Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В світі

Польща вимагає від Німеччини 850 мільярдів доларів

Опубліковано

on

Влада Польщі планує стягнути з Німеччини 850 млрд доларів у вигляді репарацій. У Варшаві вважають, що збитки на таку суму були завдані Польщі військами вермахту у Другій світовій війні.

За словами голови парламентської групи по репараціях Аркадіуша Мулярчика, готується доповідь з обґрунтуванням суми збитку. Направити документ на розгляд уряду планують вже у 2018 році. Мулярчик додав, що питання з репараціями досі не врегульовані.

Як відомо, Сейм Польщі у вересні 2017 року оцінив збиток від військ вермахту у Другій світовій війні в 50 млрд доларів. У Німеччині тоді вказали на угоду польського уряду, прийняту в 1953 році. У ФРН вважають, що Берлін повністю виконав свої зобов’язання перед Польщею.

Раніше повідомлялося, що в Польщі вважають, що й Росія повинна виплатити військові репарації. Так, віце-міністр юстиції Патрік Який і депутат Ян Мосіньський у вересні 2017 року під час прес-конференції в Сеймі Польщі заявили, що репарації необхідно вимагати не тільки від Німеччини, але й від Росії. Іде про виплати за Ризьким договором від 1921 року. Згідно з документом Росія повинна була виплатити Польщі 30 млн рублів. золотом, але дана сума так і не була передана польській стороні.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В світі

Справу про кокаїн у російському посольстві передали до суду

Опубліковано

on

В Аргентині передали до суду справу про кокаїн, знайдений у школі при російському посольстві, пишуть ЗМІ з посиланням на адвоката обвинувачених Л. Борисюк.

Процес почнеться в листопаді—грудні цього року й триватиме у відкритому режимі. Звинувачення висунули поліцейському Івану Близнюку та корабельному механіку Олександру Чикалу, вони не визнають своєї провини. «Місцева влада хотіла щось таке прикрити і спеціально підставила російських хлопців з аргентинським громадянством у цю ситуацію», — припустила адвокат. У правоохоронців з цього приводу інша думка.

У суді як свідок має виступити перший секретар диппредставництва Олег Воробйов. Самого посла Віктора Коронеллі, який повідомив про кокаїн аргентинській поліції, до того моменту в Буенос-Айресі вже не буде. Його перевели на роботу в Мексику.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

У Ватикані за дитяче порно засудили священника

Опубліковано

on

Суд Ватикану засудив католицького священика, колишнього співробітника місії Святого престолу в США Карло Капелу до п’яти років позбавлення волі за зберігання дитячої порнографії, повідомляє Reuters.

Як вказується, правопорушення священик скоїв саме під час свого перебування в США.

Капела зізнався на першому слуханні, що в нього з’явилося таке «хворобливе» бажання після того, як він прибув до Сполучених Штатів, щоб зайняти дипломатичну посаду в посольстві Ватикану у Вашингтоні в 2016 році. «Це ніколи не було частиною мого священицького життя раніше», — сказав він суду, додавши, що був нещасливий в Вашингтоні.

Капелу заарештували в квітні у Ватикані. Перед цим Святий престол відкликав його із США — Держдепартамент повідомив Ватикан, що американські правоохоронці запідозрили священика в порушенні законів, що обмежують оборот дитячої порнографії.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Центробанк Кіпру оголосив війну підставним компаніям

Опубліковано

on

Центробанк Кіпру надіслав комерційним банкам листа, в якому рекомендував припинити співпрацю з «фірмами-пустушками» і дав докладний опис таких компаній.

Про це пише The Bell з посиланням на партнера Paragon Advice Group Олександра Захарова, який консультує з питань оподаткування та структурування бізнесу в іноземних юрисдикціях.

Захаров також опублікував у своєму фейсбуці переклад циркуляра, який ЦБ Кіпру розіслав банкам. «Регулятор пояснив, що компанію можна вважати підставною, якщо вона не має фізичної присутності на Кіпрі, не веде економічної діяльності (яка має хоча б незначну економічну цінність), зареєстрована в юрисдикції, де згідно із законом не зобов’язана надавати владі аудовану фінансову звітність, а також якщо вона є податковим резидентом офшору»,— йдеться в повідомленні. Компанія може вважатися підставною, якщо відповідає хоча б одній вказаній ознаці. Підозру викликатимуть і компанії, в яких відсутній кваліфікований персонал, включаючи ті випадки, коли представником персоналу виступає одна особа.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді