Connect with us

В Україні

Адвокатські баталії за мандати, або «Квазідемократура» від керівництва НААУ

У четвер, 24 січня, в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті в Києві пройшли збори адвокатів Солом’янського району столиці, на яких мали бути обрані делегати на загальноміську конференцію адвокатів.

Та вже традиційно без скандалу не обійшлося. Як розповів член Ради адвокатів міста Києва Ігор Іванов, організатори зборів, призначені керівництвом Національної асоціації адвокатів України, створили штучні перешкоди для участі адвокатів у зборах шляхом витребування під час реєстрації витягу з Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) (з підписом адвоката П. Рябенка та печаткою), що не передбачено регламентом проведення зборів, затвердженим рішенням РАУ № 201. Тим адвокатам, які не надали цей витяг, або надали інший витяг з ЄРАУ, який мали при собі, а їх була переважна більшість, не видали мандатів учасників зборів, які, до речі, взагалі не передбачені вищезазначеним регламентом.

Таким чином, призначені НААУ організатори зборів створили ситуацію, аби голоси цієї більшості не були враховані під час голосування з питань порядку денного зборів. Натомість було зафіксовано, що ці організатори під час реєстрації «своїх», тобто контрольованих керівництвом НААУ адвокатів, привезли й надали кожному з них заздалегідь підготовлені витяги з ЄРАУ. На переконання І. Іванова, так було створено підґрунтя для недопуску адвокатів до участі у зборах.

Якщо загалом про те, що відбувалося в залі, то при відкритті зборів відповідальна за це особа (Євген Якима) повідомив адвокатам неправдиві відомості щодо того, що для участі в них зареєструвалося лише 22—23 адвокати (ті яким організаторами було заздалегідь виготовлено і вручено витяги з ЄРАУ), хоч насправді всього зареєструвалося й перебувало в залі проведення зборів 50 адвокатів. Та інших адвокатів-учасників «організатори» зборів не помічали.

Далі 27 голосами «за» головою зборів було обрано Ігоря Іванов, секретарем – Ларису Меркулову. Після обговорення збори обрали 9 плюс 2 запасних делегатів на конференцію адвокатів м. Києва. У свою чергу 22 адвокати, які були «ощасливлені» витягами з ЄРАУ, провели паралельне зібрання, на якому за 3—5 хвилин начебто обрано також 9 делегатів конференції адвокатів м. Києва.

Як зазначив Ігор Іванов, такі дії «організаторів» зборів є деструктивними та такими, що порушують право адвокатів на участь у роботі органів адвокатського самоврядування. «В мене особисто є всі підстави вважати, що керівництво НААУ/РАУ та наближені до них особи заздалегідь підготували такий сценарій з метою формування на конференцію адвокатів м. Києва, а потім і на з’їзд, зручної, підконтрольної делегації адвокатів. Очевидно, що вищезазначені порушення потягнуть за собою визнання незаконними рішень конференції адвокатів м. Києва, яка має обрати делегатів на з’їзд адвокатів України, а згодом і рішень самого з’їзду», — сказав І. Іванов.

Схожа ситуація зі зборами адвокатів була і в інших районах столиці, зокрема в Оболонському, Деснянському та Шевченківському. В окремих випадках не обійшлося без участі працівників поліції.

В Україні

Невакциновані учні навчатимуться вдома

Міністерство освіти і науки України, разом з Міністерством охорони здоров’я України попереджають,  що до шкіл та дитсадків не пускатимуть невакцинованих дітей.

Всі батьки до 1 вересня повинні зробити своїм дітям щеплення (це не стосується тих, хто має медичні протипоказання).

Міністерства вказують, що вакцинацію передбачено ст. 15 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», якою і встановлено обмеження щодо відвідування закладів освіти.

Як пояснюється, норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, оскільки епідемічні ситуації проявляються протягом декількох років, а перебування нещеплених дітей в колективах створює ризик виникнення спалахів хвороб для всіх довкола.

Зокрема нагадують про рішення Верховного Суду від 17 квітня 2019 р. у справі № 682/1692/17, яким підтверджено законність недопуску невакцинованих дітей до освітніх закладів.

МОН свого часу надало коментар щодо цього рішення.

Проте, якщо батьки відмовляються здійснювати вакцинацію дитини, вони мають право обрати для неї альтернативну форму навчання, зокрема, дистанційну чи індивідуальну, що не порушує права дитини на доступ до шкільної освіти.

Батькам варто знати, які щеплення повинні бути у дитини та де переглянути календар щеплень.

Читати далі

В Україні

У шкільних кабінетах інформатики з’являться 3D принтери

Міністерство освіти і науки України оприлюднило до громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти».

За проектом заняття у кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій (КІІКТ) мають забезпечувати формування в учнів сучасної інформаційної картини світу, опанування основ цифрової грамотності, тощо.

В КІІКТ будуть використовуватися мультимедійні проектори, інтерактивні дошки, інтерактивні панелі, 3D принтери.

Для цього кабінети обов’язково обладнуватимуть засобами аварійного відключення живлення, які спрацьовуватимуть не лише в разі перевищення струму споживання, а також і в разі витоку струму через захисне заземлення.

У КІІКТ будуть обладнувати окремі системи електроживлення 220 В для підключення персональних комп’ютерів, кондиціювання, освітлення, тощо.

При цьому використовуватиметься трипровідна система живлення, в якій заборонятиметься використовувати нульовий робочий провідник в якості нульового захисного провідника.

Системне програмне забезпечення враховуватиме операційну систему зі стійкістю до помилкових некваліфікованих дій користувачів, з підтримкою роботи локальної мережі, що, зокрема, дозволятиме з комп’ютера вчителя спостерігати за роботою учнів, а також керувати їхніми комп’ютерами.

До обладнання кабінету входитимуть апаратно-програмні засоби для виконання обслуговування і ремонту обладнання, перевірки і відновлення функціонування програмних складових.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 6 вересня 2019 р. на е-пошту: [email protected]

Читати далі

В Україні

Податкова амністія

Україна веде переговори із західними партнерами з питання проведення податкової амністії.

«Так, переговори ми ведемо з цього приводу. Питання завжди одне — ставка. По-перше, амністія капіталу повинна дати результат, Бо якщо подивитися на приклади інших країн, зокрема Італії, то вони не надто успішні. Одна з причин — це слабкість самої податкової», — заявив секретар РНБО Олександр Данилюк..

Таким чином, підкреслив посадовець, ключовою умовою проведення податкової амністії є реформування податкової служби. «Другою, звичайно, є ставка, по якій відбуватиметься амністія. Це — політичне питання, насправді. І де ця межа, нам ще треба визначити. І ключове, третє, не повинні підлягати амністії гроші, які зароблені корупційним або якимось кримінальним шляхом», — додав секретар РНБО.

Раніше Володимир Зеленський, також заявляв про підтримку податкової амністії.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді