Connect with us

Судова практика

Подача прокурором апеляційної скарги у підрозділ фельд’єгерського зв’язку в останній день передбаченого строку не вважається порушенням строку

Опубліковано

24 лютого 2021 р. Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 761/10710/20 задовольнив касаційну скаргу прокурора, чию апеляційну скаргу було повернуто через порушення строку на  оскарження.

Районний суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням особи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369; ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 190 КК, на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284   КПК України.

Апеляційний суд своєю ухвалою повернув апеляційну скаргу прокурора на ухвалу районного суду на підставі п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК через порушення строку на оскарження.

У касаційній скарзі прокурор зазначав, що строк на подачу апеляційної скарги ним не пропущений, оскільки апеляційну скаргу було подано відповідальній особі Головного управління урядового фельд`єгерського зв`язку Держспецзв’язку у строк, передбачений п. 2 ч. 2 ст. 395 КПК.

Як було встановлено Верховним Судом, на ухвалу місцевого суду від 27 липня 2020 р., якою було закрито кримінальне провадження, прокурором було подано апеляційну скаргу 31 липня 2020 р., яку було отримано місцевим судом 6 серпня 2020 р. Матеріали кримінального провадження разом зі скаргою було отримано апеляційним судом 7 вересня 2020 р.

Апеляційний суд ухвалою від 9 вересня 2020 р., керуючись п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК, повернув апеляційну скаргу прокурору як подану після закінчення строку апеляційного оскарження, бо питання про поновлення цього строку у скарзі не ставилося. Ухвалене рішення апеляційний суд обґрунтував тим, що апеляційну скаргу прокурор подав до апеляційного суду 6 серпня 2020 р., тобто з пропуском семиденного строку на апеляційне оскарження ухвали місцевого суду.

Однак висновок апеляційного суду ВС визнав таким, що не ґрунтується на вимогах закону.

Ухвалу місцевого суду було постановлено 27 липня 2020 р. Строк на оскарження цього рішення відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 395 КПК становить 7 днів з дня її проголошення. Отже, днем закінченням строку для її оскарження є 3 серпня 2020 р.

Як вбачається з долученого до касаційної скарги додатку, а саме реєстру Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, апеляційну скаргу на ухвалу місцевого суду прокурор здав до цього управління 3 серпня 2020 р.

Проаналізувавши Закон від 4 жовтня 2001 р. № 2759-III «Про поштовий зв’язок» та Перелік платних послуг, затверджених постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1105 «Деякі питання надання платних послуг Головним управлінням та підрозділами урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації», ККС ВС наголосив, що фельд’єгерський зв’язок входить до системи поштового зв’язку України і регулюється нормами Закону «Про поштовий зв’язок», а діяльність у сфері фельд’єгерського зв’язку провадиться відповідно до законодавства України.

Оскільки за п. 2 ч. 2 ст. 395 КПК строк подачі апеляційної скарги на значену вище ухвалу апеляційного суду закінчувався 3 серпня 2020 р., то згідно з вимогами ст. 116 цього Кодексу подана у цей день скарга на пошту вважається поданою у встановлений законом строк на апеляційне оскарження.

Тому Верховний Суд скасував ухвалу апеляційного суду та призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.