Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Гірка страва солодкою не буває. Деякі роздуми після прес-конференції Президента України

Опубліковано

on

Не так уже часто глава держави публічно комунікує з журналістами. При тому, що в ораторських здібностях у порівнянні з попередником Петро Порошенко явно виграє. Тож анонс чергової прес-конференції Президента викликав підвищений інтерес журналістської братії. Хоча сама комунікація справила двояке враження — «ніби про все і про ніщо».

Ніде правди діти — Президенту завжди вдавалися сильні акценти, що вказували на успіх влади. Та цього разу гарант не був таким яскравим, хоча й акцентував увагу на таких «гарячих» питаннях, як внесення на розгляд ВРУ низки важливих законопроектів (про Антикорупційний суд, національну безпеку, Національне бюро фінансової безпеки, про податок на виведений капітал, що замінить податок на прибуток, про валюту).

Кожен із зазначених законопроектів, звісно, потребує окремого аналізу, тому повіримо Президенту на слово, що вони призведуть якщо не до успіху, то хоча б до певного імпульсу в покращенні економічних реалій країни. Та в сенсі економічного життя, на жаль, Петро Порошенко не відзначив нічого особливого, крім отримання п’яти міжнародних траншів, що само по собі справляє враження про кепські справи в економіці і фінансах. Скільки закрито або відкрито нових підприємств, створено нових робочих місць, притягнуто до відповідальності корупціонерів, відслідковано порушень електронного декларування, про сподівання не на міжнародні транші, а на вітчизняного товаровиробника, ми нічого не почули. Абсолютна мовчанка, ніби це стосується виключно компетенції КМУ, а не гаранта Конституції. Правда, при цьому була озвучена парадоксальна інформація, що Президент ініціював продовження мораторію на перевірки для малого і середнього бізнесу, а в уряді поки що зволікають із цим. І хто тут кого дурить? Адже такі перевірки в цьому році ідуть повним ходом.

Чергову обіцянку гарант дав й інститутам громадянського суспільства, бажаючи, певне, за краще мати їх у союзниках на подальших президентських виборах. «Я декілька разів наголошував, що законопроекти, які ще минулого літа передав до Верховної Ради, … передбачають зміну принципів електронного декларування для антикорупційних активістів, скасування кримінальної відповідальності, перехід на європейські принципи звітності, і зволікати з відповідним рішенням далі нікуди. Постійно звертаюся до Верховної Ради, до коаліції, аби переконати народних депутатів підтримати ці надзвичайно важливі рішення», — запевнив Петро Порошенко.

Дещо несподіваною стала пропозиція Президента «заякорити» в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Ці ідеї справді є консолідуючими, користуються широкою підтримкою в суспільстві. Тож прагнення до членства в Євросоюзі і НАТО дійсно можна було би зафіксувати в Преамбулі до Конституції — для певності майбутнього поступу країни. Хоча оптимізм глави держави, що так і станеться, був достатньо стриманим.

Загалом же хотілося б більше почути конкретики в тих проблемних питаннях, які найбільше хвилюють українців і вже призвели до великих розчарувань. Сьогодні можна сказати, що йде наступ влади на громадянське суспільство, відмова від координації з громадськими організаціями в центрі і на місцях, мовчазна відмова від роботи над виконанням плану заходів КМУ щодо розвитку громадянського суспільства на 2017 рік (на 2018-й такий план взагалі не ухвалений). Це говорить про те, що фактично і Президент, і уряд у 2018-му нічого хорошого в цих питаннях робити не збираються. І тут є над чим подумати. А не за горами вибори — і парламентські, і президентські, й політичний тиск на інститути громадянського суспільства ще посилиться.

Не інакше, як втомою Петра Порошенка можна пояснити деякі його невдалі спічі про «не програв жодної компанії», «дорогенька», «власний паспорт на кордоні», «про життя не цукор» тощо. Та й узагалі в словах і міміці Президента відчувалася якась невпевненість, незважаючи на спроби виглядати лідером нації. Але в лідера нації не може бути неозвучених питань, на кшталт розслідування Альджазіри по угоді з Курченком на 500 млн, матеріалів «Руставі-2», корупції в найближчому оточенні, офшорів, зростання тарифів, масової еміграції, «кращий банкір» Гонтарева. Можливо, це був не кращий день Порошенка.

