Connect with us

В Україні

Коли запрацює ДБР?

Новопризначений директор державного бюро розслідувань Роман Труба прогнозує, що бюро повноцінно розпочне роботу у вересні 2018 року. Про це він заявив під час брифінгу.

За словами очільника бюро, у вересні 2018 року ДБР відкриє перші кримінальні провадження. «Для цього не просто потрібно пройти шлях створення, а виграти марафон, — від вирішення питання з отриманням приміщення для центрального апарату до формування професійної команди», — сказав Р. Труба.

Як було зазначено, організаційна структура бюро вже погоджена з Кабінетом Міністрів і буде складатися з центрального апарату, до складу якого увійдуть 19 відділів і управлінь, 7 територіальних управлінь, академія та науково-дослідний інститут. Роман Труба також додав, що проситиме конкурсну комісію, аби вона розпочала відбір претендентів для роботи у відомстві вже цього року. «Водночас підготовлено зміни до закону про Державне бюро розслідувань, яким пропонується змінити розташування територіальних управлінь, адже не у всіх містах, що визначені на даний час у законі, є можливості для створення умов роботи саме правоохоронних органів бюро, які поширюватимуть свою діяльність на кілька областей», — додав глава ДБР.

Крім того, за словами Р. Труби змінами до законодавства також пропонується надати повноваження для діяльності підрозділів бюро, визначити порядок передачі кримінальних проваджень, які на даний час перебувають в інших правоохоронних органах, визначити розмір заробітної плати працівникам оперативних підрозділів, розмежувати повноваження конкурсних комісій. «Наше бачення старту ДБР має розпочати роботу з чистого аркуша й не забирати провадження в інших правоохоронних органах. Ми переконані, що бюро не повинно закінчувати провадження за іншими, бо лише так зможемо показати, на що здатні», — сказав Р. Труба.

Додамо, що на сьогодні процедуру призначення Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань та двох його заступників оскаржують у судах. Про це повідомив він під час згаданого брифінгу. «Так, на даний час у судах України знаходяться два позови. Один із них був поданий у Вищий адміністративний суд. Він торкається скасування Указу Президента про призначення директора ДБР», — сказав Р. Труба, додавши, що позов подала фізична особа, прізвище якої йому «нічого не сказало».

Ще один позов, за словами Романа Труби, перебуває в іншому суді й стосується скасування наказів про призначення першого заступника та заступника (директора ДБР). «У зв’язку з тим, що на даний час у нас немає юристів, то я буду звертатися за допомогою до Кабміну щодо представлення моїх інтересів у суді з розгляду цього питання», — підсумував Р. Труба.

Підготував Ілля Мороз

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.