Connect with us

В Україні

КСУ відмовився вирішувати долю земельного мораторію

Опубліковано

Конституційний Суд України відмовив у відкритті конституційного провадження з приводу пунктів 14, 15 розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу про мораторій на відчуження сільгоспземель, йдеться в повідомленні КСУ.

Дане конституційне клопотання було ініційоване на початку 2017 року 55-ма депутатами Верховної Ради. Один з ініціаторів подання — Олексій Мушак — говорив тоді, що в разі визнання земельного мораторію некон­ ституційним в Україні може з’явитися абсолютно віль­ний ринок землі. На його думку, Конституція України гарантує громадянам право власності, яке складається з трьох елементів: володіння, користування, розпоря­джання. Мораторій не дає селянам права розпоряджа­тися землею, чим порушує Конституцію, і депутат був упевнений, що КСУ підтвердить це.

Формально мораторій на продаж сільськогосподар­ських земель в Україні діє тимчасово, але його постійно продовжують. Причина — в уряді досі не визначилися, як запускати ринок землі.

Додамо, що скасування мораторію вимагають наші кредитори, зокрема Міжнародний валютний фонд, і підтримують провідні українські економісти.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.