Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

На Луганщині оновили всі сервісні центри МВС

Опубліковано

on

Останній такий центр було презентовано в місті Сватове.

Перший сервісний центр МВС на Луганщині було представлено 23 листопада 2016 року. Таким чином за півтора роки було оновлено чотири територіальні сервісні центри МВС — в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Старобільськ та Сватове.

Усі центри нового зразка об’єднує єдиний візуальний стиль, а також сучасне технологічне обладнання. Оновлений центр оснащений комфортною зоною очікування. Велику увагу приділено інклюзивності, в приміщенні передбачені зручності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Підчас проведення ремонту не забули й про наших найменших відвідувачів — у сервісному центрі є дитяча кімната, а також буккросинг зона.

Додамо також, що з початку року співробітниками територіального сервісного центру в м. Сватове проведено близько 800 реєстраційних операцій. Тепер, після оновлення, є можливість робити це ще швидше та зручніше обслуговувати громадян, надаючи до 50 послуг щоденно. Крім того, керівництвом Головного сервісного центру МВС робиться наголос на надання послуг онлайн. Вже зараз є можливість замовити довідку про несудимість на офіційному сайті. Також сервісні центри МВС нещодавно презентували зручну онлайн-інструкцію для людей, охочих отримати посвідчення водія вперше. В ній зібрані посилання на всі сервіси для підготовки до іспитів з правил дорожнього руху онлайн-тренажер, чек-лист, схеми маршрутів тощо. Таким чином максимально спрощується процедура отримання посвідчення водія вперше.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В Україні

НАЗК отримало доступ до реєстру податкової

Опубліковано

on

От

Національне агентство з питань запобігання корупції і ДФС підписали протокол про порядок автоматизованого обміну інформацією, повідомили в НАЗК.

Цим документом погоджено новий порядок надання НАЗК інформації з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про доходи фізосіб.

Як відзначається, автоматизований обмін інформацією є однією з ключових складових логічного й арифметичного контролю декларацій і передбачає обмін інформацією з 16-ма державними реєстрами. «Ми зробили черговий крок до впровадження автоматизованого обміну інформацією для проведення логічного й арифметичного контролю декларацій. Підписання протоколу дасть нам можливість організувати обмін даними з одним із ключових реєстрів для перевірки декларацій. Ще однією перепоною для автоматизованого обміну даними є відсутність доступу до 6 державних реєстрів Міністерства юстиції», — зазначила керівник управління інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації НАЗК Ганна Ковтуненко.

В агентстві наголосили, що запуск автоматизованого обміну інформацією з шістьма реєстрами Мін’юсту, в яких міститься велика кількість критично важливих відомостей, необхідних для перевірки декларацій, стане можливим лише після прийняття ВРУ законопроекту № 7276.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Україна підвищила якість судочинства

Опубліковано

on

От

За індексом якості судових процесів українські суди оцінюються в 11,5 бала з 18, що відповідає високим показникам серед країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Про це йдеться в звіті Світового банку Doing Business 2019. Індекс якості системи судочинства визначає час і вартість вирішення комерційного спору в місцевих судах першої інстанції, а також якість судових процесів, яка залежить від запровадження в країні передових методів, які сприяють підвищенню ефективності розгляду справ, зокрема, автоматизацію судів й альтернативне вирішення спорів. Цей індекс є основним у визначенні рейтингу країни в компоненті «Забезпечення виконання контрактів» звіту Doing Business.

Як вказується в звіті, Україна полегшила виконання контрактів, ввівши спрощений порядок розгляду малозначних позовів і досудового врегулювання спорів за участю суддів, які діють у всіх господарських судах країни. Це стало можливим завдяки судовій реформі.

Додамо, що за індексом якості судових процесів Україна трохи відстає від Франції (12), Угорщини (12), Греції (12), Латвії (12,5), проте демонструє кращі показники ніж Польща (11), Болгарія (10,5), Китай (Гонконг) (10) і Бельгія (8).

Загалом за компонентом «Забезпечення виконання контрактів», який включає Індекс якості системи судочинства, в 2018 році Україна зайняла 57 місце, піднявшись на 4,63 пункта в порівнянні з минулим роком.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Безпека на дорогах — безпека життя, або Як зменшити травматизм і смертність на українських дорогах?

