Connect with us

В Україні

Міжнародні експерти зможуть долучитися до конкурсу на посади членів ВККС

Перебуваючи у постійному діалозі з міжнародними організаціями, ВРП наразі продовжила термін подання кандидатур міжнародних експертів до 10 березня 2020 р., попри те, що раніше ВРП не затвердила персональний склад Комісії з питань доброчесності та етики.

Згідно із Законом України № 193-IX Вища рада правосуддя для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України утворює конкурсну комісію та затверджує її персональний склад.

Законом визначено, що квота іноземних представників формується з числа експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції, до складу Громадської ради міжнародних експертів. Тобто йдеться про ті організації, які делегували експертів до конкурсної комісії у Вищий антикорупційний суд у 2018 р. Ще трьох членів конкурсної комісії обирає Рада суддів України.

У вересні 2018 р. до складу ГРМЕ іноземних експертів номінували п’ять міжнародних організацій, а саме: Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD). (Текст документа: укр, en). Саме до цих організацій відразу після оголошення конкурсу звернулася ВРП з пропозицією номінувати міжнародних експертів до складу конкурсної комісії.

Втім, як зазначають в ВРП, вказані міжнародні організації утримались від надання пропозицій щодо таких кандидатур.

Міністерство закордонних справ України на запит Вищої ради правосуддя надало перелік міжнародних та іноземних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України. За інформацією Міністерства закордонних справ України, такими організаціями є: Євроюст, Інтерпол, Європол, Європейські партнери проти корупції, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству, Європейський банк реконструкції та розвитку, Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей, Група держав проти корупції, Управління ООН з наркотиків та злочинності, Організація економічного співробітництва та розвитку, Міжнародна група відмивання брудних грошей, Світовий банк. (Текст документа)

Вища рада правосуддя надіслала запрошення дванадцяти міжнародним організаціям, які офіційно співпрацюють з Україною, стосовно надання пропозицій щодо кандидатур для призначення членами конкурсної комісії. Наразі жодна із цих організацій не виявила наміру брати участь у формуванні конкурсної комісії.

Вочевидь, долученню європейців до конкурсу перешкоджають відсутність чітких процедур у Законі України № 193-IX, висновок Венеційської комісії щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування, розгляд Конституційним Судом України конституційного подання Верховного Суду щодо відповідності Конституції України  (конституційності) окремих положень законів України № 193-IX та № 1798-VIII.

Недосконалість Закону України № 193-IX, про що зазначали Вища рада правосуддя, Верховний Суд,  іноземні партнери, унеможливила реалізацію його положень.

Критичні зауваження до законопроекту висловили Комітет Міністрів Ради

В Україні

За 5 років пенсії призначатимуться автоматично

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, яким передбачено запровадження ведення трудових книжок в електронній формі, що дасть змогу призначати пенсію без заяви особи – автоматично.

На підставі наявних відомостей про стаж та сплачених внесків, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, буде призначатися пенсія за віком.

За бажанням особа зможе додавати документи, відсутні в реєстрі застрахованих осіб, через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Законопроектом передбачено перехідний період у 5 років, протягом якого Пенсійний фонд України формуватиме цифрові відомості про трудову діяльність працівника.

Відсканована чи оцифрована трудова книжка подається роботодавцем або особою через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України для формування відомостей про трудову діяльність у реєстрі застрахованих осіб.

Після завершення цих робіт наявні паперові трудові книжки видаватимуться працівникам під підпис і не зберігатимуться  у  роботодавців.

Паперові трудові книжки залишаться чинними та за бажанням особи роботодавець здійснюватиме записи у них про прийняття особи на роботу, переведення та її звільнення. Дані з паперових книжок братимуться до уваги для підтвердження прав особи.

Законопроект також передбачає спрощення доступу до отримання наявних у реєстрі застрахованих осіб відомостей, необхідних для призначення виплат у системі соціального страхування.

Механізми подання сканованих копій трудових книжок працівників до реєстру застрахованих осіб вже доступні на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Крім того, для користувачів засобів електронного підпису або BankID також доступний електронний сервіс «Пенсійний калькулятор», який можна знайти в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг ПФУ, він дозволяє розрахувати пенсію за віком. При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України.

Читати далі

В Україні

Кабмін презентував програму стимулювання економіки

Кабмін презентував держпрограму стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. «Метою програми є впровадження комплексної системи заходів для стабілізації й сталого розвитку економіки України, зростання зайнятості населення шляхом збереження існуючих і стимулювання створення нових робочих місць», — ідеться в повідомленні. Програмою передбачена, зокрема, реалізація близько 230 заходів, багато з яких уже впроваджено. Це фактично дорожня карта, сформована за пропозиціями міністерств, регіонів та бізнесу і провідних експертів.

«Для підтримки економіки були розроблені заходи для 6 її секторів: промисловість, сільське господарство, енергетика, транспорт та інфраструктура, інформаційно-комунікаційні технології, сфера послуг (торгівля, готельно-ресторанна справа, освіта, креативні індустрії, особисті послуги)», — додали в Мінекономіки.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

У столиці запрацювали заклади фізкультури і спорту

На початку тижня відбулося послаблення протиепідемічних заходів у закладах фізичної культури і спорту міста Києва.

Обов’язковою умовою залишається одночасне перебування у закладі не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 квадратних метрів площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі). Для працівників та відвідувачів обов’язковими лишаються захисні маски чи респіратори.

Також дозволено проведення спортивних, молодіжних та спортивно-масових заходів, у тому числі масові тренування на відкритих майданчиках та спортивні змагання. Важливо те, що участь у таких заходах можуть брати не більше 50 осіб, окрім заходів, що передбачають перебування учасників протягом тривалого періоду на одній території.

«Попри відновлення роботи спортивних закладів, ми наголошуємо на тому, що карантин триває і необхідно дотримуватися особистої гігієни та дезінфекції рук. Ми слідкуємо за тим, аби адміністрації спортивних шкіл дотримувалися всіх правил та рекомендацій та створювали належні умови для забезпечення проведення навчально-виховного процесу під час карантину», – повідомила в.о. директора Департаменту молоді та спорту Панченко Людмила.

Крім того, дозволено функціонування басейнів для навчально-тренувальних груп та індивідуального відвідування. Такі заняття проводяться за умови дотримання норм одночасного перебування на одній доріжці.

У всіх зонах проведення занять та масово-спортивних заходів має бути розміщено додаткові місця для обробки рук антисептиками, паперові рушники та контейнери для їх утилізації. А перед початком тренувань чи під час заходу обов’язково вимірюється температура працівникам та відвідувачам.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.