Connect with us

В світі

Польща вимагає від Німеччини 850 мільярдів доларів

Опубліковано

Влада Польщі планує стягнути з Німеччини 850 млрд доларів у вигляді репарацій. У Варшаві вважають, що збитки на таку суму були завдані Польщі військами вермахту у Другій світовій війні.

За словами голови парламентської групи по репараціях Аркадіуша Мулярчика, готується доповідь з обґрунтуванням суми збитку. Направити документ на розгляд уряду планують вже у 2018 році. Мулярчик додав, що питання з репараціями досі не врегульовані.

Як відомо, Сейм Польщі у вересні 2017 року оцінив збиток від військ вермахту у Другій світовій війні в 50 млрд доларів. У Німеччині тоді вказали на угоду польського уряду, прийняту в 1953 році. У ФРН вважають, що Берлін повністю виконав свої зобов’язання перед Польщею.

Раніше повідомлялося, що в Польщі вважають, що й Росія повинна виплатити військові репарації. Так, віце-міністр юстиції Патрік Який і депутат Ян Мосіньський у вересні 2017 року під час прес-конференції в Сеймі Польщі заявили, що репарації необхідно вимагати не тільки від Німеччини, але й від Росії. Іде про виплати за Ризьким договором від 1921 року. Згідно з документом Росія повинна була виплатити Польщі 30 млн рублів. золотом, але дана сума так і не була передана польській стороні.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.