Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

На Луганщині оновили всі сервісні центри МВС

Опубліковано

on

Останній такий центр було презентовано в місті Сватове.

Перший сервісний центр МВС на Луганщині було представлено 23 листопада 2016 року. Таким чином за півтора роки було оновлено чотири територіальні сервісні центри МВС — в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Старобільськ та Сватове.

Усі центри нового зразка об’єднує єдиний візуальний стиль, а також сучасне технологічне обладнання. Оновлений центр оснащений комфортною зоною очікування. Велику увагу приділено інклюзивності, в приміщенні передбачені зручності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Підчас проведення ремонту не забули й про наших найменших відвідувачів — у сервісному центрі є дитяча кімната, а також буккросинг зона.

Додамо також, що з початку року співробітниками територіального сервісного центру в м. Сватове проведено близько 800 реєстраційних операцій. Тепер, після оновлення, є можливість робити це ще швидше та зручніше обслуговувати громадян, надаючи до 50 послуг щоденно. Крім того, керівництвом Головного сервісного центру МВС робиться наголос на надання послуг онлайн. Вже зараз є можливість замовити довідку про несудимість на офіційному сайті. Також сервісні центри МВС нещодавно презентували зручну онлайн-інструкцію для людей, охочих отримати посвідчення водія вперше. В ній зібрані посилання на всі сервіси для підготовки до іспитів з правил дорожнього руху онлайн-тренажер, чек-лист, схеми маршрутів тощо. Таким чином максимально спрощується процедура отримання посвідчення водія вперше.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В Україні

Національна поліція — нова професія служити правопорядку

Опубліковано

on

У середу, 4 липня, країна відзначала День національної поліції — наймолодше державне свято, запроваджене згідно з Указом Президента від 4 квітня 2018 року.

Ця державна інституція, як відомо, була створена одразу ж після Революції Гідності внаслідок реформування правоохоронної системи. Восени 2014 року була представлена концепція реформи МВС, що передбачала створення Національної поліції, а вже 2 липня наступного року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Національну поліцію». Відповідно до нього основними завданнями нової інституції стали «реалізація державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидія злочинності, підтримка громадської безпеки і порядку, а також надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або через надзвичайні ситуації потребують такої допомоги».

І саме 4 липня 2015 року поліція склала присягу на вірність Українському народу та служінню справі підтримання правопорядку відповідно до проголошених завдань. Першим містом, в якому вона запрацювала, була столиця держави Київ, потім — Львів та Одеса.

Зрозуміло, що три роки роботи Національної поліції України — це замалий строк для остаточних висновків. Але певні плюси і мінуси означити все ж варто. Так, у поліції з’явилися нові традиції, є певні успіхи і, звичайно ж, перший досвід. На сьогодні особливий службовий склад Нацполіції нараховує, як зазначив її керманич Сергій Князєв, 132 тисячі поліцейських, з яких 18 тисяч тих, хто обрав новий службовий шлях і приєднався до лав правоохоронців. Статистика її діяльності нараховує 12,8 мільйона звернень громадян, 534 тисячі повідомлень про підозру у вчиненні правопорушень, 520 тисяч обвинувальних актів, що вже направлені до суду, а головне — це понад 20 тисяч правопорушників, які щомісячно притягаються до кримінальної відповідальності. Тобто зрозуміло з ким і проти кого працюють підрозділи Національної поліції. Слід відзначити, що тут утворені нові, раніше невідомі міліції підрозділи, отримана нова техніка, започатковано нові підходи на основі міжнародного досвіду. Тут можна говорити про численні врятовані життя, про надану громадянам допомогу та ту довіру, якою повсякденно ми нагороджуємо нових правоохоронців. Бо ж дійсно за три роки тут склалася професійна команда — сильна, згуртована, потужна.

А ще в складі Нацполіції 5 липня 2017 року утворено Академію патрульної поліції. Перший її випуск відбувся 31 травня цього року і 83 випускники Академії влилися в поліцейські підрозділи.

