Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Гірка страва солодкою не буває. Деякі роздуми після прес-конференції Президента України

Опубліковано

on

Не так уже часто глава держави публічно комунікує з журналістами. При тому, що в ораторських здібностях у порівнянні з попередником Петро Порошенко явно виграє. Тож анонс чергової прес-конференції Президента викликав підвищений інтерес журналістської братії. Хоча сама комунікація справила двояке враження — «ніби про все і про ніщо».

Ніде правди діти — Президенту завжди вдавалися сильні акценти, що вказували на успіх влади. Та цього разу гарант не був таким яскравим, хоча й акцентував увагу на таких «гарячих» питаннях, як внесення на розгляд ВРУ низки важливих законопроектів (про Антикорупційний суд, національну безпеку, Національне бюро фінансової безпеки, про податок на виведений капітал, що замінить податок на прибуток, про валюту).

Кожен із зазначених законопроектів, звісно, потребує окремого аналізу, тому повіримо Президенту на слово, що вони призведуть якщо не до успіху, то хоча б до певного імпульсу в покращенні економічних реалій країни. Та в сенсі економічного життя, на жаль, Петро Порошенко не відзначив нічого особливого, крім отримання п’яти міжнародних траншів, що само по собі справляє враження про кепські справи в економіці і фінансах. Скільки закрито або відкрито нових підприємств, створено нових робочих місць, притягнуто до відповідальності корупціонерів, відслідковано порушень електронного декларування, про сподівання не на міжнародні транші, а на вітчизняного товаровиробника, ми нічого не почули. Абсолютна мовчанка, ніби це стосується виключно компетенції КМУ, а не гаранта Конституції. Правда, при цьому була озвучена парадоксальна інформація, що Президент ініціював продовження мораторію на перевірки для малого і середнього бізнесу, а в уряді поки що зволікають із цим. І хто тут кого дурить? Адже такі перевірки в цьому році ідуть повним ходом.

Чергову обіцянку гарант дав й інститутам громадянського суспільства, бажаючи, певне, за краще мати їх у союзниках на подальших президентських виборах. «Я декілька разів наголошував, що законопроекти, які ще минулого літа передав до Верховної Ради, … передбачають зміну принципів електронного декларування для антикорупційних активістів, скасування кримінальної відповідальності, перехід на європейські принципи звітності, і зволікати з відповідним рішенням далі нікуди. Постійно звертаюся до Верховної Ради, до коаліції, аби переконати народних депутатів підтримати ці надзвичайно важливі рішення», — запевнив Петро Порошенко.

Дещо несподіваною стала пропозиція Президента «заякорити» в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Ці ідеї справді є консолідуючими, користуються широкою підтримкою в суспільстві. Тож прагнення до членства в Євросоюзі і НАТО дійсно можна було би зафіксувати в Преамбулі до Конституції — для певності майбутнього поступу країни. Хоча оптимізм глави держави, що так і станеться, був достатньо стриманим.

Загалом же хотілося б більше почути конкретики в тих проблемних питаннях, які найбільше хвилюють українців і вже призвели до великих розчарувань. Сьогодні можна сказати, що йде наступ влади на громадянське суспільство, відмова від координації з громадськими організаціями в центрі і на місцях, мовчазна відмова від роботи над виконанням плану заходів КМУ щодо розвитку громадянського суспільства на 2017 рік (на 2018-й такий план взагалі не ухвалений). Це говорить про те, що фактично і Президент, і уряд у 2018-му нічого хорошого в цих питаннях робити не збираються. І тут є над чим подумати. А не за горами вибори — і парламентські, і президентські, й політичний тиск на інститути громадянського суспільства ще посилиться.

Не інакше, як втомою Петра Порошенка можна пояснити деякі його невдалі спічі про «не програв жодної компанії», «дорогенька», «власний паспорт на кордоні», «про життя не цукор» тощо. Та й узагалі в словах і міміці Президента відчувалася якась невпевненість, незважаючи на спроби виглядати лідером нації. Але в лідера нації не може бути неозвучених питань, на кшталт розслідування Альджазіри по угоді з Курченком на 500 млн, матеріалів «Руставі-2», корупції в найближчому оточенні, офшорів, зростання тарифів, масової еміграції, «кращий банкір» Гонтарева. Можливо, це був не кращий день Порошенка.

Віктор Ковальський

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

В Україні

У ВККС – конкурс на заміщення вакантних посад

Опубліковано

on

От

Оприлюднено наказ голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад державної служби категорії «В» від 5 червня 2018 р. № 24.

Конкурс проводиться на заміщення посад:

  1. Головного спеціаліста відділу з питань проведення перевірок департаменту суддівської кар’єри,
  2. Головного спеціаліста відділу статистично-аналітичної роботи департаменту суддівської кар’єри,
  3. Провідного спеціаліста відділу ведення суддівського досьє департаменту суддівської кар’єри,
  4. Провідного спеціаліста відділу видавничої діяльності та літературного редагування (2 вакантні посади),
  5. Спеціаліста відділу підготовки засідань кваліфікаційної палати,
  6. Спеціаліста відділу підготовки засідань палати з питань добору і публічної служби суддів,

та ще 10 вакансій.

Детально дізнатись про кожну з вакансій можна, натиснувши на неї на сайті ВККСУ.

Також з умовами проведення конкурсу можна дізнатись, звернувшись до Положенні «Про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя» від 5 вересня 2017 р. № 2646/0/15-17.

Конкурс триватиме до 22 червня 2018 р.

Читати далі

В Україні

Аудитором НАБУ став Володимир Василенко

Опубліковано

on

Верховна Рада призначила аудитором Національного антикорупційного бюро Володимира Василенка.

За це рішення проголосували 289 депутатів. Парламент вибирав між двома рекомендованими профільним комітетом кандидатурами. Другим був Томас Фаєрстоун — колишній прокурор США і партнер компанії Baker McKenzie. Спершу парламент провів рейтингове голосування. Кандидатура Василенка набрала 272 голоси, Фаєрстоуна — 208.

Додамо, що 82-річний правозахисник Володимир Василенко раніше працював суддею в Міжнародному суді ООН і представником України в Раді ООН з прав людини. Коментуючи сумніви опозиційних депутатів, які вважають, що він буде «ручним» аудитором Банкової, Володимир Василенко заявив, що спілкується з деякими людьми з Адміністрації Президента.
«Дехто з них був моїм учнем, хтось працював зі мною», — сказав він. У той самий час Василенко запевнив, що тиснути на нього ніхто не зможе.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Закордонний паспорт для дітей: що варто знати українцям?

Опубліковано

on

Із квітня цього року для перетину кордону з дітьми дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка.

Це пов’язано з ініціативою державної міграційної служби України, а також із початком інтеграції України з Єврозоною.

Максимальний термін дії закордонного паспорта дитини, яка ще не досягла віку 16 років,
становить 4 роки. За правилами, закордонний паспорт для дитини можна оформити від народження, тому внесення даних про дітей у паспорти батьків не передбачено.

Із 1 квітня цього року діти, в яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не можуть перетинати кордон України.

Нагадаємо, безвізовий режим з Європою дає українцям можливість вільно пересуватися країнами шенгенської зони. При цьому обов’язковою умовою таких подорожей є наявність біометричного закордонного паспорта.

Разом із тим, українці й досі мають проблеми з використанням нових пластикових ID-паспортів, які мають замінити старі паспорти у вигляді книжки. Ці проблеми можуть виникнути, наприклад, під час перетину кордонів з державами, для в’їзду в які допускається мати лише внутрішній паспорт громадянина України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді