Connect with us

В Україні

Фіксувати екологічні збитки допоможе Координаційний центр з оцінки екологічної шкоди

Опубліковано

При підтримці Програми розвитку ООН  в Україні буде створено Координаційний центр з оцінки екологічної шкоди (КЦЕШ), який буде працювати для підтримки роботи Держекоінспекції України в роботі з фіксації екологічних збитків та проведення розрахунків завданої шкоди.

Як пояснила заступниця голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна, проект спрямовано на забезпечення роботи КЦЕШ сучасними мобільними лабораторіями, що дозволить покращити процеси відбору проб та зразків, а також якісно вплине на процес аналізу впливу таких подій на довкілля. Крім того, проектом передбачено залучення додаткових експертів для   розробки методик оцінки екологічних збитків і інших напрямах (моніторинг, фіксація подій тощо) та створення і формування електронного реєстру екологічних збитків.

Читайте також: Майже 45% інструментів держрегулювання Міндовкілля буде скасовано

Всі роботи і послуги проекту будуть забезпечені ПРООН в межах 6,3 млн євро, а за необхідності бюджет може бути розширено. Напрацювання КЦЕШ будуть використовуватися не лише у воєнний час, а й у післявоєнний.

Реалізація основних етапів проекту також забезпечить дію механізму попередження населення про потенційні загрози, пов’язані з екологічною шкодою, завданою країною-терористом. Це важливо не лише для людей, які безпосередньо перебувають на постраждалих територіях, така інформація може стати вагомим фактором для тих, хто був змушений виїхати через війну та зараз розглядає можливість повернення.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.