Connect with us

В світі

Позовні вимоги – відхилити! ЄСПЛ виніс рішення у справі «росія v. Україна»

Опубліковано

Вісімнадцятого липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі «росія проти України» (№ 36958/21) – відмовив у задоволенні позовних вимог рф у повному обсязі.

Нагадаємо, ця справа виникла на підставі заяви, поданої проти України урядом росії 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини. Дана скарга росії – єдина міждержавна скарга проти України. Вона висунута за 10 групами звинувачень. Так, рф закидала Україні, нібито, адміністративні практики «вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови та напади на російські посольства й консульства». У цій скарзі рф також спробувала приписати Україні відповідальність за катастрофу авіалайнера MH17, бо Україна «не закрила повітряний простір», москва також скаржилася на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема, зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити «утиски» у використанні російської мови. Але суд одразу відмовив у цьому.

Читайте також: Україна звернулася до ЄСПЛ через російський теракт на Каховській ГЕС

У Мін’юсті прокоментували цю перемогу в ЄСПЛ, зокрема, нагадали деталі позову росії проти України до ЄСПЛ, за яким москва програла, та зазначили, що це позитивний сигнал про те, що наявні у цьому Суді справи продовжать розглядати, попри припинене членство рф у Раді Європи.

«Зазначена справа чітко демонструє прагнення росії видати «чорне за біле», викривити реальність та перекласти відповідальність за власні злочини на сторону, яка потерпає від її ж військової агресії.

Strike out «російської справи» проти України – ще один закономірний етап боротьби за притягнення рф до міжнародно-правової відповідальності за злочини, які вона здійснила проти нашої держави», – зазначила уповноважена Мін’юсту у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

Читайте також: Конфіскація активів рф для України: що змінить новий законопроект, зареєстрований у Сенаті США?

Сказане доповнила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра, яка зазначила, що ігнорування росією запитів суду після весни 2022 року не завадило ЄСПЛ прийняти рішення і далі розглядати справи стосовно росії, які були у його провадженні, жодним чином не обмежуючи її права. «ЄСПЛ дав чіткий сигнал, що здійснювати правосуддя він продовжить», – зазначила вона.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.