Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В світі

Польща вимагає від Німеччини 850 мільярдів доларів

Опубліковано

on

Влада Польщі планує стягнути з Німеччини 850 млрд доларів у вигляді репарацій. У Варшаві вважають, що збитки на таку суму були завдані Польщі військами вермахту у Другій світовій війні.

За словами голови парламентської групи по репараціях Аркадіуша Мулярчика, готується доповідь з обґрунтуванням суми збитку. Направити документ на розгляд уряду планують вже у 2018 році. Мулярчик додав, що питання з репараціями досі не врегульовані.

Як відомо, Сейм Польщі у вересні 2017 року оцінив збиток від військ вермахту у Другій світовій війні в 50 млрд доларів. У Німеччині тоді вказали на угоду польського уряду, прийняту в 1953 році. У ФРН вважають, що Берлін повністю виконав свої зобов’язання перед Польщею.

Раніше повідомлялося, що в Польщі вважають, що й Росія повинна виплатити військові репарації. Так, віце-міністр юстиції Патрік Який і депутат Ян Мосіньський у вересні 2017 року під час прес-конференції в Сеймі Польщі заявили, що репарації необхідно вимагати не тільки від Німеччини, але й від Росії. Іде про виплати за Ризьким договором від 1921 року. Згідно з документом Росія повинна була виплатити Польщі 30 млн рублів. золотом, але дана сума так і не була передана польській стороні.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

В світі

Ніколя Саркозі постане перед судом

Опубліковано

on

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі постане перед судом за звинуваченнями в корупції й використанні службового становища в особистих цілях, інформують французькі ЗМІ.

Як повідомляє газета Monde, судові слідчі підписали документ про направлення справи, припиненої в 2013 році, до виправного суду Парижа в рамках розслідування корупційного скандалу. Справа проти колишнього президента базується на записах телефонних розмов, в яких Саркозі імовірно намагався чинити тиск на суддів, які розглядали висунуті проти нього звинувачення в нелегальному фінансуванні президентської кампанії (так називамие «справа Бетанкур»).

Очікується, що в числі підозрюваних крім колишнього глави Франції також виявляться суддя Жильбер Азібер і адвокат Саркозі.

Зараз також триває розслідування справи про можливі порушення, допущені під час іншої передвиборної кампанії Н. Сакрозі. Воно пов’язане з передбачуваним «лівійським» фінансуванням кампанії екс-президента Франції в 2007 році. Для надання свідчень поліції Саркозі був затриманий 20 березня.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Британія видала ордери на арешт сумнівної російської власності

Опубліковано

on

Велика Британія видала ордери на арешт майна громадян Росії невідомого походження.

Про це заявив у понеділок на прес-конференції в Талліні міністр оборони Сполученого Королівства Гевін Вільямсон, інформує Delfi. «В найближчі тижні і місяці уряд працюватиме дуже ретельно і займатиметься вирішенням даної проблеми», — сказав Г.Вільямсон, відповідаючи на питання, чи планує Лондон здійснити реальні кроки стосовно сумнівного російського майна у Британії.

«Вже видано ордери на арешт майна невідомого походження. Відповідний закон якраз недавно набув чинності. Наше завдання полягає в тому, щоб врахувати усе придбане незрозумілим способом майно, і для цього вже зроблені необхідні кроки», — додав міністр.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Британський парламент пропонує перенести Brexit

Опубліковано

on

У британському парламенті запропонували перенести дату виходу Великобританії з Європейського Союзу (Brexit), поки не будуть узгоджені деякі центральні питання.

Так, комітет з питань виходу Вели­кобританії з ЄС в Палаті громад запро­понував перенести дату виходу країни з Євросоюзу в зв’язку із затягуванням пе­реговорного процесу. Сторони досі не
можуть прийти до згоди в деяких цент­ральних питаннях, як питання кордону між Північною Ірландією та Ірландією, йдеться в доповіді комітету, оприлюд­неному 18 березня, як повідомляє DW. «Якщо принципові аспекти майбутньо­го партнерства не будуть визначені до жовтня 2018 року, уряд повинен праг­нути до розширення перехідного періо­ду», — йдеться в доповіді.

Додамо, що перехідний період, під час якого Лондону і Брюсселю необ­хідно домовитися про те, як виглядати­ме майбутнє партнерство, закінчується 29 березня 2019 року.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді