Connect with us

В світі

«Знаковий момент»

Опубліковано

Рада Організації Об’єднаних Націй з прав людини ухвалила першу резолюцію на захист прав інтерсексуальних людей.

Дипломати та правозахисні групи вже назвали це «знаковим прогресом для сфери прав людини», пише Reuters. Уточнимо, що Резолюцію ініціювали Фінляндія, Південна Африка, Чилі й Австралія. У підсумку 24 країни проголосували «за», 23 – утрималися й жодна не виступила «проти».

Читайте також: «Чемодан, вокзал, росія…»

За даними експертів ООН, у світі 1,7% немовлят народжуються інтерсексуальними – їхні статеві ознаки (хромосомний набір, внутрішні та зовнішні статеві органи, статеві гормони тощо) не відповідають типовим уявленням про чоловіків чи жінок. Відтак багатьом дітям роблять операції, щоб «виправити» це. Однак в Amnesty International зазначають, що такі медичні втручання є порушенням прав людини, оскільки операції зазвичай проводять дітям, які через вік не можуть брати участь в ухваленні рішень. Тож у резолюції міститься заклик до держав «боротися з дискримінацією, насильством і шкідливою практикою щодо осіб із вродженими змінами статевих ознак», а також допомагати інтерсексуальним людям «реалізувати право на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я».

Читайте також: Невдала спроба модернізації Конституції Ірландії

Документ також містить заклик до Управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувати доповідь, в якій були б «детально розглянуті дискримінаційні закони і політика, акти насильства й шкідливі практики щодо осіб з вродженими варіаціями статевих ознак у всіх регіонах світу». «Ухвалення першої в історії резолюції про права інтерсексуальних осіб знаменує собою знаковий прогрес у сфері прав людини», – прокоментувала цю подію амбасадорка США в Раді ООН з прав людини Мішель Тейлор.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.