Connect with us

Судова практика

Автомобілі з гібридними двигунами, в яких електрична енергія є первинною, підлягають розмитненню як транспортні засоби, оснащені електричними двигунами

Опубліковано

13 жовтня 2020 р. Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду у справі № 420/5592/19 залишив чинним рішення суду першої інстанції, який правильно класифікував автомобіль.

Особа звернулась до суду з позовом до митного органу про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у митному оформленні автомобілів.

Окружний адміністративний суд позов задовольнив – здійснив аналіз положень Основних правила інтерпретації УКТ ЗЕД (додаток до ст. 1 Законом України «Про митний тариф України» від 19 вересня 2013 р. № 584-VII) та встановив, що відповідно до технічної документації та експертного висновку, автомобіль Chevrolet Volt другого покоління має електричний двигун та двигун внутрішнього згоряння, при чому електрична енергія є первинним джерелом енергії транспортного засобу, в той час як пальне є вторинним джерелом енергії, тобто зазначений автомобіль є двокомпонентним товаром відповідно до правил УКТЗЕД. Суд дійшов висновку, що цей автомобіль слід класифікувати відповідно до техніко-технологічної документації на нього за кодом товару УКТЗЕД 8703 90 10 90 (транспортні засоби, оснащені електричними двигунами: інші), а висновок митного органу щодо порушення позивачем ч. 1 ст. 69 Митного кодексу України є безпідставним

Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову, обґрунтувавши рішення тим, що поняття «інші» в даному коді стосується інших видів транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

У касаційній скарзі позивач посилався на справу № 820/898/18, у якій Верховний Суд дійшов висновку, що автомобіль марки Chevrolet модель Volt підлягає розмитненню саме за кодом УКТ ЗЕД 8703 90 10 90 (електро: «інші»).

Верховний Суд вказав, що відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД автомобіль Chevrolet Volt другого покоління як легковий автомобіль (товар), який складається з двох компонентів, які є основою для класифікації, повинен класифікуватися:

– за компонентом, який описується конкретніше;

– за компонентом, який визначає його основні властивості,

– або за найбільшим порядковим номером серед товарних позицій.

Верховний Суд погодився з висновком суду першої інстанції про те, що автомобіль Chevrolet Volt другого покоління описується конкретніше за його основним компонентом – електродвигуном. Електродвигун автомобіля Chevrolet Volt другого покоління є компонентом, який визначає основні властивості автомобіля Chevrolet Volt другого покоління. Товарна позиція 8703 90 10 90 є більшою за товарну позицію 8703 22 90 10, а тому автомобіль Chevrolet Volt другого покоління необхідно класифікувати за товарною позицією 8703 90 10 90 – Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 87021), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі: транспортні засоби, оснащені електричними двигунами: інші.

Урахування судом першої інстанції висновків спеціаліста з оцінки ідентичного транспортного засобу як додаткового джерела інформації про технічні характеристики автомобіля позивача в сукупності з іншою інформацією наявною в техніко-технологічній документації на товар, не призвело до порушення судом норм процесуального та/або матеріального права, а здійснено з метою офіційного з’ясування всіх обставин, зокрема для складення більш повного уявлення про технічні, якісні характеристики транспортного засобу.

Отже, висновок суду першої інстанції про те, що орган доходів і зборів під час вирішення питання про визначення коду товару після завершення митного оформлення, діяв всупереч вимогам чинного законодавства, ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального права.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.