Connect with us

В світі

Угорщина вирішила «переосмислити» своє членство в НАТО

Опубліковано

Прем’єр-міністр Віктор Орбан днями заявив, що Угорщина працює над «переосмисленням» свого статусу членства в НАТО, аби країна могла відмовитися від участі в діях Альянсу поза його межами.

Про це він зазначив в інтерв’ю державному радіо, повідомляє Bloomberg. «Наші юристи та офіцери наполегливо працюють, щоб побачити, як Угорщина може зберегти своє членство в НАТО таким чином, аби їй не довелося брати участь у діях НАТО за межами території НАТО», – сказав Орбан.

Читайте також: МКС може видати ордер на арешт Нетаньягу

Як прозвучало, його країна віддана місії НАТО із захисту держав-членів Альянсу в разі нападу на одну з них. Однак зауважив він, Будапешт стурбований тим, що фінансування і постачання зброї Україні, яка не є членом Альянсу й межує з Угорщиною, призведе до більш активної військової участі, потенційно навіть до відправлення військ.

Орбан заявив, що його країна принципово не згодна з оцінкою деяких членів НАТО щодо того, що росія вторгнеться в східний фланг Альянсу після України. За його словами, війну росії проти України слід розглядати як війну між «двома слов’янськими країнами». Він додав, що в НАТО таку думку не поділяють, створивши робочі групи для вивчення потенційного розширення ролі військового альянсу у війні. Угорщина, як член Альянсу, бере участь у таких обговореннях, однак фактично робить це в якості «неучасника», який виступає проти надання Києву грошей та зброї, пояснив міністр. Орбан сказав, що надання Угорщині «опції відмови» означатиме нову концепцію її членства в НАТО.

Читайте також: Використання активів рф для України

Додамо, що на початку травня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що теперішній Європейський Союз, членом якого Будапешт став у 2004 році, нібито «не той», яким був 20 років тому.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.