Connect with us

В Україні

Голова комітету з професійної етики Національної асоціації адвокатів порушив етичні правила

Опубліковано

22 лютого 2018 р. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури міста Києва своїм рішенням №54 у дисциплінарній справі за скаргою народного депутата України Олексія Кириченко встановила порушення Правил адвокатської етики головою комітету з питань адвокатської етики НААУ Андрієм Циганковим.

За матеріалами справи «…в соціальній мережі Facebook в аккаунті під іменем «Цыганков Андрей» було опубліковано ряд образливих і зухвалих повідомлень, які були спрямовані на адресу адвоката Шевчука О. А. В повідомленнях, серед іншого, в його бік вживалися слова наступного змісту: «подонок», «молодые отпрыски адвокатуры и медиа звезды», «идиот» (мовою оригіналу).

Так, в публікації, від 31 січня 2017 року Циганковим А. І. була викладена інформація наступного змісту: «Почему я не отвечал и не буду отвечать на посты собственника и автора страницы в Фейсбуке «Алексей Шевчук, а ля адвокат. Все просто, потому что он подонок, простой обыкновенный подонок. И если автором страницы окажется адвокат Алексей Шевчук, то он и есть поддонок».

В подальшому Циганковим А. І. також використовувались подібні висловлювання на його адресу. Так, 16 лютого 2017 о 06:59 адвокатом Циганковим А. І. розміщено на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook і розіслано за допомогою засобів поштового зв’язку в різні установи карикатуру на нього, адвоката Шевчука О. А., з назвою «Адвокатура не приемлет раскидывания дерма на вентилятор» (мова оригіналу)».

За висновком  Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва, вчинене свідчить «про порушення адвокатом Циганковим А. І. Правил адвокатської етики, затверджених Установчим З’їздом адвокатів України 17.10.2012 р., та наявність складу дисциплінарного проступку в його діях. Адвокат Циганков А. І. підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності. Разом з тим, відповідно до частини 2 статті 35 Закону («Про адвокатуру та адвокатську діяльність» – ред.) адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності протягом року з дня вчинення дисциплінарного проступку».

Отже, стягнення на адвоката А. Циганкова не накладено, оскільки збіг строк притягнення до відповідальності. Причина – затягування розгляду справи, який зупинявся та неодноразово відкладався в зв’язку з неявкою адвоката А. Циганкова на засідання дисциплінарної палати для надання пояснень.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.