Connect with us

Судова практика

Одеський суд вирішуватиме спори в онлайн-режимі

Опубліковано

Київський районний суд Одеси може стати пілотним судом для впровадження онлайн-правосуддя.

За повідомленням прес-служби суду, систему вирішення спорів в онлайн режимі хочуть випробувати в Україні вже в цьому році. Для ознайомлення з міжнародним досвідом суд з робочим візитом відвідали керівник програми USAID «Нове правосуддя» Девід Майкл Вон, експерт програми Шеннон Солтер і юридичний радник Ольга Ніколаєва. Перед цим між-
народна делегація вже зустрілася з представниками Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії та Державної судової адміністрації України, які дуже позитивно оцінили цей проект.

Зокрема, Ш. Солтер, яка очолює Третейський суд з вирішення цивільних спорів у Ванкувері (Канада), розповідала про досвід організації суду в онлайн режимі. За її словами, спочатку суд надає позивачам можливість через інтернет-програму пояснити суть спору, потім – через електронні інструменти врегулювати спір в листуванні. Якщо це не вдається, відбуваються переговори з залученням медіатора і лише в разі неможливості досягти згоди, спір вирішується професійним суддею.

Для успішної реалізації проекту рекомендовано вибрати одну або кілька категорій справ, потім цей перелік можна розширити. Судді Київського районного суду міста Одеси на чолі з головою суду Сергієм Чванкіним у свою чергу запропонували почати з таких категорій справ, як розірвання шлюбу, стягнення безперечної заборгованості, та аліментів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.