Опубліковано

on

От

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

У середу в Україні випав перший сніг. І хоча він ледь-ледь припорошив землю, ситуація з аварійністю на українських дорогах різко зросла. Лише в Києві за цей день зафіксовано понад 500 ДТП. Що з цим робити?

Для стабілізації ситуації патрульна поліція ще раніше посилила вимоги до водіїв. Мова про обмеження швидкісного режиму, штрафи за невикористання пасків безпеки тощо. Хоча очевидних результатів це поки що не принесло.

Це підтвердило й проведене нещодавно дослідження ГО «Vision Zero» та Центру демократії і верховенства права в обласних центрах України, яке засвідчило, що середній показник використання тих же пасків безпеки складає всього-навсього 23 відсотки (в минулому році лише кожен шостий водій не забував використовувати цей засіб безпеки). Серед міст із найнижчим показником використання пасків безпеки – Хмельницький (9,1%), Миколаїв (10,4%) та Кропивницький (11,8%). Й хоча загальна динаміка є позитивною, але в цілому стан справ, відверто кажучи, поганий. А в невеликих містах та сільській місцевості ситуація ще гірша. Звідси й дуже велика кількість загиблих та травмованих серед учасників дорожнього руху.

Як відомо, законопроектом № 8492, прийнятим у першому читанні у вересні цього року, значно збільшується штраф за невикористання паска безпеки — з 51 до 850 гривень. Хоча й це, думаю, кардинально на ситуацію не вплине, зважаючи на те, що Україна на сьогодні є рекордсменом у Європі за кількістю ДТП та тяжкістю їх наслідків. Певно тому на державному рівні було прийнято рішення провести черговий Тиждень безпеки дорожнього руху (триватиме він до 18 листопада). Такі тижні відбуваються декілька років поспіль і мають основним завдання привернути уваги суспільства до проблем, пов’язаних із дорожньо-транспортними пригодами, а ще сприяти практичній взаємодії служб і відомств, які працюють у сфері безпеки дорожнього руху, об’єднати їх зусилля задля зменшення аварійності на дорогах та вкотре привернути увагу державних інституцій до проблеми безпеки руху. У рамках цьогорічного Тижня безпеки 15 листопада в Києві пройшов Національний форум з безпеки дорожнього руху, в якому взяли участь, у тому числі, й іноземні фахівці і на якому вивчався досвід різних країн із розв’язання цієї проблеми, зокрема Ізраїлю. А 16 листопада в загальноосвітніх навчальних закладах у взаємодії з регіональними підрозділами Міністерства освіти і науки України буде проведено єдиний національний урок «Безпека на дорозі — безпека життя». За словами першого заступника начальника департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, проведення таких акцій, як Тиждень безпеки дорожнього руху, є дуже важливим, бо вони спрямовані на те, щоб суттєво знизити кількість ДТП в Україні, особливо тих, де є травмовані та загиблі.

Звісно, такі заходи потрібні й певний ефект від них є. Біда в тому, що проблема ця надто серйозна й одними пропагандистськими заходами її не вирішити. Що робить уряд для цього? Як зазначив генеральний директор директорату з безпеки на транспорті Міністерства інфраструктури України Антон Щелкунов, Кабінетом Міністрів щорічно виділяються кошти на безпеку дорожнього руху. Так, у цьому році виділено 2,6 мільярда, а на 2019-й передбачається 2,5 млрд гривень. Куди вони йдуть? Як було заявлено, «на суму 690 мільйонів гривень передбачено придбання спеціального технічного приладдя для встановлення стану алкогольного та наркотичного сп’яніння, придбання та обладнання транспортних засобів Національної поліції мобільними пристроями контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксації…».

Крім того, згаданим законопроектом передбачено встановлення 180 об’єктів освітлення пішохідних переходів та аварійно-небезпечних ділянок автомобільних доріг протяжністю 122 кілометри, 127 об’єктів-світлофорів на пішохідних переходах та на автомобільних перехрестях. І це практично все, що планує влада.

Гадаю, що такими темпами й підходами дану проблему Україна не вирішить ніколи. Залишається думати нам — і водіям, і пішоходам — по свою й чужу безпеку. За нас це не зробить ніхто.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.