Connect with us

В світі

Іспанія скасує «золоті візи» для іноземців

Опубліковано

Іспанія відмовиться від так званої «золотої візи», яка надавала право на проживання іноземцям, що вкладають великі інвестиції в нерухомість країни.

Про це заявив днями Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, пише Reuters. За його словами, припинення цієї програми допоможе зробити доступ до доступного житла «правом, а не спекулятивним бізнесом».

Читайте також: «Чемодан, вокзал, росія…»

Програма надає громадянам країн, що не входять до ЄС, але які інвестують щонайменше 500 тис. євро – без отримання іпотечного кредиту – в іспанську нерухомість, спеціальний дозвіл, що дозволяє їм жити і працювати в країні протягом трьох років. «Сьогодні 94 з кожних 100 таких віз пов’язані з інвестиціями в нерухомість у великих містах, які стикаються з дуже напруженим ринком і де майже неможливо знайти гідне житло для тих, хто вже живе, працює і платить податки», – сказав Санчес, додавши, що уряд розпочне процес ліквідації цієї програми на щотижневому засіданні Кабінету міністрів уже найближчим часом після вивчення звіту, представленого Міністерством житлово-комунального господарства.

За даними уряду, з початку дії програми «золотих віз» із 2013 по листопад 2022 року Іспанія видала майже 5 тисяч дозволів. Очолюють список китайські інвестори, за ними йдуть росіяни, котрі вклали понад 3,4 мільярда євро, згідно зі звітом Transparency International за 2023 рік, в якому ставиться під сумнів факт того, чи розслідувала влада походження цих коштів. Водночас, за даними сайту про нерухомість Idealista, цей крок навряд чи вплине на ринок нерухомості, оскільки менше 0,1% із 4,5 мільйона будинків, проданих за цей період, були придбані за цією програмою. Додамо, що й сусідня Португалія нещодавно переглянула свою програму «золотих віз».

Читайте також: Франція прирівняла іноземне втручання до тероризму

Водночас вона виключила з неї інвестиції в нерухомість, щоб подолати житлову кризу. Іноземці, які хочуть отримати право на проживання, все ще можуть вкладати свої гроші в інвестиційні фонди.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.