Connect with us

В світі

Україна, Грузія і Боснія та Герцеговина отримали статус кандидатів у НАТО

Опубліковано

Ці статуси мають ратифікувати в Альянсі під час весняної сесії в Софії (Болгарія) наприкінці травня.

На засіданні Парламентської асамблеї НАТО в Талліні 23-24 березня Україна, Грузія і Боснія та Герцеговина отримали статус кандидатів у НАТО, Косово було парламентським спостерігачем, а стане асоційованим членом, Мальта отримає асоційоване членство. Такі рішення ухвалив постійний комітет Парламентської асамблеї НАТО, йдеться на сайті ПА.

Читайте також: Євроінтеграція

У роботі асамблеї взяли участь понад 40 законодавців з НАТО. На початку делегати привітали нового союзника НАТО – Швецію, на цій першій зустрічі шведські парламентарі були присутні вже як повноправні члени. У своєму виступі прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас наголосила, що двері НАТО мають залишатися відчиненими, оскільки це робить Альянс сильнішим. «Наступного тижня Естонія відзначає 20-річчя членства в НАТО. Альянс зробив Естонію сильнішою – у цьому немає жодних сумнівів. Водночас наше членство зміцнило й сам Альянс…», – заявила Каллас. Вона закликала країни-члени більше інвестувати в оборону. «Не лише 2% нашої економіки, а як мінімум 2,5%. Естонія зараз інвестує понад 3% в оборону», – додала глава естонського уряду.

Законодавці країн НАТО також підготували свої початкові рекомендації щодо того, як главам держав і урядів країн Альянсу слід зміцнювати колективну оборону та стримування, трансформувати НАТО й зберігати повну підтримку перемоги України. Ці рекомендації обговорять на саміті у Вашингтоні 9–11 липня цього року. А остаточні рекомендації асамблеї для Вашингтонського саміту НАТО щодо кандидатів будуть погоджені під час весняної сесії в Софії (Болгарія) наприкінці травня.

Читайте також: Taurus і не тільки: Європарламент ухвалив резолюцію із закликом надати Україні зброю для перемоги

P. S. Президент Парламентської асамблеї НАТО Міхал Щерба повідомив, що кількість делегатів від України збільшать з 8 до 12. Це відповідатиме кількості делегатів, яку мають країни-члени альянсу, йдеться в дописі Щерби в соцмережі Х.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.