Віктор Ковальський

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Українських чиновників будуть оцінювати за КРІ

Опубліковано

on

Уряд на засіданні в середу прийняв постанову, якою визначається порядок і процедура встановлення показників ефективності державних службовців, зокрема вищої категорії А.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко у Фейсбуці. «Практика встановлення держслужбовцям КРІ [Key Performance Indicators, ключові показники ефективності], які формуються зважаючи на стратегічні цілі уряду, давно відпрацьована в країнах ЄС, у США, Канаді тощо. В Україні ж результатом діяльності в системі державного управління вважався керуючий вплив, тобто оцінювалися процеси, кількість виконаних планових або позапланових завдань. Тепер ми впроваджуємо принцип, згідно з яким в основу оцінки покладено кінцевий результат — не кількість проведених нарад, а те, що вони змінили «за вікном», — зазначив міністр.

За його словами, українська система щорічної оцінки чиновників схожа на систему управління результативністю в уряді Канади, що займає одну з перших позицій у світі за ефективністю держслужби. Система ключових показників буде побудована за принципом «від загального до конкретного», яка дозволяє транслювати стратегічні цілі і завдання уряду в персональні завдання на рік для кожного державного службовця. «Наприкінці цього року відбудеться перше, пілотне оцінювання. Особливої уваги варті показники ефективності для вищого корпусу державної служби – службовців категорії А. Завдяки цьому суспільство зможе відстежити результативність їх роботи протягом року й розуміти, хто як працює і які завдання виконує», — додав О. Саєнко.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

ДБР оголосило конкурс на понад дві сотні посад

Опубліковано

on

Державне бюро розслідувань оголосило конкурс на 219 посад центрального апарату.

Про це повідомляється на сторінці ДБР у Facebook. «Конкурс на 219 посад центрального апарату Державного бюро розслідувань — оголошено! В тому числі, на 152 посади слідчих бюро», йдеться в повідомленні.

Водночас зазначається, що конкурс на посади працівників оперативних підрозділів не оголошується до внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань». У ДБР пояснюють, що відповідними змінами до закону визначається посада оперативного працівника. «Це перша хвиля конкурсу. Незабаром буде оголошено конкурс до територіальних управлінь. Переконаний, що тисячі людей захочуть спробувати свої сили», — зазначив директор ДБР Роман Труба.

За його словами, всі процедури буде проведено прозоро. «Той, хто переможе – зробить це завдяки своїм здібностям. Хто не переможе – має знати, що бюро для всіх кандидатів забезпечило рівні можливості», — заявив Р. Труба.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Генпрокуратура взялася за Мінкульт

Опубліковано

on

Міністерство культури провело тендер на придбання книжок для публічних бібліотек, витратили при цьому 50 мільйонів гривень на сучасну українську літературу. Аж тут виявилося, що результати тендеру не всім до вподоби. Видавці, які програли конкурс, поскаржилися на його непрозорість. І тепер Генеральна прокуратура проводить обшуки та вилучає з бібліотек закуплені книги, інформує прес-служба відомства.

У ГПУ публічно ситуацію не коментують. Під час обшуків пояснили лише, що відкрили кримінальне провадження щодо ймовірної змови видавців і державних службовців підчас проведення тендеру.

Зазначимо, що цього року Міністерство культури закупило до публічних бібліотек більше ніж сотню найменувань книжок — до п’яти тисяч екземплярів кожного. На це витратили майже 50 мільйонів гривень. Книжки розподілили між бібліотеками.

У 2017-ому конкуренція на конкурсі була чимала — вісім книжок на місце. Народний депутат Борислав Береза, який очолював комісію, котра й рекомендувала книжки до придбання, каже, що видавці не просто змагалися за держзамовлення, а намагалися дискредитувати один одного.

«Звісно, були невдоволені, вони завжди є. Бо кожне видавництво вважає, що саме в нього найгарніші книжки», — зазначив Б. Береза.

Далі питання, які видання закупляти, вирішували самі бібліотеки. Вони й склали список переможців. І саме ним невдоволені ті, хто програв. Відтак прокуратура провела обшуки. Зокрема, з парламентської бібліотеки вилучили закуплені державою цього року книжки. В ухвалі, яку правоохоронці пред’явили видавцям, йдеться, що «провадження відкрито за двома статтями — замах на злочин та привласнення і розтрата державного майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Утім сам замовник — Міністерство культури — не коментує скандал із придбанням книжок. Є лише офіційне повідомлення на сайті про вдалий конкурс.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.