Сто років Української державності. Деякі роздуми, навіяні Днем Соборності | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Сто років Української державності. Деякі роздуми, навіяні Днем Соборності

Опубліковано

on

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Історичний Акт злуки (об’єднання) УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софіївській площі Києва 22 січня 1919 року за участі представників республік — Лонгіна Цегельського, державного секретаря внутрішніх справ уряду ЗУНР, та Володимира Винниченка, глави Директорії УНР. У цей день, як відомо, дві республіки на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій об’єдналися в єдину соборну Українську державу, яка мала стати гарантом демократичних прав і свобод громадян.

На жаль, тривалого державного об’єднання українських земель, з ряду різних причин, в ті роки не відбулося. Незважаючи на це, затвердження «Акта Злуки» УНР і ЗУНР було першим реальним кроком до об’єднання українського народу, який засвідчив силу волі і дух єдності українців, а також істотно вплинув на подальші етнодержавотворчі і політичні процеси в країні. І традиція святкування Дня Соборності отримала чималу підтримку саме від пересічних українців, жителів міст, селян, середнього класу, що підтвердили й нинішні святкування, які відбулися по всій країні. Втім і політики швидко зорієнтувалися в можливостях, особливо цьогоріч на 100-річчя Української Державності. Але якщо звичайну людину цей акт вчить єднанню, закликає до порозуміння й громадянського миру, то серед сучасних політиків не так багато прихильників таких ідей.

І про це варто говорити, адже відверта нетерпимість до іншої точки зору, інших переконань стали лейтмотивом політичного життя нинішньої «еліти» України. Зрозуміло, що ідеологія в сучасному розумінні — це переконання, а з ними боротися важко й не завжди ефективно. Та вислухати інші аргументи — це дуже важливо.

На сьогодні майданчиком агітації електорату під час оголошених президентських виборів стала Фейсбук. Тому навіть у цей святковий день тут не обійшлося без майстерно влаштованої паніки, маніпуляцій, і фрази провокаційні на кшталт: «ви вже 100 років знищуєте нашу державність», або «ви не розумієте, як із нуля ми створювали армію», і «навіщо давати косатій змогу знищити нашу незалежність» звучали досить часто. В такому випадку хочеться пригнутися, аби в голову не влетіло. І так спритно це робиться командами претендентів на головне крісло країни, що диву даєшся. Бо ті, хто підтримує Юлію Тимошенко і відрізняються фанатичною вірою в лідерку, «якій усі заважали й заважають, а тому посадили до в’язниці, не давши працювати», слухати інших не хочуть. Така собі суцільна емоція і мантри про «прекрасну Юлію», яка «єдиний чоловік в українські політиці», а тепер ще й «політичний кіборг», як виявилося під час офіційного оголошення Ю. Тимошенко кандидатом у президенти, яке відбулося саме 22 січня.

Так поводити себе можна лише в ситуації, коли точно знаєш, що твоя електоральна публіка неосвічена, бідна, довірлива й незлопам’ятна. За 100 років української державності маємо чимало прикладів подібної істеризації політиків та їх прихильників. Та будьмо спокійними, адже і в тих, хто виграє ці вибори, і в тих, хто їх програє, все буде добре. Тому не треба істерити й рвати душу за «своїх» політиків. Краще вже пошкодувати себе й подумати про життя та побачити себе в ньому. І на виборах, які відбудуться через два місяці, всі ми повинні голосувати не серцем, емоціями, а розумом, бо йдеться, в тому числі, й про майбутню долю вашу, ваших рідних та близьких, зрештою, долю країни, в якій усім нам жити.

А команда претендентів на президентське крісло цього разу, як ніколи, масова — лише зареєстрованих ЦВК уже півтора десятка. І ще майже стільки на підході. І всім їм можна задати конкретні питання. Так в Анатолія Гриценка, як колишнього міністра оборони, треба спитати, де він був, коли почалася війна, і що зробив для захисту країни? У мера Львова Андрія Садового, якого називають «совісним і чуйним», чому довів таке чудове місто до сміттєвого колапсу, і проблема ця остаточно не вирішена й досі. А от команда радикала О. Ляшка чітко розуміє, що бідним людям в країні не складно остаточно запаморочити мозок, щоб повірили в месію з вилами й не задавали питання з приводу статків «політика з народу». Його прибічники розуміють, що Пезидентом йому не стати, тому кидають у натовп фантастичні речі — про націоналізацію, про партизанські загони, про шалені знижки на тарифи тощо. А прихильники «слуги народу» В. Зеленського шаленіють від образу Василя Голобородька із серіалу з тою ж назвою, не розуміючи, що тізери фільму й політична реклама — це різні жанри. Людина з шоупопулярністю й високим рівнем впізнаваності вміло озвучує устами свого героя досить сміливі меседжі про нових у владі, про переформатування української політики тощо.

