5 років та 200 млн на удосконалення вищої освіти - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

5 років та 200 млн на удосконалення вищої освіти

Дата публікації:

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі підписали Угоду про позику щодо фінансування інвестиційного проекту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» у розмірі 200 млн доларів США.

Основними напрямами спрямування фінансових ресурсів у межах проекту є:

 • підтримка об’єднаних університетів – тих закладів, які ініціюють процедури злиття для більш ефективної організації навчання та викладання;
 • інвестиційна підтримка закладів вищої освіти, які демонструють достатній потенціал для розвитку та ефективність управлінських процесів;
 • розбудова цифрової інфраструктури та цифрових рішень для ЗВО – від закупівель мультимедійного обладнання до цифровізації процесів управління та оцінювання навчальних досягнень.

Читайте також: 200 мільйонів доларів на модернізацію вищої освіти

«Сьогодні відбулася знакова подія, яка засвідчує повернення Світового банку до комплексної підтримки реформування освіти України після більш як 10-річної перерви. Для мене честь підписувати від імені України щодо фінансування інвестиційного проекту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». Якість вищої освіти і розвиток наукового та інноваційного потенціалу університетів мають інтегрувати в себе найкращі міжнародні практики. Впевнений, що саме цей п’ятирічний проект – один із кроків до продовження якісних перетворень в освітній сфері. Системна трансформація вищої освіти вимагає часу, і важливим у цьому процесі є підтримка широкого кола стейкхолдерів сфери, зокрема й наших міжнародних партнерів», – прокоментував С. Шкарлет.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

В Україні

Посібник з організації змішаного навчання для закладів професійної освіти

Опубліковано

on

От

Міністерством освіти і науки розробило та пропонує у відкритому доступі  Посібник з організації змішаного навчання для закладів професійної освіти, який містить практичні поради для керівників і педагогів: від розробки стратегії змішаного навчання до створення безпечного та комфортного освітнього середовища.

«У посібнику є настанови для педагогів щодо викладання, прикладні інструкції та ілюстрації з використання цифрових інструментів. Водночас керівники закладів професійної освіти дізнаються як правильно організувати та керувати освітнім процесом в умовах змішаного навчання. Посібник також містить онлайн-сервіси та застосунки, які допоможуть в організації онлайн-навчання, поради щодо мотивації та залучення учнів до навчального процесу», – прокоментував заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Нагадаємо, оновлено порядок проведення ЗНО.

Читати далі

В Україні

Правила роботи гірськолижних курортів під час карантину

Опубліковано

on

От

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін прийняв постанову № 21, якою затверджено протиепідемічні заходи під час роботи гірськолижних курортів на період карантину.

Згідно з постановою керівник суб’єкта господарювання або відповідальна особа повинні забезпечити:

– проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни;

– проведення роз’яснювальної роботи з працівниками щодо вакцинації від COVID-19, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– недопущення до роботи працівників, які не надали документи, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби та тих, хто підлягає самоізоляції, має симптоми ГРВІ чи температуру понад 37,2° C.

Читайте також: Посилено карантинні обмеження для невакцинованих з 6 грудня

На вході до приміщень готелів, садиб та на території гірськолижних курортів розміщуються інформаційні матеріали щодо вакцинації від COVID-19, індивідуальних заходів профілактики та протидії поширення коронавірусної хвороби.

Надання готельних та інших послуг відвідувачам (клієнтам) здійснюється за наявності у них документів, що підтверджують вакцинацію від COVID, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.

За можливості, зазначені документи рекомендовано перевіряти при поселенні в готель/садибу, або під час придбання/обміну абонементу на гірськолижне катання та/або гірськолижного спорядження або в спеціально організованих центрах перевірки документів.

Після чого відвідувачам (клієнтам) рекомендовано присвоїти унікальну позначку (можлива у вигляді наліпки на верхній одяг або шолом), яка дозволить подальше користування іншими суміжними послугами без повторних перевірок документів (в тому числі послуги підвісних канатних доріг, вуличних ярмарок, закладів розваг, що розміщені на відкритій території).

Читайте також: Для перевірки чинності COVID-сертифіката достатньо QR-коду

Окрім цього, керівники суб’єктів господарювання, що надають послуги відвідувачам (клієнтам) гірськолижних курортів, повинні забезпечити:

 • наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх правильного використання працівниками;
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в службових санвузлах та санвузлах загального користування;
 • вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
 • централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту.

У свою чергу, відвідувачі (клієнти) зобов’язані

– перебувати в закритих приміщеннях та в місцях загального користування в одягнутих засобах індивідуального захисту, дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;

– на вимогу працівників суб’єктів господарювання надати документи, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, або документи, що підтверджують вік особи, у разі, якщо до осіб визначеного віку відповідні протиепідемічні обмеження не застосовуються.

Робота готелів та садиб здійснюється з дотриманням усіх протиепідемічних рекомендацій, затверджених постановою Головного санітарного лікаря від 21 травня 2020 р. № 22.

Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на суб’єктів господарювання, що надають готельні та інші послуги відвідувачам (клієнтам) гірськолижних курортів.

Нагадаємо, COVID-сертифікат можна згенерувати у PDF-форматі.

Читати далі

В Україні

Отримати містобудівні умови та обмеження можна онлайн

Опубліковано

on

От

Тепер містобудівні умови та обмеження можна отримати на порталі «Дія» та в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

Як інформує Мінцифри, щоб отримати послугу необхідні:

 • заповнена заява;
 • скани топографо-геодезичного плану будівництва;
 • скан документа, що підтверджує право власності, користування земельною ділянкою (буде потрібен лише у разі, якщо право власності на землю не внесено до Реєстру нерухомості);
 • КЕП, яким підписати заяву та скани.

«Заява сформується автоматично. Після підписання її буде передано до органу містобудування та архітектури за місцезнаходженням земельної ділянки. Якщо в земельної ділянки кілька власників – усі вони отримають сповіщення про підписання заяви», – додали у Мінцифри.

Нагадаємо, довідку з Державного реєстру речових прав можна отримати онлайн.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link