Connect with us

В світі

План помсти США за конфіскацію російських активів

Опубліковано

Як відомо, кілька тижнів тому путін підписав указ про порядок компенсації збитків рф та її центробанку від недружніх дій США. Про це повідомляла The Moscow Times.

Це означає, що кремлівський диктатор дозволив використати американське майно в росії для компенсації збитків від вилучення майна рф у США. Як витікає з документа російський уряд має встановити спеціальний порядок компенсації збитків, завданих країні у зв’язку з діями США. З цього випливає, що російський власник прав на майно у разі конфіскації його в США має право звернутися до суду із заявою з проханням встановити факт «необґрунтованого позбавлення». Урядова комісія у відповідь виявляє майно США, яке «з урахуванням принципу пропорційності може бути використане з метою компенсації збитків», йдеться в указі.

Читайте також: Створення Реєстру збитків для України: що це означає?

Нагадаємо, в кінці квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про використання на користь України заморожених російських активів. Документ надає виконавчій владі можливість конфісковувати й переказувати в Україну заморожені російські активи, що зберігаються в США. Наша країна в рамках цієї процедури може отримати близько 8 мільярдів доларів. Водночас відомо, що більшість із 300 млрд доларів заморожених активів рф знаходиться в ЄС. Так, США запропонували виділити Україні 50 мільярдів доларів із заморожених активів рф. План використовуватиме прибуток від заморожених російських активів для погашення допомоги. У відповідь кремль раніше пригрозив Заходу «жорсткою» відповіддю в разі конфіскації заморожених російських активів, обіцяючи «нескінченні юридичні проблеми». Економісти, юристи та експерти стверджують, що одним із найвірогідніших контрзаходів рф буде конфіскація фінансових активів і цінних паперів іноземних інвесторів.

Читайте також: Використання активів рф для України

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.