Connect with us

В Україні

Українцям пояснили сутність преференційних правил походження продукції

Опубліковано

На офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розміщено відповіді  на популярні запитання, що стосуються Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Конвенція в рамках укладених угод про вільну торгівлю встановлює ідентичні правила походження товарів.

Учасницями Конвенції є 25 країн, а з 1 лютого 2018 до них приєдналась Україна.

За умовами Конвенції товари, які отримали статус походження в одній з країн, можна використовувати у виробничих процесах у будь-якій з інших країн без втрати статусу преференційного походження. Це дозволить закуповувати в країнах-учасницях продукцію/сировину/комплектуючі без мита або за зниженою його ставкою. Так само українські матеріали/компоненти можуть використовуватися для виробництва продукції у країнах-учасницях Конвенції для подальшого експорту в рамках преференційної торговельної угоди.

За оцінками експертів з урахуванням участі України прогнозована майбутня лібералізація торгівлі, реалізована за умовами угод про вільну торгівлю у регіоні ПЄМ, може досягти ефекту зростання в обсязі до 7% (понад 1,5 млрд. дол. США).

Сьогодні Україна уклала угоди про вільну торгівлю з такими учасниками Конвенції: країни ЄС, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Грузія, Македонія, Молдова, Чорногорія. Планується підписання аналогічних угод із Туреччиною, Ізраїлем, Сербією.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.