Connect with us

В світі

Спецтрибунал для росії

Опубліковано

Глави МЗС 46 країн-членів Ради Європи ухвалили декларацію під головуванням Ліхтенштейна, яка підтверджує підтримку України на шляху до створення в майбутньому Спецтрибуналу для росії, повідомляють європейські ЗМІ.

Читайте також: Його величність прецедент: чим небезпечні нові умови торгівлі з Євросоюзом?

«Подальші рішення на підтримку України включають прогрес на шляху до можливого створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії та стосуються, зокрема, Консультативної групи з питань дітей України, а також Міжнародної коаліції за повернення українських дітей», – ідеться в тексті декларації. «Допоки не буде досягнуто справедливого і тривалого миру відповідно до принципів Статуту ООН та поваги до суверенітету і територіальної цілісності України, які становлять основу Мирної формули Президента Зеленського, протидія агресії російської федерації проти України залишатиметься нашим стратегічним пріоритетом», – запевняють у Раді Європи.

Міністри Ради Європи підтвердили також важливість Реєстру збитків, який є важливою складовою у міжнародному механізмі компенсації.

Уточнимо, злочин агресії має унікальний режим юрисдикції, окремий від інших злочинів Римського статуту, таких, як воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Країни, які не є державами-учасницями Міжнародного кримінального суду, виключаються з юрисдикції в частині розслідування та притягнення до відповідальності за злочин агресії, незалежно від того, чи є вони жертвою агресії чи агресором, за винятком випадку звернення зі сторони Ради безпеки ООН. Враховуючи те, що росія має право вето на рішення Ради безпеки, таке звернення реалізувати неможливо, тож Міжнародний кримінальний суд не матиме належної юрисдикції в розслідуванні злочину агресії. Наразі судового органу, який мав би юрисдикцію щодо злочину агресії проти України, не існує. Найвище військово-політичне керівництво рф без цього органу судити не зможуть.

Як вказується, робота над створенням спецтрибуналу, який міг би покарати путіна та інших винних у розвʼязанні війни, почалася в 2022. У січні 2023 року Європарламент ухвалив надважливе рішення про створення спецтрибуналу для суду над керівництвом рф і білорусі за злочини в Україні. Міжнародний центр розслідування злочину агресії (ICPA) є першим кроком на шляху до трибуналу над російською військово-політичною верхівкою.

Читайте також: Україна приєднується до роумінгової зони ЄС

Додамо, що наразі в Гаазі щомісяця близько 20 прокурорів та слідчих з різних країн світу напрацьовують матеріали для притягнення до відповідальності за злочин агресії, сказав Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.