Connect with us

В світі

Конфіскація заморожених російських активів не суперечить міжнародному праву

Опубліковано

Група міжнародних експертів у галузі права надіслала офіційним представникам країн G7 листа, в якому йдеться, що конфіскація заморожених російських активів, зокрема, коштів російського центробанку, не суперечить міжнародному праву.

Читайте також: Захист національного суверенітету шляхом боротьби з іноагентами: у фокусі Угорщина

Про це інформує Bloomberg з посиланням на лист групи міжнародних експертів. Коаліція нагадує про майже 300 мільярдів доларів, які були заморожені після санкцій, запроваджених через агресію росії в Україні. А з огляду на «кричуще порушення» рф правового порядку, встановленого після Другої світової війни, міжнародне право дозволяє вжити «законних контрзаходів», щоб переконати країну-порушницю «припинити свою протиправну поведінку», кажуть експерти.

У згаданому листі пропонується використовувати активи для компенсації збитків, які «виникли безпосередньо в результаті незаконних дій росії».

Читайте також: Болгарія хоче розслідувати воєнні злочини рф

Під його листом стоять підписи десяти експертів з міжнародного права із Бельгії, Сполученого Королівства, Німеччини, Нідерландів, США, Франції та Японії. Серед них – професор та колишній декан юридичного факультету Єльського університету Гарольд Хонджу Кох, а також адвокат та дипломат Філіп Зеліков з Інституту Гувера. Уточнимо, що основна частина російських активів, зокрема Центробанку рф, зараз заморожена в країнах Європейського Союзу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.