Близько півтора мільйона українців стали жертвами домашнього насильства | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Близько півтора мільйона українців стали жертвами домашнього насильства

Дата публікації:

Більшість громадян (62%) вважають проблему домашнього насильства серйозною та широко розповсюдженою в Україні.

Ще близько півтора мільйона українців стверджують, що стали жертвами жорсткого поводження в побуті. Про це свідчать результати опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) та презентованого під час прес-конференції в Києві. «Станом на сьогодні приблизно півтора мільйона дорослих українців говорять про те, що вони особисто зазнають домашнього насильства в сім’ї», — сказав виконавчий директор UIF Вадим Денисенко.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Відповідальність за домашнє насильство посилять

Опитування показало, що більшість громадян (62%) вважають проблему домашнього насильства серйозною та широко розповсюдженою в Україні. Ще 27% вважають, що проблема заслуговує на увагу, і лише 5% називають її перебільшеною й рідкісною. Близько 40% громадян стверджують, що їхні родичі, близькі, знайомі стикалися з домашнім насильством, а 7% опитаних стверджують, що самі стикалися з ним. Натомість 60% відповіли, що їм невідомі випадки домашнього насильства.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За результатами опитування, три чверті громадян стверджують, що добре розуміють, що означає термін «домашнє насильство», ще 17% хоча б щось чули про нього й лише 7% не знають, що він означає.

Громадяни переважно вважають, що домашнє насильство проявляється насамперед у фізичних або психологічних діях і дещо менше в різного роду заборонах чи примушуваннях. Двома основними проявами, які згадує абсолютна більшість респондентів, є побиття (завдання тілесних ушкоджень) та погрози (психологічний тиск) — відповідно 79% та 70% називають саме їх. Сюди ж відносяться і відповіді щодо вчинення подібних дій і стосовно неповнолітніх дітей: 66% називають домашнім насильством словесні образи, приниження неповнолітньої дитини, її побиття — 65%, ще стільки ж психологічний тиск щодо неї та майже стільки ж — стусани, ляпаси, штовханину, щипання.

Натомість такі прояви домашнього насильства, як-то заборона навчатися, примушування до праці або заборона працювати, називають вдвічі-втричі менше опитаних. Абсолютна більшість громадян основними причинами домашнього насильства вважають дві — вживання алкоголю (79%) та вживання наркотичних речовин (68%). Вони лунають найчастіше й займають безумовні перше та друге місце в списку причин домашнього насильства на думку респондентів. Із суттєвим відривом від них йдуть такі дві причини, як фінансові негаразди (44%) та мовчання постраждалих від домашнього насильства (42%). Також 38% назвали психологічну залежність від кривдника як причину домашнього насильства.

Опитування показало й іншу проблему — близько половини (48%) респондентів, з-поміж тих, хто розповів про відомі їм випадки домашнього насильства, стверджують, що за фактом цього насильства ніхто до поліції не звертався.

Натомість 36% відповіли, що за цим фактом було викликано поліцію, 14% розповіли про звернення до дільничного з проханням провести бесіду з кривдником і 11% знають про подання заяви до поліції. Водночас третина (34%) з тих респондентів, які заявляють про відомі їм звернення до поліції за фактом домашнього насильства, стверджують, що поліцейські хоча й прийняли заяву, але жодних подальших дій не відбулося й насильство продовжилося, ще 19% розповіли, що поліцейські склали протокол, але кривдника не було притягнуто до відповідальності.

Разом з тим, 22% стверджують, що поліцейські провели бесіду і насильство припинилося, а 16% — що поліцейські склали протокол та кривдника було притягнуто до відповідальності.

Основними причинами відсутності звернення до поліції за фактом домашнього насильства респонденти, яким відомо про такі випадки, називали зневіру, що це щось змінить (43%), небажання виносити сімейні проблеми на люди (34%) та страх, що це спричинить ще більше насильство (28%).

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Проблеми судово-експертної діяльності збирає Мін’юст

Опубліковано

on

От

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України проводить анкетування заінтересованих осіб у сфері правового регулювання судово-експертної діяльності.

Анонімна онлайн-анкета доступна за посиланням.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Експерти з кримінальної юстиції обговорили перспективи вирішення кримінальних справ у мирний спосіб

Читати далі

В Україні

Документи про штрафи надсилатимуть в е-формі поки тільки при автофіксації порушень ПДР

Опубліковано

on

От

Міністерство юстиції та Державна виконавча служба разом із патрульною поліцією, Міністерством внутрішніх справ розпочали електронну взаємодію – тепер для примусового виконання надсилатимуться виконавчі документи, видані в електронній формі (наразі це стосується правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих автоматично).

Читайте також: Порушення, скоєні власниками авто на іноземній реєстрації, вже реєструє система автофіксації порушень ПДР

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

«Ми першими об’єднали автоматизовані та інформаційні системи фіксації порушень ПДР, сплати штрафів онлайн за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ», направлення до органів ДВС електронного виконавчого документу (постанови) на базі системи АСВП (Автоматизованої системи виконавчого провадження). При цьому важливо, що виконавчі документи в електронній формі мають відповідати усім вимогам Закону «Про виконавче провадження» та на нього має бути накладений електронний підпис», – пояснив заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Нагадаємо, постанови про адмінвідповідальність, по яких сплачено штрафи, надсилатимуть на запит.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень розпочнеться у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство розвитку громад та територій інформує, що вперше у 2021 р. в Україні розпочнеться моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень.

«Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністраціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок Міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Держфінансування у 2021 р. отримають виключно проекти безбар’єрного будівництва

Так, в усіх регіонах планується провести моніторинг та оцінити доступність:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • закладів охорони здоров’я;
  • закладів освіти;
  • структурних підрозділів з питань соцзахисту населення;
  • центрів зайнятості;
  • установ пенсійного фонду;
  • споруд цивільного захисту;
  • судів;
  • центрів надання адміністративних послуг;
  • національних закладів/установ;
  • залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів.

Нагадаємо, впроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link