Connect with us

В Україні

На Вінниччині СБУ затримала двох силовиків

Співробітники Служби безпеки затримали за підозрою в хабарництві начальника одного з відділень поліції і першого заступника керівника однієї з місцевих прокуратур Вінницької області, повідомляє прес-центр відомства.

Правоохоронці встановили, що підозрювані організували механізм отримання неправомірної вигоди від місцевих жителів за «вирішення питання» про закриття кримінальних проваджень. У якості посередників для передачі грошей чиновники залучили двох приватних підприємців.

Оперативники спецслужби задокументували, що посадові особи вимагали $ 3 тисячі доларів від комерсанта, який звинувачувався в підробці службових документів.

Співробітники СБУ затримали чотирьох фігурантів справи в різних місцях області після отримання всієї суми хабара. Триває досудове розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст.368 КК (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Скасування результатів перевірки декларації не завадить притягненню до відповідальності

Як повідомляє Національне антикорупційне бюро України, наразі низка високопосадовців у судовому порядку вимагають визнати протиправними та скасувати рішення Національного агентства про результати повних перевірок їхніх декларацій.

Загалом рішення, прийняла НАЗК за 2019 рік, оскаржують у судовому порядку 66 суб’єктів декларування.

НАЗК звертає увагу, що відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону «Про запобігання корупції», проведення контролю та перевірки декларацій, а також рішення, прийняті за їхніми результатами, не перешкоджають проведенню досудового розслідування та судового провадження у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Таким чином, рішення суду з приводу результатів повної перевірки декларацій не має юридичного значення для вирішення питання про можливе притягнення до кримінальної відповідальності.

Читати далі

В Україні

Забезпечувати виконання рішень ЄСПЛ буде нова комісія

Уряд уторив Комісію з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини, яка покликана забезпечити ефективну взаємодію органів державної влади задля своєчасного виконання рішень ЄСПЛ.

Україна займає третє місце за кількістю справ, які перебувають на розгляді у Європейському суді. Кількість заяв у таких справах проти України сягає 8 700. Це -14,5 % від загальної кількості зареєстрованих Європейським судом справ щодо 47 держав-членів Ради Європи.

«Станом на 20 березня 2020 року Європейським судом ухвалено 1 434 рішень, якими констатовано порушення Україною положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколів до неї. Ми маємо забезпечити виконання цих рішень ЄСПЛ. Для цього необхідно залучити різні органи державної влади, причетні до порушення, забезпечити чітку взаємодію усіх гілок влади – як законодавчої, так і виконавчої та судової, та напрацювати відповідні рішення, аби виплатити відшкодування у встановлені строки», – зауважив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Читати далі

В Україні

Форми навчання на час карантину визначає педагогічна рада закладу освіти

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 31 березня 2020 р. № 1/9-182, структуру навчального року та форми організації навчання, зокрема і під час карантину, визначає педагогічна рада закладу освіти.

«У ситуації, в якій сьогодні опинилися Україна і весь світ, ми бачимо, наскільки важлива автономія шкіл та вчителів, що прописана у новому Законі «Про повну загальну середню освіту». Дистанційне навчання у школах відбувається по-різному. І тому саме школи повинні визначати, як вони завершать цей навчальний рік, що потрібно підтягнути та вдосконалити, на чому акцентувати увагу. Ми даємо таку можливість, адже вони краще знають свої особливості, учнів та вчителів. І стандартизований підхід до всіх тут не спрацює», – зауважила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» навчальний рік у школах має розпочинатися 1 вересня і завершуватися не пізніше 1 липня. Під час визначення структури і форм навчання педагогічна рада має орієнтуватись на освітню програму, навчальний план, вікові особливості учнів, їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток, особливості регіону тощо.

Орієнтиром мають бути державні стандарти загальної середньої освіти. Так, під час карантину навчальний матеріал може бути освоєно за допомогою дистанційного навчання, а після – через ущільнення матеріалу з організацією повторення окремих тем.

Окрім цього, незважаючи на карантин, учні мають бути переведені до наступного класу та отримати свідоцтва, а випускники – документи про освіту.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.