Напередодні свята ЗМІ розповсюдили повідомлення про події в Овідіопольскому районі Одещини, де співробітники Нацполіції звільнили близько трьох десятків осіб, яких проти волі утримували та експлуатували як рабів. Серед них була й вагітна (на 8-му місяці) жінка. Її жодного разу не показали лікарю. Й подібні повідомлення надходять щотижня, практично щодня. Діяльність поліцейських має схвальні відгуки й щодо забезпечення громадського спокою, зокрема під час святкування державних свят та масових заходів. Так, під час минулих новорічних свят зареєстровано найменшу кількість кримінальних правопорушень за останні 5 років. Прес-служба Національної поліції України повідомляла, що в період з 30 грудня по 1 січня в країні зареєстровано 5,6 тисячі кримінальних правопорушень, серед яких — 13 розбійних нападів (у порівнянні із середнім зафіксованим показником — 33), 131 грабіж (у середньому — 195), крадіжок — 2 404 (у середньому — 3 250), що є значно нижче ніж у попередні роки. Тобто навіть у сумній службовій статистиці можна побачити певні плюси.

Водночас слід зазначити, що отримавши попервах величезний кредит довіри, нові правоохоронці за ці три роки вже встигли половину його розгубити та й претензій до них у громадян чимало. Варто згадати й те, що отримавши майже півтори тисячі нової техніки, зокрема японські автомобілі Toйота Пріус, співробітники Нацполіції вже встигли «покалічити» чималу їх частину й нанести державі певні збитки. Зазначимо й те, що з лав поліції звільнено за цей час понад двадцять тисяч осіб. Хто не витримав, а хто й за вчинені правопорушення. І кадровий дефіцит у Нацполіції складає більше ніж двадцять тисяч службових осіб. Можливим поясненням цього може служити те, що обіцяна державними керманичами висока зарплата в реальності не така вже й велика — на сьогодні це десь 10 тисяч гривень на місяць. Тож зрозуміло, що в умовах службових перевантажень працювати стає все важче, а відтак і кадровий дефіцит є великий.

Отже, отримавши нову інституцію маємо не лише здобутки, а й нові проблеми. Їх, на жаль, не меншає. Та головне не втрачати голову чи то від успіхів, чи від невирішених проблем. Бо, як і в попередні роки, саме професійний досвід має допомогти в справі служіння правопорядку, набутті впевненості і відповідальності новій державній інституції — Національній поліції України.

Віктор Ковальський

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Поліція запустила мобільний додаток для оцінки своєї роботи

Опубліковано

on

Міністерство внутрішніх справ представило мобільний додаток My Pol, за допомогою якого всі бажаючі зможуть оцінити якість роботи поліцейського.

Повідомлення про це з’явилося 24 червня на офіційній сторінці МВС в Twitter. За допомогою My Pol користувач зможе оцінити роботу поліцейських за номером жетона, знайти найближче відділення поліції та медичної допомоги, отримувати актуальні новини поліції. Для екстрених випадків передбачена кнопка SOS, яка відправляє запит на гарячу лінію поліції.

Також у додатку можна знайти інструкцію для спілкування з працівниками поліції, де вказано, як повинен вести себе громадянин і працівник правоохоронних органів у тій чи іншій ситуації.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Депутати засипали Раду популістськими законами

Опубліковано

on

Дві третини законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді у 2018 році, виявилися неякісними.

Про це повідомляє Комітет виборців України з посиланням на дані Головного науково-експертного управління ВРУ. Як зазначається, із січня по червень управління надало експертні висновки щодо 160 законопроектів, зареєстрованих у 2018 році, з яких 99 або 62% було рекомендовано відхилити чи повернути на доопрацювання.

У КВУ наголошують, що в порівнянні з 2017 роком кількість законодавчого спаму зросла на 5 відсотків. Як вказується, найчастіше причинами для критики законопроектів була їх юридична некоректність, суперечність уже існуючим законодавчим актам чи взагалі відсутність потреби в прийнятті окремого закону. Також в організації додали, що деякі законопроекти, які отримали негативні висновки ГНЕУ, можна вважати передвиборчим популізмом.

Із цього приводу віце-спікер Ради Ірина Геращенко зазначила, що іноді «законодавчий спам» ускладнює роботу парламенту, але, на її переконання, «ніхто не має права заборонити депутатам займатися законотворчою діяльністю».

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді