Connect with us

В Україні

6 тисяч дітей постраждали від злочинів у 2019 році

Офіс Генерального прокурора ініціював процес створення повноцінної системи ювенальної юстиції в Україні, яка б охоплювала і дітей-правопорушників, і дітей-жертв або свідків.

«Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію та дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують у роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими. І, найголовніше, якщо мова йде про дитину-жертву, то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді й невиправним», – зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Планується запровадити новий підхід допиту постраждалих дітей та свідків за принципом «одного разу». Це принцип американського Children’s Justice Centre: допит дитини може проводитися лише один раз, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі – досудового розслідування.

За повідомленням Офісу Генерального прокурора, у 2019 р. в Україні було зареєстровано близько 12 тисяч кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які знаходяться у конфлікті з законом, та дітей, постраждалих від насильницьких дій. Кількість дітей, які стали жертвами злочинів сягнула 6 тисяч.

Advertisement
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

В Україні

Для київських підприємців встановлено 50 % пільгу на оренду комунального майна

Депутати Київради схвалили рішення про надання 50-відсоткової пільги для малого та середнього бізнесу на сплату за оренду комунального майна на період обмежувальних заходів у зв’язку з вірусом COVID-19.

Така пільга діятиме до 31 липня. У разі неможливості використання об’єкта –так само тимчасово – до 31 липня звільнено орендарів комунального майна від оплати за договорами оренди (фактично підприємці сплачуватимуть символічну 1 гривню).

«Ми обіцяли і знайшли механізм, як зменшити фінансове навантаження на малий і середній бізнес, що працює у столиці. І який сьогодні найбільш вразливий у такий складний і для міста, і для країни час. Поки невідомо, коли завершаться обмежувальні заходи, і підприємці зможуть повернутися до звичного ритму роботи. І чи будуть завершені обмеження після 24 квітня. Поки про це рано говорити. Але ми сьогодні зробили серйозний жест підтримки. Право на ці пільги малий і середній бізнес матиме вже з 11 березня», – зауважив мер Києва Віталій Кличко.

Читати далі

В Україні

Як працювати підприємцю під час карантину? Отримайте відповідь у чаті підтримки

Міністерство цифрової трансформації України закликає підприємців звертатися із запитаннями щодо ведення господарської діяльності під час карантину у чат підтримки в Telegram та Viber.

Чат працює цілодобово, а тривалість обробки запиту – до 15 хвилин. Вирішення складних питань може тривати довше.

«Ми вже отримуємо в чат підтримки підприємців безліч запитань, пов’язаних із діяльністю бізнесу в період карантину – як сплачувати податки під час карантину, як регулювати трудові відносини з працівниками, чи зобов’язаний роботодавець виплачувати заробітну плату працівникам за період карантину. Хочу запевнити, що підприємці не залишаться сам на сам зі своїми проблемами в цей непростий період», – зауважила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Мінцифри також рекомендує, перш ніж безпосередньо звертатись із запитаннями до чату підтримки, ознайомитися із відповідями на найбільш поширені:

Читати далі

В Україні

Мінекономіки посилює моніторинг цін та наявності продуктів

Прем’єр-міністр України доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проводити моніторинг цін продуктів соціального призначення та наявності таких продуктів у торговельних мережах з метою недопущення спекулятивного зростання цін на продукти соціальних груп.

Визначення та оновлення переліку таких продуктів доручено Державній службі статистики України.

Мінекономіки проводить моніторинг як цін, так і фізичної наявності продуктів на полицях магазинів у кожній області та продовжує постійний діалог з виробниками та постачальниками продуктів харчування – кожні два дні робить зріз по торговельних мережах та опитує рітейлерів на предмет запасів продуктів харчування та товарів першої необхідності.

Окрім цього, інформацію про ціни фіксує Антимонопольний комітет, який продовжує виконувати всі свої функції.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.