Connect with us

В Україні

Довіреність на представництво інтересів у банку чи Пенсійному фонді може посвідчити будь-який нотаріус 

Нотаріальна палата України просить забезпечити право громадян на представництво за довіреністю в банках та Пенсійному фонді.

Нотаріальна палата України отримує численні повідомлення про випадки відмови територіальних органів Пенсійного фонду України та банківських установ у здійсненні представництва за довіреністю. Причина відмов полягає в тому, що нотаріус, який посвідчив довіреність, не включений до затвердженого Мін’юстом Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

Вичерпний перелік нотаріальний дій, які вважаються «нотаріальними діями з цінним майном», визначений пп. 8 п. 1 постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 164.

Читайте також: Як припинити нотаріальну діяльність під час воєнного стану?

Довіреностями, які можуть бути посвідчені лише нотаріусами, включеними до Переліку, є довіреності на розпорядження нерухомим майном; управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами; право доступу до індивідуального банківського сейфа.

«Всі інші довіреності, в тому числі довіреності на представництво інтересів в ПФУ та його територіальних органах та структурних підрозділах, довіреності на розпорядження грошовими коштами, управління банківськими рахунками, можуть бути посвідчені будь-яким нотаріусом України. Відмова у їх прийнятті, обґрунтована відсутністю нотаріуса у Переліку, є неправомірною», – зауважили у НПУ.

При цьому до Переліку не включаються нотаріуси, робоче місце яких розташовано в межах територій, де ведуться активні бойові дії тощо, тому там припиняється доступ до єдиних та державних реєстрів, однак такі нотаріуси продовжують законно працювати на таких територіях, вчиняти необхідні населенню інші нотаріальні дії.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.