Про все це — про претендентів у президенти і їх тактики можна говорити багато й довго. Та не варто. Краще повернемося до святкування Дня Соборності й 100-річчя Української державності, бо це дійсно великий день і велика дата для України. Хоча, якщо відверто, то ми ще толком так і не навчилися шанувати великі події. І це наша проблема, яка заважає нам рухатися далі в своєму розвитку. Хоча в День Соборності ми ще й ще раз переконалися, що вчитися в історії ніколи не пізно. Та життя нас, врешті-решт, навчить шанувати цю велику подію, не використовуючи її кожен раз у своїх інтересах.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Advertisement
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В Україні

Суддю звільнено за зловживання самовідводами

Опубліковано

on

9 квітня 2019 р. рішенням Вищої ради правосуддя (ВРП) звільнено з посади суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонова Андрія Анатолійовича.

Дисциплінарну справу стосовно судді Леонова А. А. відкрито на підставі скарг голови цього райсуду Литвиненка І. Ю. на те, що суддя систематично зловживав правом на самовідвід, умисно та незаконно відмовляв в доступі до правосуддя, ухилявся від виконання обов’язків слідчого судді; уникав автоматизованого розподілу справ, зловживаючи перебуванням у нарадчій кімнаті надміру тривалий час, тощо.

За результатом розгляду скарг Третьою Дисциплінарною палатою (ДП) ВРП було прийнято рішення, що згідно з п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України та ст. 115 Закону «Про судоустрій і статус суддів» Леонова А. А. може бути звільнено з займаної посади, так як вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді, є підставами для цього.

Зокрема Дисциплінарна палата вказала, що підставою для притягнення до відповідальності стали встановлені нею обставини, які свідчили, що суддя заявляв за відсутності належних правових підстав самовідводи у справах з індексом «1-кс», які були передані йому на розгляд за результатами автоматизованого розподілу матеріалів, тобто фактично ухилявся від виконання службових обов’язків.

Переглядаючи справу за скаргою Леонова А. А., Вища рада правосуддя залишила без змін оскаржуване рішення ДП ВРП.

Згодом до Вищої ради надійшло подання Третьої ДП про звільнення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонова А. А., яке було задоволено.

З огляду на наведене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити суддю з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Читати далі

В Україні

Корупція — не найбільша біда українців

Опубліковано

on

Українців, крім війни на сході країни, найбільше непокоять високі тарифи й низькі зарплати, а питання корупції хвилюють лише п’яту частину населення.

 

Про це свідчать результати опитування центру «Социс», проведеного з 5 по 10 березня. Так, війна на сході України непокоїть 61,4% опитаних, високі комунальні тарифи — 55,5%, низький рівень зарплат чи пенсій — 55,2%, зростання цін та інфляція — 30,9%. Ще 22,5% респондентів віднесли до найактуальніших проблем безробіття.

Корупцію в центральній владі вважають важливою проблемою 21,8% опитаних, а корупцію в судах, поліції та прокуратурі — 10,2%. Найменш значимими проблемами українці вважають недоступність якісної освіти (1,8%) та відсутність свободи слова і демократії (0,9%). Водночас 70,5% опитаних вважають ситуацію в Україні напруженою, а 17,2% оцінюють її як вибухонебезпечну. Цікаво, що найбільше «вибухонебезпечність» бачать у центральному регіоні.

Як уточнюється, під час дослідження було опитано 2 000 респондентів віком від 18 років у всіх областях України (без окупованих територій) методом домашнього face-to-face інтерв’ю.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Система відеофіксації порушень ПДР запрацює до кінця року

Опубліковано

on

Система автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху запрацює в повному обсязі до кінця року.

 

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. «Майже все зроблено. Нам не вистачає маленьких деталей — однієї постанови Кабміну і однієї поправки до закону в парламенті. Думаю, ще в цьому році ми підключимо камери по всій країні. Спочатку запрацює 30 камер, потім 50, потім 150. Думаю, межа буде 1 000 камер, — сказав А. Аваков.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.