Податок на видатки - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Податок на видатки

Дата публікації:

«Слуги народу» підготували українцям черговий податковий «подарунок».

Кабінет Міністрів розробляє законопроект, який надасть Державній податковій службі право перевіряти походження грошей українців на видатки й «цінні активи», а в разі, якщо громадянин не зможе пояснити, — примусити заплатити додаткові податки, інакше великі штрафи й кримінальна справа. Про це заявив голова комітету фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю одному з телеканалів. Нова геніальна ідея влади — податок на витрати, який, начебто, буде поширюватися тільки на «цінні активи». Та, по-перше, сам термін «цінні активи» є дуже розпливчастим. Під це визначення можна підвести все, що завгодно, — від холодильника до автомобіля. Он подивіться на верифікацію субсидій, там цінним активом вважають навіть собаку…

Читайте також: Податок на нерухомість: скільки платитимемо за «зайві» метри?

По-друге, у нас уже є податок на витрати — ПДВ. У тій формі, в якій він в Україні запроваджений, — це і є податок на витрати, бо платиться кінцевим споживачем з усіх товарів, які ним купуються. Навіть бабуся зі своєї маленької пенсії 20% податок на витрати сплачує, коли купує буханець хліба чи пляшку кефіру.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Якщо хтось забув, то ПДВ є в нас бюджетоутворюючим і складає приблизно третину дохідної частини кошторису країни. Одночасно він є основним інструментом «перекачування» грошей із нижніх щаблів економіки — у верхні (гаманці олігархів) через непрозору й корумповану процедуру повернення ПДВ. Якщо ввести іще один податок на витрати — то це буде не просто подвійне оподаткування. Це відразу ляже (в кращому випадку — піде в тінь, але це нічим не краще) весь внутрішній ринок промислових товарів і бюджет буде отримувати гроші тільки від найпростіших видів товарів, які складають критичний кошик споживання. Після чого доведеться ввести додатковий податок на харчі і сплату комуналки, а потім вводити «продрозверстку».

Читайте також: «Податок на Google»

Влада, як завжди, починає не з того боку: тиснуть податками на пересічних громадян, а про чорні офшорні дірки, в які олігархи вимивають, за даними Нацбанку, щороку 10—11 млрд доларів, чомусь забула… Додамо, що МВФ розпочав аналіз закону про податкову амністію на предмет наявності запобіжників відмивання коштів.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ,
експерт з питань соціальної політики

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Опубліковано

on

От

Тепер на порталі «Дія» можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме 365 днів. Для цього потрібен буде лише електронний підпис.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 будуть обов’язковими, але не для всіх

«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу «Дія», дивіться у відео.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, ЄС та Україна взаємно визнали цифрові сертифікати COVID-19.

Читати далі

В Україні

SELFIE поширять на всю середню та професійну освіту

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти і науки інформує, що онлайн-інструмент SELFIE масштабують на всю систему загальної середньої та професійної освіти.

«Нині кожен заклад освіти повинен вміти визначати, реагувати та керувати цифровими викликами. Для розв’язання цього завдання чудово підходить онлайн-інструмент SELFIE. Його використання дозволяє чітко визначити, який напрям цифровізації потрібно пріоритизувати та розвивати в закладі освіти: покращити цифрову компетентність вчителів або ж закупити більше комп’ютерів», – прокоментувала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Читайте також: Дистанційне навчання у школах не запроваджується

Оцінювання цифрової готовності закладів освіти інструментом SELFIE відбувається за 8 основними сферами, зокрема: інфраструктура закладу, цифрові навички учнів та педагогів, ефективність використання різних форм і методів навчання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Читати далі

В Україні

Нові схеми структури власності

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів оприлюднило оновлені зразки складання схематичного зображення структури власності та коментарі щодо їх заповнення.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Форма і зміст структури власності, яка має обов’язково надаватися державному реєстратору

Нотаріальна палата України роз’яснює, що, зокрема, зазнали змін Приклади 10 «Непрямий вирішальний вплив (велика кількість фізичних осіб)» та 11 «Публічна компанія».

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Оновлені зразки передбачають зазначення на схематичному зображенні повного переліку учасників та/або акціонерів, а саме: ПІБ, дата народження, РНОКПП), розмір участі (відсоток корпоративних прав), в той час як попередні зразки містили лише відомості про загальну кількість таких фізичних осіб.

Також додано зразки: Приклад 16 «Державне підприємство» та Приклад 17 «Держава володіє 50% капіталу компанії».

Нагадаємо, Нотаріальна палата роз’яснила як подавати структуру власності та оновлювати відомості про бенефіціарів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link