Connect with us

В світі

Taurus і не тільки: Європарламент ухвалив резолюцію із закликом надати Україні зброю для перемоги

Опубліковано

У Європарламенті підтвердили необхідність надавати Україні усе необхідне для відновлення повного контролю над її міжнародно визнаною територією. Як зазначається, для перемоги не повинно бути «самовільно встановлених обмежень на військову підтримку для України».

У резолюції перераховуються засоби, потрібні Україні. Йдеться, зокрема, про важливість надання передових систем ППО, таких далекобійних ракет, як Taurus, Storm Shadow і SCALP, різних типів артилерії (особливо калібру 155-мм), дронів та зброї для протидії безпілотникам.

Читайте також: Болгарія хоче розслідувати воєнні злочини рф

Депутати наголосили, що досі існують величезні відмінності у рівнях надання військової підтримки від країнчленів ЄС і закликають зробити необхідні інвестування в європейський оборонно-промисловий комплекс. На переконання євродепутатів, це має першочергове значення для задоволення потреб України та відновлення вичерпаних запасів в ЄС. При цьому вказується, що країни-члени ЄС та НАТО повинні військово підтримувати Україну на рівні не менше, ніж 0,25% від їхнього ВВП щорічно.

Євродепутати закликали країни-члени ЄС негайно розпочати діалог з оборонними компаніями для забезпечення зростання виробництва й постачання снарядів, боєприпасів і ракет до України. Цим замовленням має бути наданий пріоритет, аніж замовленням від інших, третіх, країн.

Читайте також: Захист національного суверенітету шляхом боротьби з іноагентами: у фокусі Угорщина

Разом з тим у резолюції підкреслюється й терміновість впровадження надійного правового режиму, який дозволить конфіскувати заморожені російські державні активи, аби використати їх для відбудови України та виплати компенсації жертвам війни. Як на думку депутатів росія зобов’язана виплатити репарації для суттєвої відбудови України.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.