В Україні
Новації ВРУ
Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук окреслив загальний план на третю сесію Верховної Ради ІХ скликання, зокрема, йшлося про запровадження електронного документообігу в парламенті, він також анонсував переклад англійською деяких законів.
«Ми починаємо роботу в третій сесії Верховної Ради. Я хочу подякувати всім суб’єктам законодавчої ініціативи за те, що вони вчасно подали свої законопроектні пропозиції. Результатом став вагомий доробок. За весь період діяльності Верховної Ради тільки на 1997-й, 1999-й і 2006 роки, якщо я не помиляюся, був план законопроектних робіт. Зараз ми це внесли як обов’язкову норму в регламент ВРУ — і відтепер будемо рухатися назустріч тому, щоб іти за відповідним планом.
Уперше буде виділено такий блок, як законопроекти інституційні основні. І другий, додатковий блок, — внесення змін і доповнень до вже існуючих законодавчих актів. Щодо основних законопроектів — вони будуть стосуватися змін до Конституції України; мова про проекти законів, які передбачені Конституцією, але досі не розроблені — таких законопроектів понад 20; у цьому списку й кодифіковані акти — ми сконцентруємо свою увагу на відповідних кодифікаціях, при тому як на створенні нових кодексів, так і на рекодифікації вже існуючих. Станом на сьогодні деякі кодекси існують із більше, аніж тисячею поправок, змін і доповнень — це вже давно потребує від нас системного переосмислення. У першу чергу, це стосується Цивільного та Кримінального кодексів, Кодексу про адміністративні правопорушення й Кодексу про адміністративні делікти. Крім цього, буде блок законів, що стосуються первинної розробки — вони означені як окремий напрямок. Також окремо і внесення змін та доповнень до тих законодавчих актів, які існують». Стефанчук також додав, що треба здійснити «вичищенння законодавчого сміття»: перевірити, які закони, постанови, розпорядження втратили актуальність. Окрім того, за його словами, важливі для інвесторів закони буде перекладено англійською мовою.
Про референдум. «Ми провели чергове засідання робочої групи щодо народовладдя, результатом якого став проект закону про всеукраїнський референдум, який широко обговорюється громадянським суспільством. Долучені всі громадські організації, які в цьому секторі працюють, — і «Опора», і РПР та інші. Думаю, найближчим часом ми також внесемо його в парламентську залу».
Про e-документообіг. «З цього тижня здійснюємо перехід на електронну форму своєї діяльності, щодо цих півроку, то буде діяти паралельно електронна й паперова форми, що дасть можливість призвичаїтись до нових правил, створити алгоритмію процесів і запропонувати абсолютно нову якість діяльності депутатського корпусу».
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login