Connect with us

В світі

Американці долучилися до розслідування воєнних злочинів рф в Україні

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд оголосив про створення групи з розслідування воєнних злочинів в Україні.

Про це повідомили в Міністерстві юстиції США. Як було заявлено, група має посилити поточну роботу Мін’юсту Сполучених Штатів щодо притягнення до відповідальності тих, хто вчинив воєнні злочини в Україні. Ця ініціатива об’єднає провідних експертів Департаменту з розслідування порушень прав людини та військових злочинів. «Група також відіграватиме важливу роль у розслідуванні міністерством потенційних військових злочинів, які підпадають під юрисдикцію США, таких як вбивства і поранення американських журналістів, які висвітлюють неспровоковану російську агресію в Україні», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Розслідування та судовий розгляд кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів

Очолив групу Елі Розенбаум – ветеран Міністерства юстиції з 36-річним стажем, котрий раніше обіймав посаду директора управління спеціальних розслідувань, яке здебільшого відповідало за ідентифікацію, позбавлення громадянства та депортацію нацистських військових злочинців. Крім того, Мін’юст надасть додатковий персонал для розширення своєї роботи з Україною та іншими партнерами щодо протидії Росії від ухиляння країною санкцій.

Гарланд 21 червня відвідав Київ, де зустрівся з Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою.

Сторони обговорили, зокрема, формат співпраці американців зі Спільною слідчою групою, що розслідує воєнні злочини рф. «Правова підтримка так само необхідна і дієва, як і постачання зброї для боротьби із росією, яка вчиняє безпрецедентно масштабні звірства щодо мирного населення нашої держави», – зазначила Генпрокурорка.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.