Connect with us

В Україні

Київ має чим пишатися, киянам є чого боятися…

Опубліковано

У середу, 15 серпня, в Києві, коло одного з ринків стався черговий конфлікт, який завершився стріляниною. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції м. Києва. За даними правоохоронців між декількома особами стався конфлікт, в результаті чого з місця події госпіталізували двох чоловіків із вогнепальними пораненнями ніг і живота. Через надзвичайну подію в Києві був введений план «Перехоплення».

Пізніше в поліції розкрили деякі подробиці стрілянини. Вона була спланована заздалегідь. За даними правоохоронців на місці події були виявлені гільзи. Попередньо встановлено, що постріли робилися з травматичної зброї. Також повідомляється, що з мікроавтобуса «Mercedes», який затримали біля Гідропарку, вилучили димову шашку і бронежилет. А автомобіль BMW, виявлений на місці конфлікту, був викрадений і перебуває в розшуку. Активні учасники конфлікту знайомі між собою. За фактом події відкрито кримінальне провадження.

Про ці скупі рядки оперативного повідомлення можна було б не згадувати та події з використанням зброї, напади на киян і гостей столиці почастішали. Стало небезпечно гуляти парками, відвідувати інші людні місця. Можливо, й раніше таких подій було чимало, однак ми ставилися до них дещо поблажливіше.

Та вже навіть міжнародна громадськість робить нам зауваження щодо проблем з безпекою в столиці. Так, всесвітньо відомий журнал «The Economist» нещодавно опублікував версію світового рейтингу столиць за якістю життя, що, звісно, включає і безпеку. У ньому Київ залишається на дуже низьких позиціях, за останні п’ять років втративши більше всіх у комфортності. Місто скотилося вниз і за темпами падіння обійшло інші столичні мегаполіси. Правда, за останні дванадцять місяців Київ трохи поліпшив позиції в рейтингу, залишивши десятку найменш сприятливих для життя міст, куди входив до цього два роки поспіль. У 2017 році столиця України займала 131 місце зі 140, а зараз піднялася на 13 рядків — до 118 місця.

Як підсумовує The Economist, за останній рік «Київ поліпшив свої позиції за рахунок економічного зростання й відносної політичної стабільності, незважаючи на конфлікт на Донбасі». Уточню, укладачі рейтингу оцінювали 140 міст планети за такими параметрами, як стабільність правопорядку, охорона здоров’я, культура, навколишнє середовище, освіта та інфраструктура. Якраз найгірше в нас зі стабільністю правопорядку. Сюди входить рівень кримінальності (жорстокі та дрібні злочини), загроза тероризму, а також небезпека військового і цивільного конфлікту.

Київська інфраструктура, на думку експертів видання, також незадовільна. Її оцінили на рівні Нігерії та Пакистану. Йдеться про дороги, зручність транспорту, будинків, якості житла, електро- і водопостачання. Посередньо оцінено якість медицини, доступність культури і екологію. До цих показників, як вказують експерти, зараховують не лише власне культурні події, розваги, чистоту навколишнього середовища та клімат. Сюди ж входять і рівень корупції, цензури, доступність спорту, їжа і напої, товари й послуги. А от що в нас класно, так це якість освіти в приватних і державних навчальних закладах — оцінюють вище 70 балів зі 100.

У підсумковому огляді по Україні експерти британського журналу резюмують, що «на тлі революції і війни реальний ВВП України впав на 15,9% в 2014—2015 роках. Він почав поліпшуватися в 2016 й продовжив рости в 2017 році, чому сприяють внутрішні інвестиції. У 2018 році зростання залишиться скромним, обумовленим приватним споживанням. Програма МВФ йде дуже повільно, виплата додаткових траншів затримується, а розчарування фонду посилюється. Конфлікт на сході України кипить, і ми не очікуємо його рішення в 2018—1922 роках», — пише Economist. Зрозуміло, що серед експертів і рядових українців цей рейтинг викликав суперечливі відгуки. «Треба не лише боксера мером, а ще й співака якогось Президентом. Щоб уже напевно всією країною в антирейтинги увірватися», — іронізує з цього приводу Олександр Скубченко, лідер організації «Житловий союз України».

У свою чергу Ерік Найман, відомий економічний аналітик, керуючий партнер компанії Capital Times, вважає, що в цілому місце української столиці в рейтингу відображено об’єктивно, хоча аналогічні із сирійським Дамаском темпи обвалу, на його думку, викликають сумнів. «Так, у Києві жити стало складніше, тут частіше відбуваються вбивства. Тому з поганою оцінкою за рівнем злочинності можна погодитися. А ось що стосується інфраструктури, то тут не можна бути таким категоричним. Будуються дороги, мости — невелике поліпшення є», — вважає експерт.

Натомість в Інституті міста, переконані, що в цьому рейтингу є сенс лише для аналогії з попередніми роками. А тут Київ, у порівнянні з 2017 роком, з маленьким, але плюсом, — піднявся на 13 позицій вгору.

Викликала резонанс і заява мера Києва Віталія Кличка, що на загальний показник якості життя в столиці впливає «сусідство із зоною проведення бойових дій». Дитяче виправдання, чи не правда? Столиця, звісно, не може бути поза межами подій у країні. Навпаки, вона має бути в центрі всього, що відбувається в ній. І сьогодні нашій столиці дійсно є чим пишатися, а киянам, на жаль, є й чого боятися.

Віктор Ковальський,
голова Київської міської організації Союзу юристів України

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.