Виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини

Дата публікації:

Четвертого лютого проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, начальник відділу міжнародного співробітництва Тетяна Пустовойтова, начальник відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Тетяна Фулей і викладач-науковий консультант відділу підготовки викладачів (тренерів) Олександр Терлецький взяли участь у презентації та офіційному відкритті проекту Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини».

Із вітальними словами до присутніх звернулися голова відділу з реформ сектору правосуддя департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян-Босслер, секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв, заступник Міністра юстиції України — Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко та співголова Комісії з питань правової реформи Михайло Буроменський.

Вступом до ознайомлення учасників засідання з новим проектом РЄ став виступ керівника відділу департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павла Пушкаря, що був присвячений питанню виконання рішень ЄСПЛ стосовно України та забезпечення права на справедливий суд.

Учасникам зібрання було презентовано новий проект загалом та основні напрямки його діяльності зокрема, а саме:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • статус виконання Україною рішень ЄСПЛ у групі справ «Олександр Волков проти України» після внесення законодавчих змін у 2019 році в контексті їхньої відповідності стандартам Ради Європи щодо незалежності судових органів;
  • виконання рішення ЄСПЛ у справі «Бурмич проти України»: невирішені проблеми і майбутні виклики;
  • аналіз рішень Верховного Суду, прийнятих у 2019 році, що стосуються повторного розгляду або поновлення судового провадження на національному рівні після прийняття відповідних рішень ЄСПЛ.

Під час дискусії учасники мали можливість висловити своє бачення перспектив розвитку співпраці у рамках реалізації проекту в контексті діяльності власної установи та очікувані результати за наслідками його впровадження.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Поліцейське «око»

Опубліковано

on

От

Із 26 листопада ще 10 комплексів автоматичної фото- та відеофіксації порушень Правил дорожнього руху запрацювали на дорогах України.

Читайте також: У дорожньому господарстві з’явиться інформаційно-аналітичний центр

Про це заявив перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький у Facebook. Нові камери з’являться на автдорогах Запоріжжя, Львова, Тернополя, Донецької, Миколаївської, Рівненської та Харківської областей. Отже, з 26 листопада автоматично фіксуватимуть правопорушення вже 246 приладів, розташованих у 24-х містах та 15-ти областях.

Джерело: Юридичний вісник України

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Події

Відновне правосуддя — підсумки за два роки проекту

Опубліковано

on

От

Ювенальні прокурори, адвокати-медіатори, судді, психологи, представники органів пробації та громадських організацій під час спільної конференції обговорювали підсумки реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

Читайте також: Відновне правосуддя — новий підхід реагування на злочин, вчинений неповнолітніми

За словами голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурата Шахіна, програма відновлення дає підлітку другий шанс у житті. Результати її реалізації – це не лише успіх заради українських дітей. Цей досвід може слугувати взірцем для інших країн, які підуть таким шляхом, запроваджуватимуть відновні підходи до здійснення правосуддя щодо неповнолітніх.

Як прозвучало, у 2019–2021 роках у програмі відновного правосуддя взяли участь 240 неповнолітніх. При тому понад 200 дітей вже успішно пройшли передбачені угодами про застосування програми заходи з розвитку особистості, корекції поведінки та ресоціалізації. «Одним із ключових інструментів формування дружнього до дитини правосуддя є впровадження відновних підходів, які мають переважати в роботі з дітьми, що потрапили в конфлікт із законом. Ресоціалізація та найкращі інтереси дитини мають бути в центрі діяльності суб’єктів системи кримінальної юстиції. В першу чергу ми маємо допомогти дитині та забезпечити баланс між дотриманням її прав та прав потерпілих, надати можливість виправитися», – зазначила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора Юлія Усенко.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Учасники конференції заслухали звіт щодо реалізації пілотного проекту, ознайомилися з прикладами успішного застосування програми та обговорили її подальшу роботу та шляхи вдосконалення. Зокрема, можливість розширення умов застосування Програми відновлення, перегляд строків медіації для неповнолітніх, які вчинили кримінальні проступки. Окремо було обговорено шляхи популяризації програми для переходу на переважне застосування відновного підходу в роботі з неповнолітніми.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова переконана, що перебування дітей у слідчих ізоляторах під час розслідування кримінальної справи дуже часто призводить до порушення їхніх прав. Дитина має потрапляти до системи відновного правосуддя, яка сприяє її перевихованню та поверненню в суспільство.

Пілотний проект програми відновного правосуддя був запущений у січні 2019 року в кількох областях, а вже в квітні 2020 року його поширили на всю територію України. Метою програми є раннє виведення неповнолітніх, які вперше вчинили кримінальний проступок або нетяжкий злочин, із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним кримінальним правопорушенням. Станом на 1 жовтня цього року 158 неповнолітніх звільнені від кримінальної відповідальності або кримінальні провадження стосовно них закрито. Щодо 50 неповнолітніх провадження перебувають на розгляді судів.

Конференція щодо результатів реалізації проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» проведена Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) спільно з партнерами – Офісом Генерального прокурора, Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правової допомоги та Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Підготував Максим ІЛЛЮК,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

II Lviv IT Law Forum

Опубліковано

on

От

Відділення АПУ у Львівській області запрошує відвідати II Lviv IT Law Forum, що відбудеться 16 грудня 2021 року, що відбудеться у м. Львів. Початок 12:00.

Попередні теми до обговорення:

  • Дія City. Поговоримо про податковий законопроект в Дія.Сіті, transitional періоди та гіг-контракти.
  • Патентування в Україні ІТ рішень, як корисних моделей та винаходів,а також що робити з патентними тролями?
  • Залучення інвестицій.
  • Ризики постійного представництва.
  • Електронні договорив ІТсфері.
  • Перенасиченість на ІТ ринку та як це вплине на юридичне обслуговування ІТ бізнесу?

Організатори залишають за собою право змінювати програму. Слідкуйте за оновленнями.

Просимо звернути увагу, до участі допускаються особи, які мають один з цих документів:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

«зелений» COVID-сертифікат, іноземний COVID-сертифікат
документ про отримання двох доз вакцини
міжнародне свідоцтво про вакцинацію
негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19 – чинний 72 години.

Учасники заходу мають використовувати захисні маски.

Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.

Місце проведення: Львів.

Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов’язкова за посиланням

Реєстрація вважається остаточно підтвердженою з моменту оплати участі у заході.

За додатковою інформацією щодо заходу та можливостей партнерства звертайтесь, будь ласка, до Секретаріату АПУ за тел.: +38 063 438 77 66, e-mail: zakhid@uba.ua. Контактна особа – Ольга Лотоцька.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link