Connect with us

В Україні

Більшість українців підтримують вступ у НАТО

Опубліковано

Майже сорок відсотків українців вважають, що вступ у НАТО — найкращий варіант забезпечення безпеки для України, натомість майже 30% виступають за позаблоковий статус.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Як вказують соціологи, 38,5% респондентів підтримують вступ України у НАТО, 5% сподіваються на військовий союз із США, за позаблоковий статус виступають 29%, за військовий союз з Росією і іншими країнами СНД — 5%. При цьому в даному питанні існують істотні регіональні відмінності: членство в НАТО підтримують у західному (58%) та центральному (43%) регіонах, а ось в південному (39%), східному (43%) регіонах і в Донбасі (44%) віддають перевагу нейтральному статусу України.

Якби референдум про членство в НАТО проходив у грудні цього року, серед тих, хто взяв би учать у ньому, а про це заявили 64 % опитаних, майже одностайно «за» проголосували б у західному регіоні (90%), в центральному регіоні 69% — «за», 23% — «проти», в південному «за» — 63%, «проти» — 26%, в східному «за» — 39%, «проти» — 60%.

Дане загальнонаціональне дослідження проведено з 15 по 19 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2 004 респонденти у віці від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 відсотка.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним соціологічною групою Рейтинг у листопаді, вступ України в НАТО підтримали б у разі проведення референдуму 47% громадян, а не підтримали б 36 відсотків. Не визначилися з цього питання 13% респондентів, а 4% не брали б у ньому участі.

У середині листопада 2017 року, посилаючись на дані останнього опитування Київського міжнародного інституту соціології, віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що вступ України в ЄС підтримують 57% українців, в НАТО — 62%.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.