Connect with us

В Україні

Новації ВРУ

Дата публікації:

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук окреслив загальний план на третю сесію Верховної Ради ІХ скликання, зокрема, йшлося про запровадження електронного документообігу в парламенті, він також анонсував переклад англійською деяких законів.

«Ми починаємо роботу в третій сесії Верховної Ради. Я хочу подякувати всім суб’єктам законодавчої ініціативи за те, що вони вчасно подали свої законопроектні пропозиції. Результатом став вагомий доробок. За весь період діяльності Верховної Ради тільки на 1997-й, 1999-й і 2006 роки, якщо я не помиляюся, був план законопроектних робіт. Зараз ми це внесли як обов’язкову норму в регламент ВРУ — і відтепер будемо рухатися назустріч тому, щоб іти за відповідним планом.

Уперше буде виділено такий блок, як законопроекти інституційні основні. І другий, додатковий блок, — внесення змін і доповнень до вже існуючих законодавчих актів. Щодо основних законопроектів — вони будуть стосуватися змін до Конституції України; мова про проекти законів, які передбачені Конституцією, але досі не розроблені — таких законопроектів понад 20; у цьому списку й кодифіковані акти — ми сконцентруємо свою увагу на відповідних кодифікаціях, при тому як на створенні нових кодексів, так і на рекодифікації вже існуючих. Станом на сьогодні деякі кодекси існують із більше, аніж тисячею поправок, змін і доповнень — це вже давно потребує від нас системного переосмислення. У першу чергу, це стосується Цивільного та Кримінального кодексів, Кодексу про адміністративні правопорушення й Кодексу про адміністративні делікти. Крім цього, буде блок законів, що стосуються первинної розробки — вони означені як окремий напрямок. Також окремо і внесення змін та доповнень до тих законодавчих актів, які існують». Стефанчук також додав, що треба здійснити «вичищенння законодавчого сміття»: перевірити, які закони, постанови, розпорядження втратили актуальність. Окрім того, за його словами, важливі для інвесторів закони буде перекладено англійською мовою.

Про референдум. «Ми провели чергове засідання робочої групи щодо народовладдя, результатом якого став проект закону про всеукраїнський референдум, який широко обговорюється громадянським суспільством. Долучені всі громадські організації, які в цьому секторі працюють, — і «Опора», і РПР та інші. Думаю, найближчим часом ми також внесемо його в парламентську залу».

Про e-документообіг. «З цього тижня здійснюємо перехід на електронну форму своєї діяльності, щодо цих півроку, то буде діяти паралельно електронна й паперова форми, що дасть можливість призвичаїтись до нових правил, створити алгоритмію процесів і запропонувати абсолютно нову якість діяльності депутатського корпусу».

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

ВР рекомендує Кабміну скасувати підвищення комунальних тарифів

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії» № 4609.

Нею пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів України:

1) невідкладно запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 р. було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду, та не допускати протягом одного року прийняття таких рішень;

2) розробити та внести на розгляд Верховній Раді України відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 р., якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення;

3) здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до актів Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Читати далі

В Україні

Посадові оклади освітянам підвищують на 20%

Опубліковано

on

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що 20 січня Кабінет Міністрів України ухвалив розроблену Мінекономіки постанову щодо підвищення рівня посадових окладів працівникам бюджетної сфери, зокрема й освітянам.

«Тепер МОН зможе опрацювати відповідно до постанови власні нормативно-правові акти. Але вже точно можна сказати, що заробітна плата освітян розраховуватиметься з 1 січня 2021 року на основі збільшених на 20% посадових окладів, а з 1 грудня – на 8,4%», – прокоментував С. Шкарлет.

За його словами, посадовий оклад вчителя без категорії закладу загальної середньої освіти з 1 січня 2021 р. становитиме 4 859 грн, що на 809 грн більше, ніж було з вересня 2020 р. Посадовий оклад вчителя вищої категорії з 1 січня 2021 р. – 6 461 грн, що на 1 076 грн більше, ніж було з вересня 2020 р.

Усі доплати, надбавки й інші заохочувальні виплати зберігаються та будуть нараховуватися до збільшених посадових окладів.

Читати далі

В Україні

Українські розробки патентуватимуть за кордоном бюджетним коштом

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив розроблений МОН законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій».

«Проект законодавчих змін спрямований на активізацію процесу перетворення прав на результат інтелектуальної діяльності на прибутковий товар, введення його в цивільний оборот і отримання прибутку від його використання, підвищення рівня комерціалізації результатів наукових досліджень шляхом запровадження системи фінансових і юридичних інструментів», – повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Законодавчі зміни дадуть змогу:

– забезпечити проведення моніторингу технологічного рівня й готовності до впровадження технологій та їх складових, створених за бюджетні кошти;

– запровадити механізм здійснення закордонного патентування за кошти державного бюджету;

– визначити особливості закупівлі технологій за бюджетні кошти шляхом встановлення загального порядку, який передбачений для публічних закупівель з обов’язковим проведенням експертизи;

– надати закладам вищої освіти та науковим установам доступ до економічної і патентної інформації з іноземних джерел та баз даних шляхом створення веб-порталу щодо інноваційної діяльності та трансферу технологій;

– здійснити субсидіювання проектів із створення вітчизняними промисловими підприємствами за участю вітчизняних наукових установ або закладів вищої освіти високотехнологічних виробництв;

– удосконалити процедуру погодження трансферу технологій, створених або придбаних за бюджетні кошти, за кордон;

– спростити умови укладання договору про трансфер технологій.

Також проектом передбачено запровадження нових та вдосконалення чинних пояснень із метою уникнення їх неоднозначного тлумачення на практиці, деталізовано перелік законодавчих актів та покращено механізм координації між органами виконавчої влади у сфері трансферу технологій.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram