Connect with us

В Україні

Податок на видатки

«Слуги народу» підготували українцям черговий податковий «подарунок».

Кабінет Міністрів розробляє законопроект, який надасть Державній податковій службі право перевіряти походження грошей українців на видатки й «цінні активи», а в разі, якщо громадянин не зможе пояснити, — примусити заплатити додаткові податки, інакше великі штрафи й кримінальна справа. Про це заявив голова комітету фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю одному з телеканалів. Нова геніальна ідея влади — податок на витрати, який, начебто, буде поширюватися тільки на «цінні активи». Та, по-перше, сам термін «цінні активи» є дуже розпливчастим. Під це визначення можна підвести все, що завгодно, — від холодильника до автомобіля. Он подивіться на верифікацію субсидій, там цінним активом вважають навіть собаку…

Читайте також: Податок на нерухомість: скільки платитимемо за «зайві» метри?

По-друге, у нас уже є податок на витрати — ПДВ. У тій формі, в якій він в Україні запроваджений, — це і є податок на витрати, бо платиться кінцевим споживачем з усіх товарів, які ним купуються. Навіть бабуся зі своєї маленької пенсії 20% податок на витрати сплачує, коли купує буханець хліба чи пляшку кефіру.

Якщо хтось забув, то ПДВ є в нас бюджетоутворюючим і складає приблизно третину дохідної частини кошторису країни. Одночасно він є основним інструментом «перекачування» грошей із нижніх щаблів економіки — у верхні (гаманці олігархів) через непрозору й корумповану процедуру повернення ПДВ. Якщо ввести іще один податок на витрати — то це буде не просто подвійне оподаткування. Це відразу ляже (в кращому випадку — піде в тінь, але це нічим не краще) весь внутрішній ринок промислових товарів і бюджет буде отримувати гроші тільки від найпростіших видів товарів, які складають критичний кошик споживання. Після чого доведеться ввести додатковий податок на харчі і сплату комуналки, а потім вводити «продрозверстку».

Читайте також: «Податок на Google»

Влада, як завжди, починає не з того боку: тиснуть податками на пересічних громадян, а про чорні офшорні дірки, в які олігархи вимивають, за даними Нацбанку, щороку 10—11 млрд доларів, чомусь забула… Додамо, що МВФ розпочав аналіз закону про податкову амністію на предмет наявності запобіжників відмивання коштів.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ,
експерт з питань соціальної політики

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.