Connect with us

В світі

ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини

Опубліковано

Європейський Союз готовий допомогти Україні в розслідуванні екологічних злочинів росії, оскільки їхній масштаб величезний, але правовий контекст цих злочинів не дуже визначений.

Про це пише DW з посиланням на заступника генерального директора директорату Єврокомісії з питань юстиції Нільса Берндта. За його словами, «масштаби ймовірних екологічних злочинів, скоєних в Україні, величезні». «Ми не можемо згадати чогось подібного з минулого. При цьому правовий контекст цих злочинів не дуже чіткий», – визнає він водночас.

Читайте також: Війна – вагомий привід запускати запобіжники на ринку землі

Однак , засловами Берндта , Єврокомісія та профільні органи країн-членів ЄС готові допомогти Україні в розслідуванні можливих екологічних злочинів росії. В цьому контексті Нільс Берндт також наголосив, що в сучасній історії вже є випадки, коли країни отримували компенсацію за заподіяну їм екологічну шкоду внаслідок військових конфліктів.

Як пише DW, збиток екології України внаслідок війни Київ оцінює в 56,7 мільярда євро. Країна посідає одне з перших місць у світі за площею замінованих територій – це 30% території. Найбільшим злочином екоциду рф в Україні міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець називає підрив дамби Каховської ГЕС у червні цього року, який вчинили російські військові. А на відновлення лісів і національних парків, де тривають військові дії, піде щонайменше 20 років, каже міністр. Також, за його даними, військові дії вже призвели «до додаткового викиду в атмосферу 150 мільйонів тонн парникових газів».

Читайте також: ЄС за три роки: країна, якій вдалося…

Додамо, що українська влада не тільки фіксує збитки, яких російська армія, за їхніми оцінками, щоденно завдає природним ресурсам країни, а й документує конкретні дії, що до них призводять. Від початку війни Київ офіційно зафіксував 2 900 таких злочинів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.