Адвокатські баталії за мандати, або «Квазідемократура» від керівництва НААУ | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Адвокатські баталії за мандати, або «Квазідемократура» від керівництва НААУ

Опубліковано

on

У четвер, 24 січня, в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті в Києві пройшли збори адвокатів Солом’янського району столиці, на яких мали бути обрані делегати на загальноміську конференцію адвокатів.

Та вже традиційно без скандалу не обійшлося. Як розповів член Ради адвокатів міста Києва Ігор Іванов, організатори зборів, призначені керівництвом Національної асоціації адвокатів України, створили штучні перешкоди для участі адвокатів у зборах шляхом витребування під час реєстрації витягу з Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) (з підписом адвоката П. Рябенка та печаткою), що не передбачено регламентом проведення зборів, затвердженим рішенням РАУ № 201. Тим адвокатам, які не надали цей витяг, або надали інший витяг з ЄРАУ, який мали при собі, а їх була переважна більшість, не видали мандатів учасників зборів, які, до речі, взагалі не передбачені вищезазначеним регламентом.

Таким чином, призначені НААУ організатори зборів створили ситуацію, аби голоси цієї більшості не були враховані під час голосування з питань порядку денного зборів. Натомість було зафіксовано, що ці організатори під час реєстрації «своїх», тобто контрольованих керівництвом НААУ адвокатів, привезли й надали кожному з них заздалегідь підготовлені витяги з ЄРАУ. На переконання І. Іванова, так було створено підґрунтя для недопуску адвокатів до участі у зборах.

Якщо загалом про те, що відбувалося в залі, то при відкритті зборів відповідальна за це особа (Євген Якима) повідомив адвокатам неправдиві відомості щодо того, що для участі в них зареєструвалося лише 22—23 адвокати (ті яким організаторами було заздалегідь виготовлено і вручено витяги з ЄРАУ), хоч насправді всього зареєструвалося й перебувало в залі проведення зборів 50 адвокатів. Та інших адвокатів-учасників «організатори» зборів не помічали.

Далі 27 голосами «за» головою зборів було обрано Ігоря Іванов, секретарем – Ларису Меркулову. Після обговорення збори обрали 9 плюс 2 запасних делегатів на конференцію адвокатів м. Києва. У свою чергу 22 адвокати, які були «ощасливлені» витягами з ЄРАУ, провели паралельне зібрання, на якому за 3—5 хвилин начебто обрано також 9 делегатів конференції адвокатів м. Києва.

Як зазначив Ігор Іванов, такі дії «організаторів» зборів є деструктивними та такими, що порушують право адвокатів на участь у роботі органів адвокатського самоврядування. «В мене особисто є всі підстави вважати, що керівництво НААУ/РАУ та наближені до них особи заздалегідь підготували такий сценарій з метою формування на конференцію адвокатів м. Києва, а потім і на з’їзд, зручної, підконтрольної делегації адвокатів. Очевидно, що вищезазначені порушення потягнуть за собою визнання незаконними рішень конференції адвокатів м. Києва, яка має обрати делегатів на з’їзд адвокатів України, а згодом і рішень самого з’їзду», — сказав І. Іванов.

Схожа ситуація зі зборами адвокатів була і в інших районах столиці, зокрема в Оболонському, Деснянському та Шевченківському. В окремих випадках не обійшлося без участі працівників поліції.

В Україні

Суддю звільнено за зловживання самовідводами

Опубліковано

on

9 квітня 2019 р. рішенням Вищої ради правосуддя (ВРП) звільнено з посади суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонова Андрія Анатолійовича.

Дисциплінарну справу стосовно судді Леонова А. А. відкрито на підставі скарг голови цього райсуду Литвиненка І. Ю. на те, що суддя систематично зловживав правом на самовідвід, умисно та незаконно відмовляв в доступі до правосуддя, ухилявся від виконання обов’язків слідчого судді; уникав автоматизованого розподілу справ, зловживаючи перебуванням у нарадчій кімнаті надміру тривалий час, тощо.

За результатом розгляду скарг Третьою Дисциплінарною палатою (ДП) ВРП було прийнято рішення, що згідно з п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України та ст. 115 Закону «Про судоустрій і статус суддів» Леонова А. А. може бути звільнено з займаної посади, так як вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді, є підставами для цього.

Зокрема Дисциплінарна палата вказала, що підставою для притягнення до відповідальності стали встановлені нею обставини, які свідчили, що суддя заявляв за відсутності належних правових підстав самовідводи у справах з індексом «1-кс», які були передані йому на розгляд за результатами автоматизованого розподілу матеріалів, тобто фактично ухилявся від виконання службових обов’язків.

Переглядаючи справу за скаргою Леонова А. А., Вища рада правосуддя залишила без змін оскаржуване рішення ДП ВРП.

Згодом до Вищої ради надійшло подання Третьої ДП про звільнення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонова А. А., яке було задоволено.

З огляду на наведене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити суддю з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Читати далі

В Україні

Корупція — не найбільша біда українців

Опубліковано

on

Українців, крім війни на сході країни, найбільше непокоять високі тарифи й низькі зарплати, а питання корупції хвилюють лише п’яту частину населення.

 

Про це свідчать результати опитування центру «Социс», проведеного з 5 по 10 березня. Так, війна на сході України непокоїть 61,4% опитаних, високі комунальні тарифи — 55,5%, низький рівень зарплат чи пенсій — 55,2%, зростання цін та інфляція — 30,9%. Ще 22,5% респондентів віднесли до найактуальніших проблем безробіття.

Корупцію в центральній владі вважають важливою проблемою 21,8% опитаних, а корупцію в судах, поліції та прокуратурі — 10,2%. Найменш значимими проблемами українці вважають недоступність якісної освіти (1,8%) та відсутність свободи слова і демократії (0,9%). Водночас 70,5% опитаних вважають ситуацію в Україні напруженою, а 17,2% оцінюють її як вибухонебезпечну. Цікаво, що найбільше «вибухонебезпечність» бачать у центральному регіоні.

Як уточнюється, під час дослідження було опитано 2 000 респондентів віком від 18 років у всіх областях України (без окупованих територій) методом домашнього face-to-face інтерв’ю.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Система відеофіксації порушень ПДР запрацює до кінця року

Опубліковано

on

Система автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху запрацює в повному обсязі до кінця року.

 

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. «Майже все зроблено. Нам не вистачає маленьких деталей — однієї постанови Кабміну і однієї поправки до закону в парламенті. Думаю, ще в цьому році ми підключимо камери по всій країні. Спочатку запрацює 30 камер, потім 50, потім 150. Думаю, межа буде 1 000 камер, — сказав А. Аваков.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.