Connect with us

В Україні

Майже половина українців підтримують вступ до НАТО

Опубліковано

На сьогодні 43% українців підтримують вступ до альянсу, 34% — проти цього. Такі результати нового дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

«За останні три роки кількість прихильників вступу в НАТО зросла в півтора рази. Ще майже чверть або не визначилися, або не брали б участі в референдумі в разі його проведення», — наголошується в повідомленні.

На відміну від євроінтеграції підтримка всту­пу в НАТО нижче на півдні і сході. У віково­му розрізі найбільше противників НАТО серед старших респондентів. «Ностальгія за СРСР корелюється в регіональному розрізі з кількістю тих, хто не підтримує вступ до НАТО. Прозахідний і проукраїнський вектори є сьогодні одно­значно домінуючими в суспільстві», — йдеться в повідомленні.

Проєвропейський вектор є домінуючим практично у всіх регіонах країни за винятком Одеської, Харківської областей та Донбасу. «За­галом вступ у ЄС підтримали б у разі проведення референдуму 52% опитаних, проти цієї ініціати­ви — 27%, не змогли визначитися чи не брали участі в голосуванні — 20%», — наголошується в повідомленні.

При цьому не менше половини опита­них відповіли, що хочуть, аби їхні діти жили в Україні, ще третина вибрали б для місця їх життя Європейський Союз, 7% — США, і тіль­ки 2% — Росію. Ця тенденція притаманна з невеликими відмінностями для жителів усіх областей України.

Дане опитування було проведено в період з 12 по 28 грудня 2017 року серед 30 тисяч респондентів (по 1 200 в кожному регіоні, крім ОРДЛО й тимчасово окупованого Криму) методом осо­бистого face-to-face інтерв’ю. Похибка — не біль­ше 0,6%, по області — не більше 2,8%.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.