Connect with us

В Україні

ВРП не затвердила персональний склад Комісії з питань доброчесності та етики

Опубліковано

Вища рада правосуддя рішенням № № 327/0/15-20 «Щодо питання про затвердження персонального складу Комісії з питань доброчесності та етики» визнала неможливим затвердження персонального складу Комісії з питань доброчесності та етики

Своє рішення ВРП обґрунтувала так.

Відповідно до абз. 3 п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 16 жовтня 2019 р. № 193-IX, який набрав чинності 7 листопада 2019 р., Вища рада правосуддя протягом 90 днів з дня набрання чинності цим Законом ухвалює рішення про затвердження персонального складу Комісії з питань доброчесності та етики на підставі та в межах пропозицій суб’єктів формування такої Комісії, зазначених у ч. 2 ст. 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Відповідно до ст. 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Комісія з питань доброчесності та етики є колегіальним органом, який діє при Вищій раді правосуддя та утворюється з метою забезпечення прозорості і підзвітності членів Вищої ради правосуддя та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

До складу Комісії входять:

1) три члени Вищої ради правосуддя;

2) три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної відповідно до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Пропозиції від міжнародних та іноземних організацій щодо міжнародних експертів надсилаються до Вищої ради правосуддя протягом двадцяти днів з моменту набрання чинності Законом № 193-ІХ.

За приписами ч. 10 ст. 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» рішення про затвердження персонального складу Комісії Вища рада правосуддя ухвалює на своєму засіданні на підставі та в межах пропозицій суб’єктів формування Комісії, зазначених у частині другій цієї статті.

У строки, визначені Законом № 193-ІХ для надіслання пропозицій відповідними міжнародними та іноземними організаціями та для затвердження Вищою радою правосуддя персонального складу Комісії, жодних пропозицій від суб’єктів формування Комісії, визначених ч. 2 ст. 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», не надійшло.

Водночас пропозиції, що надійшли 27 листопада 2019 р. від директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні, не підлягають розгляду Вищою радою правосуддя з огляду на те, що вказані суб’єкти не є належними суб’єктами формування Комісії відповідно до ч. 2 ст. 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Відсутність пропозицій від суб’єктів формування Комісії, визначених Законом України «Про Вищу раду правосуддя», унеможливлює затвердження Вищою радою правосуддя персонального складу Комісії у визначений Законом № 193-ІХ строк.

Тут можна ознайомитися з повним текстом рішенням ВРП № 327/0/15-20 та спробувати збагнути роль цієї установи в утвердженні доброчесності вітчизняної судової системи.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.