Connect with us

В Україні

Кінець епохи бідності в Україні. Для кого?

У перші дні нового року стало відомо, які чималі ресурси спрямовуються урядом на підвищення заробітної плати більше ніж одного мільйона жителів країни, а саме міністрам, депутатам, їхнім помічникам, державним службовцям, учителям та лікарям. А тим часом урядовці рапортують про збільшення мінімалки й загалом покращення добробуту українців.

Правда, розгорівся скандал з надвеликими преміями міністрам, що прем’єр розтлумачив як «боротьбу з корупцією». Як вказують ЗМІ, лише міністр оборони заробив грошей менше, ніж його заступники. Тож у битві за права людини всі, хто годується з бюджету, у виграші. Як нам говорили младореформатори — мода на бідність змінилася вдалим розподілом державного бюджету. Хоча варто нагадати, що саме цей бюджет наповнюється результатами праці платників податків, в основному великим бізнесом, ФОПами та приватним сектором економіки загалом. А наша економіка на сьогодні в програші.

У гонитві за грошима платників податків младореформатори не помічають одну просту річ — практично всі успішні країни світу виграють не за рахунок підвищення податків, а за рахунок матеріальної спроможності простих людей, що наповнюють своєю працею той самий бюджет. Касир у банку має невелику зарплату і при цьому він не краде, маючи справу з великими сумами грошей, бо знає, що його обов’язково покарають. А космічні зарплати на держслужбі зовсім не сприяють протидії корупції чи покращенню якості державного менеджменту. Ніде у світі немає цієї маячні, яку нам намагаються нав’язати ззовні. У світі зарплати в держсекторі, як правило, нижчі, аніж у приватників, бо утримання держапарату має відповідати податкам, які сплачує той же приватний сектор. Інакше впаде економіка.

Чому в усіх країнах рівень зарплат на держслужбі прив’язаний до загальної зарплати по країні? Бо це стратегія менеджменту, інакше рано чи пізно буде соціальний вибух. Проте глава українського уряду іншої думки. Як він зазначає, «багато років в Україні чиновники офіційно отримували по декілька тисяч гривень, а за тіньовими схемами крали десятки й сотні мільйонів доларів або отримували зарплати в конвертах». Тому кінець епохи бідності в Кабміні виглядає так, як проголошує його глава: великі зарплати в урядовців повинні бути для того, щоб у них «не було спокуси зловживати своїм службовим становищем, окрім цього вони мають завжди пам’ятати про невідворотність покарання за посадові зловживання — тільки так влада буде працювати ефективно». Слова, звісно, правильні, але, на жаль, вони не підтверджуються їх практичним втіленням. Державні рішення чинної, як і попередньої, влади не дають впевненості у майбутньому процвітанні вітчизняної економіки. Та і як вона може квітнути, співіснуючи з поширенням економіки конфіскату, збільшенням ринку секонд-хенду, завезенням застарілих зразків машинобудування, процвітанням монопольних структур тощо, — не зовсім зрозуміло. Я вже не кажу про наявну податкову політику, що не осучаснює базу оподаткування, не встановлює справедливу ренту на видобуток тої ж руди, зате забезпечує надприбутки для монополістів-олігархів. Обкладати додатковими податками монобільшість сьогодні готова самозайнятих осіб, ІТ-шників, «євробляхерів». У той час як сучасний європейський державний менеджмент намагається залучати інновації, власне приваблювати людей, які мають інноваційні ідеї, з усього світу. У нас такі ідеї з’являються лише у сфері туризму, і, певною мірою, в сфері деяких послуг, чого явно мало для процвітання сучасної економіки. Ми повинні орієнтуватися на успішні країни, які стараються залучати до себе людей, за якими тягнуться гроші чи покупки товарів і послуг та ті ж самі інвестиції, про які наш уряд лише мріє. Продаж землі і держпідприємств у нашій країні, де активно чиниться опір підприємництву, не дасть бажаного ефекту. Західний капітал навряд чи прийде сюди, а значить, покупцями всього цього будуть місцеві магнати, всім добре відомі, і під них будуть сформовані умови й ціни. А що далі? Далі ті самі люди, які заробляли на Укрспирті, природних ресурсах, стануть вже повноправними господарями того ж Укрспирту та природних надр — та будуть і надалі «схематизувати» з правоохоронцями, як це було показано всій країні на президентському відео.

Значно продуктивнішим за такої ситуації стало б створення умов для організації робочих місць в Україні, щоб залишити наших громадян в країні, аби вони витрачали свої кошти саме тут. Адже будь-який акт купівлі товару або послуг людиною супроводжується актом сплати податків якимось великим або середнім бізнесом — тим, кого й контролювати-то не треба, бо в нього усе на видноті.

