випадків, коли відповідно до закону дозволяється використання інших мов.

Читайте також: Незатребувані земельні ділянки можна оформити до 2028 р.

Внесено й зміни до постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру» від 11 липня 2023 р. № 700 і «Деякі питання функціонування Єдиної державної електронної системи е-нотаріату» від 29 грудня 2023 р. № 1406, а також установлено, що:

– координатором експериментального проекту є Міністерство юстиції;

– учасниками експериментального проекту є Міністерство юстиції, державне підприємство, яке визначено адміністратором Електронного реєстру нотаріальних дій, державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви та приватні нотаріуси;

– під час реалізації експериментального проекту реєстрація в Електронному реєстрі нотаріальних дій здійснюється нотаріусами у день вчинення нотаріальної дії після внесення записів про таку дію до реєстру для реєстрації нотаріальних дій, що ведеться у паперовій формі відповідно до законодавства.

Міністерство юстиції має забезпечити розроблення та впровадження програмного забезпечення, необхідного для ведення Електронного реєстру нотаріальних дій як складової Єдиної державної електронної системи е-нотаріату.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня, наступного за днем опублікування Міністерством юстиції в Офіційному віснику України рішення про початок функціонування Електронного реєстру нотаріальних дій.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо реєстрації вчинених нотаріусами нотаріальних дій в Електронному реєстрі нотаріальних дій
||
№ Документа: 619
Дата прийняття: 30.05.2024
Дата набрання чинності: 04.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо реєстрації вчинених нотаріусами нотаріальних дій в Електронному реєстрі нотаріальних дій
||
№ Документа: 619
Дата прийняття: 30.05.2024
Дата набрання чинності: 04.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає