Connect with us

В світі

«Чемодан, вокзал, росія…»

Опубліковано

Латвія видала перші приписи на виїзд громадянам рф.

Управління в справах громадянства та міграції Латвії (PMLP) видало шість приписів про виїзд громадянам росії, які не виконали вимог закону про імміграцію та не подали жодних документів на отримання будь-якої посвідки на проживання в цій країні.

Читайте також: Дітей вчили любити росію за гроші ЮНІСЕФ і ООН

Про це інформує латвійський мовник LSM. Як зазначила голова PMLP Майра Розе, двоє з шести вже залишили країну. В інших випадках, окрім шести зазначених, громадянам рф видаватиметься розпорядження про виїзд протягом 30 днів. Якщо людина не залишить територію Латвії за цей термін, її чекатиме примусове видворення. При цьому 22-м особам було дозволено подати документи, пов’язані з возз’єднанням сім’ї, що не було зроблено вчасно.

Як повідомляється, загалом вимоги латвійського закону не виконали та не подали документи 1 017 громадян росії. За словами Розе, 213 з них уже залишили Латвію через інші країни Євросоюзу.

Відповідно до латвійського закону про імміграцію, термін дії посвідок на постійне проживання громадян рф минув у вересні 2023 року. Для подальшого проживання в Латвії вони мали подати заявку на набуття статусу постійного мешканця Європейського Союзу, а для його отримання необхідно було надати в PMLP підтвердження знань держмови на мінімальному рівні та наявності фінансових коштів.

Читайте також: Трибунал для росії: Албанія готова приєднатися до коаліції

Правда, в останній момент до цього закону були внесені поправки, які дали громадянам рф ще два роки на складання іспиту з латиської мови, щоб продовжувати легально проживати в Латвії. Незважаючи на ці зміни, з вересня 2023 року громадяни росії були зобов’язані отримати хоча б тимчасовий вид на проживання. Ті з них, хто не вжив жодних заходів для врегулювання свого статусу, з 2 вересня втратили право на проживання й отримали листи із пропозицією залишити країну

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.