Тобто, здавалося б є очевидним, що потрібно зняти аж надто жорсткий контроль з малого бізнесу й зосередити увагу на монополістах. А в нас виходить так, що на людей, які самі працюють і створюють робочі місця, приготовлений дубець із трудових, податкових та інших інспекцій, плюс збільшення податкового навантаження та адміністративного тиску в 2020 році. Такого не повинно бути, інакше, повторюся, соціальний вибух стане закономірним результатом рішень влади про «вдалий розподіл бюджету». Битва за права людини не повинна завершитися розподілом багатства країни на чиюсь користь, а збільшенням цього багатства й перетворенням його в суспільне благо.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

ЗНО відбудеться: МОН спростовує вигадки

Міністерство освіти і науки спростувало неправдиву інформацію щодо продовження карантину, скасування ЗНО, обов’язку для шкіл використовувати конкретні платформи для дистанційного навчання та про проведення обов’язкового загальнонаціонального вимірювання якості навчання під час карантину.

Насправді ситуація є такою. Наразі карантин триває до 24 квітня і ця дата залишається незмінною. Якщо Уряд ухвалить рішення про зміни цього терміну, Міністерство освіти і науки повідомить про це офіційними каналами.

ЗНО відбудеться. Міністерство освіти і науки неодноразово наголошувало, що ЗНО відбудеться незалежно від термінів карантину. Єдине, що залежить від тривалості карантинних заходів – дати проведення тестувань. Наразі оприлюднено 2 сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

МОН не рекомендує жодних конкретних платформ для дистанційного навчання. Надходять повідомлення зі шкіл, що недоброчесні підприємці стверджують, ніби саме їхні платформи рекомендовано або навіть оплачено МОН для пріоритетної роботи під час дистанційного навчання. Це – неправдива інформація. МОН не надавало преференцій жодним ресурсам і не оплачувало доступ шкіл на жодну онлайн-платформу.

МОН не планувало і не проводитиме загальнонаціональну перевірку знань, здобутих під час карантину. 1 квітня був поширений підроблений документ МОН, в якому відомство нібито передбачало  проведення «перевірки знань учасників освітнього процесу, засвоєних у ході дистанційного навчання за технологією ЗНО для всіх учнів 5-11 класів». Міністерство освіти і науки України вже звернулося до правоохоронних органів задля подальшого унеможливлення подібних повідомлень.

Читати далі

В Україні

Запрацював Єдиний веб-портал державних послуг

Міністерство цифрової трансформації запустило портал державних послуг «Дія».

«Портал Дія стане універсальною точкою доступу громадян і бізнесу до всіх електронних державних послуг за єдиними стандартами. Ми спростили процес отримання послуг, зробили його максимально зрозумілим для усіх та об’єднали їх на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг – Дії», – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Для отримання послуг на порталі «Дія» необхідно мати електронний підпис, також можна авторизуватися за допомоги сервісу https://id.gov.ua/.

Наразі на порталі можна отримати 27 публічних послуг онлайн, зокрема:

  • стати підприємцем, змінити вид діяльності чи припинити її;
  • оформити довідку про несудимість, допомогу при народженні дитини чи щомісячне відшкодування вартості послуг із догляду за дитиною до трьох років;
  • подати позов до суду;
  • зареєструвати авто або отримати послуги, пов’язані із документами водія;
  • оформити низку ліцензій, дозволів чи отримати витяги з реєстрів.

Також громадяни можуть перевірити наявну інформацію про себе із п’яти зараз підключених державних реєстрів: Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр зареєстрованих транспортних засобів та їх власників Міністерства внутрішніх справ, Державний земельний кадастр, Державний реєстр обтяжень рухомого майна.

Найближчим часом на порталі з’являться послуги з прописки дитини онлайн, послуги у сфері будівництва, соціального захисту та реєстрації юридичних осіб.

Читати далі

В Україні

Як подавати документи у перший клас під час карантину?

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 31 березня 2020 р. № 1/9-182, через карантин школи зможуть приймати документи для зарахування у перший клас онлайн або переносити термін їхнього прийому залежно від карантину.

«Закон, прийнятий заради запобігання епідемії COVID-19, дозволяє змінювати режим роботи установ на період карантину – це стосується і закладів освіти. Тобто прийом документів для зарахування може бути організований гнучко, у тому числі – онлайн. Зокрема, це стосується і зарахування до перших класів”, – роз’яснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Рішення про гнучкий режим прийому документів на час карантину може прийняти засновник закладу загальної середньої освіти. Зокрема, засновник може дозволити подавати документи в сканованій формі електронною поштою без електронного цифрового підпису. Вхідні документи, отримані у такий спосіб, реєструються окремо від інших документів із зазначенням електронної адреси відправника і адресата.

Згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 р. № 367, терміни прийому документів для зарахування до закладу визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. При цьому термін прийому заяв не може бути меншим за один місяць.

«Терміни прийому документів для зарахування визначають на місцях. Однак через епідеміологічну ситуацію ми рекомендуємо організувати цей процес після карантину. Також нагадуємо, що під час зарахування до першого класу заборонено проводити конкурси та заходи для перевірки знань і компетентностей дитини. Це допустимо лише для приватних закладів освіти та спеціалізованих закладів системи культури та спорту», – наголосила Любомира Мандзій.

Інформація про терміни прийому документів та способи їхнього подання має бути оприлюднена впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. Заклади освіти або їхні засновники мають опублікувати її на власних веб-сайтах.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.