Connect with us

В Україні

6 тисяч дітей постраждали від злочинів у 2019 році

Опубліковано

Офіс Генерального прокурора ініціював процес створення повноцінної системи ювенальної юстиції в Україні, яка б охоплювала і дітей-правопорушників, і дітей-жертв або свідків.

«Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію та дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують у роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими. І, найголовніше, якщо мова йде про дитину-жертву, то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді й невиправним», – зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Планується запровадити новий підхід допиту постраждалих дітей та свідків за принципом «одного разу». Це принцип американського Children’s Justice Centre: допит дитини може проводитися лише один раз, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі – досудового розслідування.

За повідомленням Офісу Генерального прокурора, у 2019 р. в Україні було зареєстровано близько 12 тисяч кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які знаходяться у конфлікті з законом, та дітей, постраждалих від насильницьких дій. Кількість дітей, які стали жертвами злочинів сягнула 6 тисяч.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.