Доля «боргу Януковича» може вирішитися восени - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Доля «боргу Януковича» може вирішитися восени

Дата публікації:

Засідання суддів Високого суду Лондона відбудеться восени, й воно може стати останнім у справі «боргу Януковича» перед РФ у три мільярди доларів.

Читайте також: Три мільярди Укрнафти: Верховний Суд поставив у цій справі крапку, але не остаточну

Про це міністр юстиції Денис Малюська розповів в інтерв’ю «Українській правді». «Так – наступне засідання буде восени, й воно може бути останнім у цій справі», – розповів він. Водночас міністр зауважив, що не може розголошувати інформацію в справі та коментувати її можливі рішення. «Цю справу веде – унікальний випадок – Міністерство фінансів, не ми. Тож, враховуючи, що питання дуже сенситивне, я волів би, щоб Мінфін і коментував цю справу щодо шансів та можливих рішень», – пояснив він.

Малюська все ж розповів, що є три можливих шляхи вирішення спору. РФ хоче, аби залишилося в силі рішення першої інстанції про стягнення коштів за спрощеною процедурою, що в України навіть немає аргументів, які б варто було навіть аналізувати. Інші варіанти – на користь України, тобто або перейти в повний судовий процес, аби дослідити всі докази й аргументи в цій справі (це означатиме, що справа ще слухатиметься щонайменше декілька років), або інший можливий висновок – зупинити процес до вирішення в іншій міжнародній судовій інстанції, що також означатиме зупинення розгляду спору на якийсь «надзвичайно тривалий невстановлений час».

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, в грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і тодішній президент України Віктор Янукович домовилися про виділення кредиту в сумі 15 млрд доларів через розміщення українських цінних паперів. Облігації на 3 млрд доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року й викуплені Росією. Згодом, у 2015 році, Україна домовлялася про реструктуризацію цих євробондів – на це погодилися власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро. Від Росії згоди щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд доларів Україна не отримала. Термін їхнього погашення сплив 20 грудня 2015 року. У грудні того ж року Кабінет Міністрів ввів мораторій на виплату 3 млрд доларів за єврооблігаціями.

Читайте також: Стокгольмський арбітраж, або Чому Україні можна не виконувати його рішення

У лютому 2016-го року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона про стягнення боргу, а в травні Україна подала документи для свого захисту в рамках цього судового процесу. У своїх запереченнях українська сторона вказала, що угода про запозичення, укладена в грудні 2013 року, є недійсною, і не підлягає примусовому виконанню з низки причин. Серед них: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур під час випуску єврооблігацій, а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

У запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

Далі, 29 березня 2017 року, Високий Суд Лондона зобов’язав Україну погасити єврооблігації на 3 млрд доларів й виплатити відсотки, але дозволив подати апеляцію й призупинив своє рішення. Чотирнадцятого вересня 2018 року Апеляційний суд Англії задовольнив апеляційну скаргу України на вердикт Високого суду Лондона у справі про борг Києва перед Москвою в розмірі 3 мільярда доларів. Опісля, в грудні 2019-го, Верховний Суд Сполученого Королiвства вiдклав рiшення в судовому процесi щодо так званих росiйських облiгацiй. Сума вимог Росії в зв’язку з невиконанням Україною зобов’язань за євробондами номінальною вартістю 3 мільярди доларів, за розрахунками російської сторони, з урахуванням нарахованих відсотків наразі становить близько 4,5 мільярда доларів.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

1 000 грн за вакцинацію можна буде витратити і на купівлю книжок

Опубліковано

on

От

Програму підтримки бізнесу, який постраждав від карантинних обмежень, розширено – громадяни зможуть витратити кошти, отримані за вакцинацію, на придбання книжок.

Читайте також: Посилено карантинні обмеження для невакцинованих з 6 грудня

«Урядова команда працює для того, щоб людям було зручно скористатися 1000 грн за участь в кампанії вакцинації, а бізнес отримав необхідну підтримку. Ми провели зустрічі з представниками сфери культури, Інституту книги, Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, інших інституцій, та за результатами вирішили, що витратити 1000 грн на придбання книг можна буде від початку програми «єПідтримка», – прокоментувала Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, вакциновані громадяни отримають по 1 000 гривень

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Вагітних жінок звільнятимуть від роботи на час медобстежень

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини, яким передбачається:

– заборонити на рівні законодавства дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;

– скасувати низку обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;

Читайте також: Зміна трудової функції, характеру роботи та функціональних обов’язків працівника є переведенням, а не переміщенням

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– надати гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за нею зберігатиметься середній заробіток);

– удосконалити процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Нагадаємо, зазначення в актах підприємства додаткових підстав для відсторонення працівника від роботи не є підставою для їх застосування.

Читати далі

В Україні

Розширено перелік сільгосптехніки, вартість якої компенсує держава

Опубліковано

on

От

Міністерство економіки розширило Перелік вітчизняної сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава.

«До оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань. Зокрема доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, новий перелік сільгосптехніки, вартість якої частково компенсує держава

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link