Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В світі

Екс-президента Бразилії засудили до 12 років ув’язнення

Опубліковано

on

Екс-президент Бразилії засуджений до 12 років позбавлення волі за звинуваченням у корупції.

Ухваленню цього рішення передували 10-годинні суперечки в суді: п’ятеро суддів були за відстрочку приведення вироку у виконання, а п’ятеро інших — проти. Чашу терезів схилив голос голови суду Кармен Лусії. Вона заявила, що подібні відстрочки можуть призвести до безкарності.

Сам Лула да Сілва відкидає висунуті проти нього звинувачення й заявляє, що судовий процес —
це спроба не допустити висунення його кандидатури на президентських виборах 2018 року.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В світі

Палестина подала до суду на США

Опубліковано

on

Міжнародний суд отримав скаргу від «Держави Палестини» проти США, в якій стверджується, що розміщення посольства США в Єрусалимі порушує міжнародний договір і його слід перенести.

Про це пише Reuters. Палестина стверджує, що Віденська конвенція про дипломатичні відносини 1961 року потребує, щоб країна розміщувала своє посольство на території приймаючої держави, але Ізраїль контролює Єрусалим військовим способом, а тому його приналежність є спірною.

Нагадаємо, в грудні президент США Дональд Трамп розпорядився, щоб американське посольство в Ізраїлі перемістилося з Тель-Авіва до Єрусалиму. У зв’язку з цим на адміністративному кордоні Сектора Газа сталися заворушення, в результаті яких, за даними палестинського міністерства охорони здоров’я, загинули 58 осіб, 2 700 — травмовані.

Палестина просить суд «наказати Сполученим Штатам Америки відкликати свою дипломатичну місію із Священного міста Єрусалима».

Нагадаємо, Палестина була визнана Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році як держава-спостерігач, яка не є членом організації. На сьогодні її державність не визнана ані Ізраїлем, ані Сполученими Штатами.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

У Молдові допускають скасування посади президента

Опубліковано

on

Глава парламенту Молдови Андріан Канду стверджує, що наступний склад парламенту виступить за подальше спрощення інституту президента країни аж до повної відмови від нього.

Про це він заявив журналістам у минулу п’ятницю, повідомляє «Інтерфакс». «Думаю, що наступний парламент перейде до подальшого обмеження повноважень президента. Нам слід повернутися до питання про конституційну реформу, щоб остаточно перейти до парламентської форми правління», — заявив А. Канду.

За його словами, «своїми діями президент Ігор Додон дискредитує інститут президента і ставить в незручне становище інші органи державної влади, в тому числі парламент і уряд». Спікер навів у приклад призначення недавнє двох нових міністрів до складу уряду. Для цього знадобилося вчетверте прийняти рішення про тимчасове відсторонення президента від посади. «Я підозрюю, що у нас ще будуть підстави (для відсторонення, – ред.). Якщо ми зможемо знайти компроміс в парламенті й затвердимо зміни в Конституції в тому, що стосується європейської інтеграції, думаєте, що президент Додон затвердить їх? Потрібно буде направити на промульгацію й новий Кодекс телебачення і радіо, який містить й антипропагандистські елементи… Ви думаєте, що президент Додон затвердить його?» — зазначив Андріан Канду.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Британські міністри підтримують новий референдум

Опубліковано

on

Троє британських міністрів у приватних розмовах підтримують ідею проведення другого референдуму щодо Brexit.

Про це заявив депутат-консерватор, який був заступником міністра юстиції, Філіп Лі, повідомляє Reuters.

«Підозрюю, що є значна кількість коллег, які знайдуть аргументи для другого референдуму. На сьогодні я знаю трьох таких міністрів», — сказав він. При цьому депутат не уточнив, про яких саме міністрів йдеться.

Зазначимо, згідно з нещодавнім опитуванням більше половини громадян Великої Британії проголосували б за членство в Європейському Союзі в разі проведення повторного референдуму. Й зараз у Британії ведеться кампанія за повторний референдум щодо Brexit, але прем’єр-міністр Тереза Мей виключила його проведення.

Як відомо, на референдумі 23 червня 2016 року 51,9% британців підтримали вихід з ЄС, тоді як 48,1% проголосували проти Brexit.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді