В Україні
Для оформлення спадку чи дарунку не потрібно незалежного оцінювача
Перший заступник Міністра юстиції розвіяла чутки щодо того, що з 1 листопада 2018 р. неможливо буде оформити спадщину чи укласти договір дарування.
Приводом для таких побоювань у пресових публікаціях останнього часу стали положення Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та Постанови Уряду щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності 2013 року.
Нормами цих документів нібито з 1 листопада 2018 р. не передбачено оцінювачів, які проводять оцінку майна при даруванні чи спадкуванні, що може заблокувати зазначені операції.
Проте, в Міністерстві юстиції України наголошують, що, зокрема, згадана Постанова Кабміну втратила чинність ще у 2014 році. Окрім того, особами, які мають право визначати оціночну вартість, є суб’єкти оціночної діяльності, тобто громадяни можуть сьогодні і далі звертатись до державних та приватних нотаріусів для оформлення відповідних документів.
Чинне законодавство не передбачає обов’язкового проведення незалежної оцінки майна у випадках оформлення спадкування чи дарування.
Перший заступник Міністра юстиції повідомила, що ці питання врегулюванні Цивільним кодексом України, а при укладенні відповідних договорів дарування та оформлення спадщини спадкоємцями 1 та 2 ступеня споріднення – вартість майна оподатковується за нульовою ставкою (0%), тому нотаріуси не повинні вимагати оцінки вартості майна.
You must be logged in to post a comment Login