Connect with us

В Україні

Як припинити нотаріальну діяльність під час воєнного стану?

Міністерство юстиції роз’яснило алгоритм припинення нотаріальної діяльності в умовах воєнного стану.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

«У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України частина робочих місць приватних нотаріусів України опинилася на території ведення активних бойових дій або на території, яка перебувала або перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в результаті чого знищено/пошкоджено приміщення, в якому розташоване робоче місце (контора) приватного нотаріуса, або відсутня можливість передати документи нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса до державного нотаріального архіву. Вказані обставини створюють як постійний ризик для життя нотаріусів, так і неможливість повноцінного здійснення нотаріальної діяльності на таких територіях», – йдеться у листі Мін’юсту.

Читайте також: Опис нотаріусом майна фізичної особи, визнаної безвісно відсутньою або зниклою безвісти за особливих обставин, та встановлення над ним опіки

Зокрема роз’яснено, що в разі неможливості в умовах воєнного стану внаслідок воєнних (бойових) дій, тимчасової окупації, оточення (блокування) території, де розташоване робоче місце (контора) приватного нотаріуса, здійснити передачу документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса, така передача здійснюється після усунення цих обставин протягом строку, визначеного ч. 5 ст. 30-1 Закону «Про нотаріат», про що приватний нотаріус зазначає у заяві про припинення нотаріальної діяльності.

Неможливість передачі приватним нотаріусом документів нотаріального діловодства та архіву у зв’язку з вищевикладеними обставинами, не є підставою для відмови у реєстрації приватної нотаріальної діяльності такої особи в іншому нотаріальному окрузі.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.